Termostat problem

Termostat problem

Član
Cini mi se da imam problem sa termostatom.Auto je fiat stilo 1.9jtd 115hp.
Prosle godine sam promjenio NOV termostat sa termodavacem iz motorexa malo skuplji oko 120KM.

Problem je dakle sledeci.Auto polako dostize radnu temperaturu 90c i kad je dostigne stvarno je onda drzi sve dok ne upalim grijanje u autu i onda mi sve na oci pocne obarati kazaljku skalu po skalu.
Da napomenem da sam prosle godine promjenio i komplet tecnost tj stavio crveni g12 koji je za ovo auto i zamjesan je za -30c.

Da cujem misljenja strucnih clanova :icon_question:
Unaprijed zahvalan!
 
Član
sroza do nekih 60c nisam imao zivaca gledati hoce li jos dole a to je bilo u mjestu znaci ugrijan auto.kad sam upalio grijanje krenu opadati.u voznji isto vozim 90c upalim grijanje on 70-80, cim ugasim on na 90...

moze li biti na nije nesto ozraceno kako treba ili sl...
 
Član
Ma ne moze,prosle godine si mjenjao termostat nisi sad nekad! Gledao sam dosta tema o tome na netu,neki govore da je normala kad padne u mjestu ako radi grijanje na max do onog prvog podioka prije polovine to je valjda 70,neki opet da mora biti na pola stalno,i da je debljina kazaljke max kolko smije da oscilira! E sad...
A ne bi me cudilo da je i taj termostat otisao,jer zamjenski dijelovi su "extra",zato cu ja od sad prvo u servisu pitam kolko je nesto pa ako je bas preskupo onda zamjenski! Evo recu ti da je termostat original u servisu gore kod tunela 126km!
 
Član
bas ako bude zezao ima da mu zviznem neki polovan iz stila.necu vise ja da bacam pare na tzv skuplje bolje dijelove.:icon_rolleyes:
jel kod tebe obara kad je grijanje upaljeno, u mjestu i voznji?
 
ja sam na astri mijenjao termostat koji je nakon 15 dana ponovo ostao otvoren i nije se grijalo auto skoro nikako,tako da ti je vjerovatno i taj poceo da steka.Nedavno je prijatelj pitao u fiatu na pofalicima cijenu termostata za stila jtd,bila je negdje oko 300KM,nisam siguran jel to cijena sa ili bez zamjene,dok je u anetu bio duplo jeftiniji.
 
Član
Polovan je tek macak u vreci jer nema stila da ili JTD uopsteno da ga ne zeza termostat bio alfa ili fiat,samo sto to neki nasi pametnjakovici vode pod normalno kad je hladno! Trenutno stoji zakucan na pola,desi se da obori nijansu,s tim da je kod mene dig klima tako da on sam regulise duvanje... A ne znam kako je dole 300km,doduse ja sam zvao one gore kod tunela na ciglanama Teleoptik 033/209-046,covjek gledao po br sasije i rekao 126km!

Imas PM!
 
Član
kod mene brate temperatura vazda oko 70-75, imam grijanje cijelo vrijeme
zamijenim termostat, teperatura ugrijanog auta na 90, nekad cujem da se i ventilator upali, to traje nekih mjesec dana i opet ista stvar. Zakljucak trazi originalni termostat
ovi iz Velasa i Motorexa su bacanje para nazalost
 
Član
E ja zamjeno termostat i sad je UVIJEK 90 stupnjeva, raja pricala na forumu ja nisam vjerovo :D
A ja sam negdje citao da se termostat uvijek uzima u ovlastenom, tj orginal ;)
 
I ja sam "pokusao zamijenuti" termostat... prvi koji sam uzeo otvarao na 100C, uzmem drugi isti slucaj.. popizdim i vratim stari koji drzi temp na cca 75C u voznji.. neznam gdje i koji uzeti termosat a da valja, sve fusheri jbt :icon_mad:
 
Član
Termostat samo u ovlaštenom kupiti. Kupovanje dijelova u Motorex-u je bacanje para. Ja kod njih samo kupujem Total ulje, jer su ovlašteni distributeri.
 
Član
Orginalni termostat kupljen u ovlastenom servisu mora na stilu da drzi temperaturu na 90 i ne opada znaci dojde do 90 i tu stoji-.
Ne orginalni dojde do 90 i kad upalis grijanje temperatura padne na 70 normalno i onda se vrati na 90 i tu stoji nema vise opadanja u voznji.Kad stanes na semafor ili negdje smije malo opasti ali ne vise od 80 govorim za stila benzinci se dosta brze griju pa takvih problema je rjedje;)
 
meni je to opadanje bilo do termodavaca,, na dijagnostici izbacilo
temp motora bila 76 a pokazivalo 90,, sad od to dvoje il termostat ne valja il
termodavac. sa zamjenskim dijelovima je lutrija, moj savjet je da obidjes krug, zagrij dobro auto
i otidji na dijagnostiku skopcaj provjeri da se slucajno ne grije motor preko 90,,
 
Član
pitanje vezano za stilo i temperaturu

pozdrav forumasi kad se auto upali temperatura stoji normalno bilo da je ugrijano ili hladno onda se odjednom temperatura dize do maksimuma i lampica se pali kad se auto ugasi i ponovo starta onda nema problema do cega bi moglo biti hvala unapred
 
Top