Tezak udes na Malti.

Tezak udes na Malti.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hoce skuterasi ponekad gluposti izvoditi, al i dosta vozaca automobila pojma nema o voznji i koristenju retrovizora, pa tu lako nastane problem. Bas sam nedavno bio u parizu, tamo ima skutera i motora nevidjeno puno i svi se provlace pored automobila i brze nego kod nas. S lijeve i desne strane prolaze u isto vrijeme, ne zna covjek gdje bi gledao. Kad se kolona auta krece 10-ak km/h u guzvi, pored proljecu na motoricima sa 70-80 km/h samo par cm izmedju automobila. I to ne jedan-dvojica kosto kod nas naidju, nego njih 15-ak prodje u periodu od jedne minute. I opet, tamo za 3 dana nismo vidjeli ni jedan jedini udes, a saobracaj je gusci nego kod nas 3 puta. No vozaci su za 2 klase bolji nego ovdje, gdje svaka ovca voza.

Ev nadjoh na youtube video clipove kako to izgleda tamo...

http://www.youtube.com/watch?v=t_ha8AoQbBU

http://www.youtube.com/watch?v=j7Wy_R9jWB0
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Hoce skuterasi ponekad gluposti izvoditi, al i dosta vozaca automobila pojma nema o voznji i koristenju retrovizora, pa tu lako nastane problem. Bas sam nedavno bio u parizu, tamo ima skutera i motora nevidjeno puno i svi se provlace pored automobila i brze nego kod nas. S lijeve i desne strane prolaze u isto vrijeme, ne zna covjek gdje bi gledao. Kad se kolona auta krece 10-ak km/h u guzvi, pored proljecu na motoricima sa 70-80 km/h samo par cm izmedju automobila. I to ne jedan-dvojica kosto kod nas naidju, nego njih 15-ak prodje u periodu od jedne minute. I opet, tamo za 3 dana nismo vidjeli ni jedan jedini udes, a saobracaj je gusci nego kod nas 3 puta. No vozaci su za 2 klase bolji nego ovdje, gdje svaka ovca voza.

Ev nadjoh na youtube video clipove kako to izgleda tamo...

http://www.youtube.com/watch?v=t_ha8AoQbBU

http://www.youtube.com/watch?v=j7Wy_R9jWB0

nedaj boze nikome,da e ovo desi
a sto se tice pariza,bio sam jednom,i reko sam nikada vise,ako moram ja voziti:icon_smile:
 
Član
Kako uvijek auta udaraju u ova bus stajalista?
Pa to je jedno od najopasnijih mjesta na planeti :p

Zelim svu srecu skuterasu ako je prezivio
 
Član
@Boki - Potpis za to sto si rekao. Bio sam i ja prosle godine tamo, skutera i raznih motora na sve strane ima. Dobri su vozaci i automobila, i skutera. Imaju oni dosta traka, al hajd se ti snadji, i to sve moras pratiti u sekundu kao robot. I sto je najvaznije, nisam vidio tamo nekog motoristu bez zastitne opreme, tj. kacige, jakne, rukavica i pantola... Jedan mi je pao pred ocima s motora, valjda je dao gasa previse pri skretanju, i sklizno je. Nije mu bilo nista jer je bio zasticen, samo se podigao, i nastavio voziti da ga policija ne klepi. Ne kontam kako motoristi ne misle na sebe, gdje je ta zastitna oprema koja ti glavu cuva. Skontaj kad padnes sam od sebe u krivini, ili negdje, pa makar pri maloj brzini, opet ces se poderati. A ko od vas voli kada ima zavoje i kraste po rukama ? Jednom sam i sam iznajmio skuter, pa Boze moj, nisam isao vise od 60, nit sam mogao vise, moja traka desna, svakog sam propustao. Samo mi je falilo da me jos i neka budala klepi. Na semaforima nisam ni pomislio da se provlacim na prvo mjesto, ne znam ni sam zasto, ali sam stojao iza auta u koloni, valjda zato sto sam tako navikao, jer znam koliko bi mene nerviralo da vidim nekog kako lagano ispred kolone prolazi i zauzima prvo mjesto. Valjda je ovaj dobro prosao, nedaj Boze nikome, a i sa autima divljaju pravo...
 
Super Moderator
syncro je napisao(la):
Ma meni nije samo jasno zasto su dozvolili da se to vozi sa 16 godina.
Balavci zeljni dokazivanja na svojim "bijesnim" masinama od 50ccm ginu zbog svoje gluposti. Opasnije je sve na 2 tocka nego auta.

nek nam daju ko na zapadu sa 16 da polazemo vozacki :D
 
Član
Eno i u Americi glupani skontali da povecaju taj prag na 17 ili 18 godina radi nesreca. Cuo sam da tamo za jedan dan mozes poloziti vozacki, uzmes testove, lagano, zavrsis to. Od starog uzmes auto (automatik naravno), sjedne ta komisija s tobom, obidjes krug, parkiras se, i polozio si. Koji debilizam...
 
Član
svasta,ovo je strasno,uzas zivi...nema mi niss gore neg kad vidim ove na "mocnim masinama" sa 2-3KS,masina ko u miksera,i on mene hoce preticat...hajd sto nema opreme i nekako,al sto svaki cale svom sinu za "dotadasnju sigurnu voznju" skine i blokade sa skutera,da mu dijete "brze" stigne tamo gdje je krenuo...pa ta djeca na kojekavim yamasakijima idu 70-80...moj stari kaze,polahko sine,PUSE TI KROZ GLAVU U TIM GODINAMA...NE RAZMISLJAS... i kad skontas stvarno je tako...a jednom mi se desilo da stojim u traci za desno,cekam na semaforu,skuter s moje desne strane,kontam i on ce desno...uplai se zeleno ja lagano krecem,on stoji...kad odjednom slozi skutera po gasu i krenu pravo i presjece mi put...ja sam mislio da mi je zgulio farbu...da sam znao da ce pravo lupio bi ga majke mi...nije stvar sto oni imaju 16 godina,nisu oni krivi...nego su krivi njihovi ocevi,koji su im to kupili
 
Super Moderator
ma *ebo ti skuter, nije on za brzina, male gume i to na 80 se svaki trese i ne trpi greske... mene kad bi neko pito os kakav dobar skuter il biciklo od 3000 ja bi uzeo biciklo :D
 
Član
allroad je napisao(la):
ma *ebo ti skuter, nije on za brzina, male gume i to na 80 se svaki trese i ne trpi greske... mene kad bi neko pito os kakav dobar skuter il biciklo od 3000 ja bi uzeo biciklo :D
potpisujem, u ovom gradu tesko je biti ne povrijedzen vozac malim motora....razlog vec imate...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top