Tigra VS 145 VS Clio

Tigra VS 145 VS Clio

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle,sva vasa misljenja,i objektivna i subjektivna o ovim autima..Zasto bi neko kupili a neko ne i razloge da navedete..
Radi se o Alfi 145 1.9 JTD,Clio Phase2 1.4 16v i Opel Tigra 1.4 16v..
Ubrzo prodajem svoje auto pa sam nekako suzio izbor na ova tri..Ne pitajte me sta dizel radi medju benzincima,jednostavno mi se u Alfi najvise svidja taj motor..Tigra je nekako najneobicnija na cesti,medjutim veoma je tesko naci kvalitetnu,a kad se nadje jedna takva onda je cijena naravno paprena.Clio je ''najobicniji'' od ova tri auta i najmanje atraktivan ali opet ima ono nesto,samo sa felgama i xenonima izgleda prelijepo..
Sad pucajte vi :icon_smile:
 
Član
Susjed ima alfu... par mjeseci... nema nikakve hvale za nju, prodaje je vec... Toliko od mene.
 
tigra je kao pojava na cesti najbolja..najmanje ih ima i atraktivno djeluje...
kao sto si rekao, clio djeluje kao obicno auto, tako ih puno ima i biti ces samo u masi ostalih..
alfa, kako kome, zavisi da li te onaj dizajn privlaci..meni se alfe svidjaju ali 145 mi nikako ne lezi, pogotovo zadnji kraj..

u kvalitetnu kao i vozne mogucnosti ne ulazim..jer nemam iskustva, jedino mogu gledati na ovaj izbor kao posmatrac sa ulice :)

na kraju...moj izbor bio bio tigra
 
Član
nije ti neki izbor al od ova tri ponudjena ja bi uvijek uzeo alfu...a taj susjed jbg svakakvih auta ima kao i vlasnika...ako jedna nije cuvana kako treba apsolutno ne znaci da su sve ostale iste takve...ljude koje ja znam da vozaju tu alfu nikad nisu nista imali negativno reci za nju...nadam se da ces izabrat ono sto ti najvise pashe...pozz
 
Član
znam da ce me napast alfa-fanovi
al kazu da je 145 VJECNO AUTO
tesko ga prodat,ja oplako kad sam cuo
opel ko opel,limarija je minus,motor je dobar,koliko sam upucen
clia vozi svaki deda koji nece golfa
alfa je dobra,al je dizajn kockast u odnosu na ova dva
sto se mene tice,tigrica ti je najbolja,ako ti odgovara dvosjed:)
 
Član
Hvala vam koji ste se dosad ukljucili u raspravu,zaboravio sam reci da je kod Clia i unutrasnjost najgora..Naravno da cu viditi koje mi auto najbolje pashe i to,ali 100 glava je pametnija od jedne,tako da vrijedi cuti i misljenja cijenjenih kolega...Alfa je vjerovatno najskuplja za odrzavanje,a kod Tigre mi se svidja sto dosta dijelova dijeli sa Corsom..Za Tigru i Alfu mogu reci da ih jednostavno volis ili ne volis,nema izmedju.Misljenja,iskustva ????
 
Član
ja bi uzeo Alfu zbog performansi i izgleda najprije...tigra mi je onako, nista posebno, ali ima prednost sto i ti sam kazes, sto dijeli dosta dijelova sa Corsama A i B...Clio mi je na zadnjem mjestu, nista posebno...
 
Član
ljudi moji nemojte lupat za opela da ima los lim pa taj problem je rijesen odavno . . . a mislim da opel od astre g je poceo davati 10 godina garancije na lim a to je od 98 godine

Sto se tice izbora tigra najljepsa al i najmanja s prostorom unutra, alfa po meni nema izgled s vana al joj je taj motor dobar a clio je fin iako nemam nekog iskustva s njim ... a sto se odrzavanja tice CUO SAM da je alfa najskuplja za odrzavanja ... al to je rekla kazala, pa ti to jos provjeri raspitaj se i nek daju svoja misljenja jos neki ljudi. Sve u svemu tigra ili clio (imaj na umu da nisu nesto s prostorom) i reci ako nije tajna do koliko para trazis auto tacno... toliko od mene POZZ
 
Super Moderator
ja bi od ovih uzeo alfu... najbolji joj je motor od ova tri al sto edoze rece tesko se prodaje sa tim se slazem... u cliu 1.4 16v motor nije nesto jak iako ima dosta konja al nema neke snage ja se iznenadio kad samo probo megana kontam ima 60 konja kad ono 72 kW.... najbolje da sam sve probas i odlucis :D
 
Super Moderator
normala je napisao(la):
ljudi moji nemojte lupat za opela da ima los lim pa taj problem je rijesen odavno . . . a mislim da opel od astre g je poceo davati 10 godina garancije na lim a to je od 98 godine

Sto se tice izbora tigra najljepsa al i najmanja s prostorom unutra, alfa po meni nema izgled s vana al joj je taj motor dobar a clio je fin iako nemam nekog iskustva s njim ... a sto se odrzavanja tice CUO SAM da je alfa najskuplja za odrzavanja ... al to je rekla kazala, pa ti to jos provjeri raspitaj se i nek daju svoja misljenja jos neki ljudi. Sve u svemu tigra ili clio (imaj na umu da nisu nesto s prostorom) i reci ako nije tajna do koliko para trazis auto tacno... toliko od mene POZZ

slazem se sa tobom u vezi opela i limarije al taj problem je rijesen jeno 2000-2001 godine jer je prijatelj imo astru 98-99 sva od korozije... od haube do zadnjeg blatobrana :D
 
Član
allroad je napisao(la):
ja bi od ovih uzeo alfu... najbolji joj je motor od ova tri al sto edoze rece tesko se prodaje sa tim se slazem... u cliu 1.4 16v motor nije nesto jak iako ima dosta konja al nema neke snage ja se iznenadio kad samo probo megana kontam ima 60 konja kad ono 72 kW.... najbolje da sam sve probas i odlucis :D

pa sta je po tebi snaga onda:icon_question:
 
Super Moderator
mozda i nije bilo uredu al preso 100 000km i iz CH tek uvezen a tamo malo koje auto ne valja... nego jednostavno mislim da je takav motor... druga auta u koja sam sjedo koja imaju pribliznu snagu puno bolje idu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top