Toyota Aygo-procjena stete

Toyota Aygo-procjena stete

molim iskusne za procjenu stete na toyoti aygo.
ostecena prednja i zadnja lijeva vrata,zadnji branik i dio oko rezervara(zadnji blatobran) to je dio sasije koliko vidim
interesuje me da li se to oko rezervara moze nekako ispeglat ili nesto?

evo oznaceno otprilike sta je sve osteceno.
http://imageshack.us/a/img10/8659/toyotaaygo2005280210.jpg
 
Član
Sve je to veoma tesko uraditi na osnovu slike koja je skinuta sa neta,
Sta je sa zadnjim amortizerom itd..
Najbolja stvar bi bila prvo kontaktirati Ovlastenog servisera,pokusat dobiti listu i cijene dijelova za navedeno vozilo pa onda vidjeti sta i kako.
Sve zavisi kolika su ostecenja , a moze se sve napraviti, u Gracanici imas covjeka veoma pouzdanog koji radi sa takvim stvarima , gledao sam kakva je auta dovodio u prvobitno stanje da sam ostao :icon_eek::icon_eek:
 
Putovanja.ba
Administrator
Pa sad preko foruma procjenu odradit je malo tesko, i jos uz to bez neke slike stete.

Ako treba mijenjat vrata mogla bi to biti poveca cifra.

Jel kasko?
 
Nije kasko nazalost...
i prednja i zadnja vrata su unistena,prednja oko 2 cm su u gornjem uglu bila odvojena,zadnja oko 1cm...

najvise me brine taj dio sto se ne moze zamijenit,tj. dio oko rezervara:icon_rolleyes:



i koja je sad procedura,tip koji me udario imao je 0,54promila alkohola u krvi,krenuo me preticat gdje ne smije ali i ja sam pocinio prekrsaj tj. nisam se smio tu polukruzno okretat
hoce osiguranje namirit stetu ili kako sta,ovo mi je prvi incident...
 
Ako nije moguce ispeglati taj dio pozadi tj ako je bas ostecen jedino rijesenje je naci citav taj zadnji dio na otpadu i zamjeniti ga
 
Little Dragon je napisao(la):
Ako nije moguce ispeglati taj dio pozadi tj ako je bas ostecen jedino rijesenje je naci citav taj zadnji dio na otpadu i zamjeniti ga

Gdje bi mogao aygo nac na otpadu,nema ih bas puno...
 
Putovanja.ba
Administrator
Za naplatu stete nema veze jesi li ili nisi kriv koliko ja znam. Ako si napravio i ti prekrsaj bit ce obostrana krivica i oboje cete platit kaznu i naplatit od osiguranja.
 
Član
Fele je napisao(la):
Za naplatu stete nema veze jesi li ili nisi kriv koliko ja znam. Ako si napravio i ti prekrsaj bit ce obostrana krivica i oboje cete platit kaznu i naplatit od osiguranja.

grijesis fele, tako je ukoliko je u pitanju kasko, a covjek rece da nije kasko osigurano. koliko sam ja upucen, ukoliko je obostrana krivica, svako placa svoju popravku. njegovo osiguranje ti isplacuje, samo ako je on kriv, odnosno tvoje osiguranje isplacuje njemu, ako si ti kriv, u slucaju obostrane mislim da se ne moze nista izganjati, ali nisam 100% siguran...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
Fele je napisao(la):
Za naplatu stete nema veze jesi li ili nisi kriv koliko ja znam. Ako si napravio i ti prekrsaj bit ce obostrana krivica i oboje cete platit kaznu i naplatit od osiguranja.

grijesis fele, tako je ukoliko je u pitanju kasko, a covjek rece da nije kasko osigurano. koliko sam ja upucen, ukoliko je obostrana krivica, svako placa svoju popravku. njegovo osiguranje ti isplacuje, samo ako je on kriv, odnosno tvoje osiguranje isplacuje njemu, ako si ti kriv, u slucaju obostrane mislim da se ne moze nista izganjati, ali nisam 100% siguran...

I ja mislim da je ovako ;) A ako odeš u ovlašteni zanebesat će ti se u slučaju da ti budeš plaćo štetu...
 
Got2b je napisao(la):
Sve je to veoma tesko uraditi na osnovu slike koja je skinuta sa neta,
Sta je sa zadnjim amortizerom itd..
Najbolja stvar bi bila prvo kontaktirati Ovlastenog servisera,pokusat dobiti listu i cijene dijelova za navedeno vozilo pa onda vidjeti sta i kako.
Sve zavisi kolika su ostecenja , a moze se sve napraviti, u Gracanici imas covjeka veoma pouzdanog koji radi sa takvim stvarima , gledao sam kakva je auta dovodio u prvobitno stanje da sam ostao :icon_eek::icon_eek:

kako se zove taj majstor iz Gracanice:icon_question:
 
Jel ima kakve veze sto je imao 0,54 promila alkohola u krvi?

Koliko bi me kostalo otprilike da ovog dovezem u Bosnu
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/toyota-aygo-city-clima-5-doors-abg-ok-kaznejov/171403647.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=149&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT
 
Član
SpidiBrate je napisao(la):
Jel ima kakve veze sto je imao 0,54 promila alkohola u krvi?

Koliko bi me kostalo otprilike da ovog dovezem u Bosnu
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/toyota-aygo-city-clima-5-doors-abg-ok-kaznejov/171403647.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=149&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT



oko 500 € moras platit kamionu da ti ga doveze do bosne ;)
 
Dzeniii je napisao(la):
SpidiBrate je napisao(la):
Jel ima kakve veze sto je imao 0,54 promila alkohola u krvi?

Koliko bi me kostalo otprilike da ovog dovezem u Bosnu
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/toyota-aygo-city-clima-5-doors-abg-ok-kaznejov/171403647.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=149&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT



oko 500 € moras platit kamionu da ti ga doveze do bosne ;)

A carina?
 
Top