Tehnicki Pregledi...

Tehnicki Pregledi...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo isao na tehnicki, sad neki kofol novi zakoni tamo ovamo..
Frajer mi nije dao sa folijom proci,morao sam da skinem foliju sa zadnje sajbe,dosao drugi put kaze auto prenisko,nemoze da tako prodje..Pa bio sam ljut samo tako jbt...Nakon prepiranja sa njim,kaze ajd ovaj put cu te pustati na tim amontizerima sportskim drugi put necu..A ja kontao gevinde,pa ni sam neznam sad sta da radim..
Jel to sad do Tehnickog ili zakona naseg u drzavi...
Pitam ga ja za prikolicu koliko je registracija,nju povremeno koristim svega 2km do posla,u sedmici 3puta...Kaze za nju je 500km da se registruje,pitam ja njega odmah JEL NORMALAN,PA ZAR JE TO AUTO?
Neznam sta se desava vise u ovoj drzavi...
 
BHT Ovisnik
samo mi reci jesi imao na prednjim bocnim staklima folije,ako jesi jesu ti ista govorili za to
 
CoL3-99 je napisao(la):
samo mi reci jesi imao na prednjim bocnim staklima folije,ako jesi jesu ti ista govorili za to

manisam imao,al covjek mi dao papir sto je njemu doslo na tehnicki..i pise da nesmije biti na prednjima i zadnjoj sajbi..ako takvo auto prodje kao da oni placaju kaznu tehnicki pregled..
 
Početnik
u Budvi sam platio kaznu za folije, i to treci red stakala odnosno gepek na Cherokeeju, 620EUR
a osiguranje za prikolicu iznosi 168EUR

to je sada i u Bosni:icon_twisted:
 
Član
ja bih radije otišao negdje drugo na tehnički nego skidao folije, kladim se da si naišao na facu što konta da je "važan" što može srati ljudima, nek mi nađe u kojem je to zakonu napisano da auto može biti tehnički neispravno što je nizak :icon_mad:
 
Početnik
Kod nas na tehnickom pustaju auta sa folijama na svim staklima, bez problema...kod mene je takodjer siroko nizak i previse, na tehnickom niko ni rijeci za to....redovno pustaju i neispravna auta, prekucana, bez broja motora, ili sta vec...uglavnom, ko i prije, nista zaj*ano, jedino ti rucna kocnica mora biti ispravna, cini mi se, fakat....ocito si naletio na pogresnog momka..
imam kamp prikolicu za koju nekad platim 30 km registracije, nekad 180KM, nemam pojma kako li oni to racunaju... ovu obicnu malu prikolicu za teret uopste ne registrujem...
 
Eto kod nas je tako jbt...Neznam sam sta da radim..A kod njega sam na tehnickom,otkad ja imam auto,i jos otkad je stari..Znaci i ja i stari smo na istom tehnickom,sve ukupno negdje oko 10godina..i nikad problema do sad..
 
Početnik
Sumnjam da ti moze ista za to sto ti je auto nisko, prolistaj malo zakon pa vidi, ja koliko sam mogao primijetiti, nigdje se ne spominje visina auta..
 
Član
Da, za folije kontam, al ne znam da se negdje u zakonu navodi minimalna visina vozila... :icon_rolleyes:
 
Neznam ni ja al me pustao,kaze ovaj put cu te pustati..Takoder jedan je imao probleme sa gevindama,morao cak da ih skine..Neznam,al poceli su j*avati nas..Koji volimo sve to..
 

IGY

Član
VR6Boki je napisao(la):
Da, za folije kontam, al ne znam da se negdje u zakonu navodi minimalna visina vozila... :icon_rolleyes:

mene su isto jedva pustili na tehnickom, isto tako problem nizak bio
prvo sam jedva naisao na one sine, i citavim putem mi je strugao branikom po sinama :icon_cry:
i sreca pa se znamo, inace me ne bi pustio da prodzem


znaci auto mora normalno proci ovim sinama
znaci ovde su srezane zbog valjaka na cosku slike je kao ta visina

30m9xl3.jpg
 
Za visinu auta nisam jos cuo! A, za folije na zadnjoj sajbi vec odavno znam da te moze vratit sa tehnickog! Komsija u mene je glavni neki k* ja tehnickom ovdje gdje ja zivim, a i profesor mi bio u srednjoj, pa sam dosta ga ispitivao sto se tice tih prerada na autu, izmedju ostalog zakonski te smije vratiti sa tehnickog ako imas foliju na zadnjoj sajbi, al' to je sve do njega hoce li te vratiti il' nece kad odes, uglavnom zakonski mu je dozvoljeno da te vrati, i smatra tehnicki ne ispravnim vozilom! Samo bocna zadnja bez ikakvih problema mozes proci i sa pijacarskim! Kaze da ako ima folija na zadnjoj sajbi, obicno gledaju kakva je vidljivost (kvaliteta) postavljene folije, ako je pijacarska, rikverc hehe!
 
hahahah cuj to nizak nemos proc,pa valjda si dobio neke tüv papire od tih svojih federa (ovjes),i kad si spustio auto sigurno si iso i podesavati spur,tako da ne vidim problem u tome,ovdje u svici mozes radit dosta izmjena na autu ali za sve moras imat tüv papire i prolazis a da su rigorozni to jesu i to previse
 
Drugari mani te za*ebancije sto se tice tehnickog ovako stvari stoje ( znam sve jer sam teh. kontrolor sa licencom)
Vozilo ako se produzuje i prosiruje izvan fabrickih gabarita mora imati atest, visina nije bitna gleda se stabilnost na odskocnoj ploci( provjeravanje amortizera) Kocnice moraju biti ispravne tolerancija do 20% izmedu osovina. Rucna ili ti parkirna kocnica ispravana. Tamne sajbe 70% prozirnosti stakla ili 30% zatamljeno crne bez atesta a reflektujuce ili stopsol sa atestom. Uglavnom se svodi na to da sve sto je ugradjeno mora biti ispravno a ovo sto pojedinci traze to su gluposti to oni tjeraju neki svoj inat.:icon_cry:
 
imao sam isti slucaj kao i IGY na šinama:lol::lol::lol::lol:
ne bi smjeli zezat za visinu vozila pa ne struze po putu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top