Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalna udruženja ili šta??

Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalna udruženja ili šta??

Član
A20DTH je napisao(la):
Podstaknut temom o sudaru Volva i Golfa ponovo pokrecem temu o tehnickim pregledima u BiH, koji prvenstveno sluze tome da samo uzimaju pare.

Navodim svoj slucaj za primjer kako funkcionisu tehnicki pregledi:

Svjesno sam na tehnicki odvezao auto koje je za mene bilo tehnicki neispravno i rekao ljudima dobro prekontrolisite sve i kazite mi ako nesto nije ispravno da to odem zamijeniti pa cu ponovo dovesti auto da regularno prodje tehnicki. (na autu su bile nesipravne kugle koje su lupale i na najmanju neravninu na putu, i prve plocice su dosle skoro do zeljeza - znaci kocenje na minimumu) --- Da napomenem da npr. u Austriji tehnicki pregled na OAMTC-u traje oko 1,5h i mogu te vratiti i zbog losih brisaca.---

Zamislite, za 15 min me zovu kaze sve OK super, divno, krasno dodji da platis i vozi kola:icon_confused:
E takvi su svi bez izuzetka. Ako nekoga vrate, gube musteriju zato tehnicki prolazi sve i svasta.
Ko je odgovoran za takvo stanje?
Mozemo li mi vozaci ikako reagovati i poboljsati trenutnu situaciju za sveopsti boljitak?

al ti si ono ipak za svaki slucaj odma posle tehnickog stavio sve OEM, u ovlastenoms ervisu sa racunom i garancijom.... i jos jednom otisao to proveriti na TP da li je sve OK?
 
pricajte vi sta hocete...bgm kad kod nas dode zakon kao u HR vidjet cete onda problema ovi koji vozaju sredjena auta...malo uletite na forume pa vidite kako ljudi muku muce sa tehnickim i policijom....

Ja svoga golfa nedam ni da mi ga navoze na valjke i da mi ga razvlaci kao jufku....
Znam za svoje auto i drzim ga uvijek 99.9% ispravnim jer se vozim svaki dan u njemu...

Nije mi jasno da si ti odvezao auto na tehnicki da ti oni utvrde sta je sve otislo pa da ti to promijenis:icon_question:
 
Legend
OggyBoy je napisao(la):
daki je napisao(la):
Kad je trizina tempra prolazila tehnicke preglede bez problmea, onda nemamo sta dalje pricat.

Šta fali mojoj Tempri:icon_question:

:D

Pa nefali joj nista, ali na ulazu tehnickog pregleda ima onaj kao metalni dio 10 cm zemlje koji mora svako auto proci :), a ona nemoze, a druga stvar onda kad bi usla u one valjke nebi nikad vise izasla :)

Nisam mislio tehnicki da je neispravna ili nesto drugo ;) nego sam cin ulaska i pristupa tehnickom pregledu.
 
Član
daki je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
daki je napisao(la):
Kad je trizina tempra prolazila tehnicke preglede bez problmea, onda nemamo sta dalje pricat.

Šta fali mojoj Tempri:icon_question:

:D

Pa nefali joj nista, ali na ulazu tehnickog pregleda ima onaj kao metalni dio 10 cm zemlje koji mora svako auto proci :), a ona nemoze, a druga stvar onda kad bi usla u one valjke nebi nikad vise izasla :)

Nisam mislio tehnicki da je neispravna ili nesto drugo ;) nego sam cin ulaska i pristupa tehnickom pregledu.

Sad može, skočila je malo.:icon_biggrin:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
al ti si ono ipak za svaki slucaj odma posle tehnickog stavio sve OEM, u ovlastenoms ervisu sa racunom i garancijom.... i jos jednom otisao to proveriti na TP da li je sve OK?

Nazalost nisam stavio OEM vec samo nov zamjenski a registracija se slucajno potrefila prije zamjene pa sam samo htio da vidim da li ce mi iko ukazati da to popravim poslije, ali niko nista. To je poenta price...

;);)
 
Član
Starac ima milion precih stvari da se dovedu u red u ovoj drzavi da bi se doslo do ovog pitanja,koga boli neka stvar sto tebi rucna ne hvata na trecem zubu...

I u Njemackoj svasta prolazi,skoro sam provukao astru od tetke,moze se macka uvuci u prag pa nikom nista....
 
Član
Sto se tice Sarajeva ja sam uvijek vozio auto na tehnicki u nedjarice...i na moj zahtjev ljudi su pregledali sve na autu...zadnji put sam isao u asu na tehnicki i cini mi se da su i oni ok..
 
Član
Ja "radim" tehnicki pregled u Podlugovima, nikad auto nisam ni odvukao dolje, sve preko telefona zavrsi covjek. Hvala Bogu pa je tako, svakako sam prenizak za valjaka a auto znam da je ispravno 100% i kad sta ode ne treba mi tehnicki pregled da skontam jer auto i bez toga kontrolisem. Sto se mene tice, sto duze ovako ostane meni bolje. Kao sto neko ranije rece, bas nam je u drzavi sve bajno, pa trebamo traziti strozije tehnicke preglede, nemam pametnija posla.
 
Administrator
Jest možda se završavaju tehnički na ovakve ili onakve načine, ali hajde eto neko održava pa mu ne treba tehnički. Logično da ćeš ti sam primijetiti ako ti nešto nije ok pa promijeniti, ali koliko je auta na cestama koja su "prošla" tehnički pregled, a u suštini predstavljaju opasnost na ulicama, za druge učesnike u saobraćaju, pješake i td.

Evo recimo jedan primjer o kojem raspravljamo u jednoj temi
970047_623259051032534_1316169794_n.jpg


Po meni ovo predstavlja opasnost na cesti. Prvo da nam je policija kako treba, pa da ga pošalje na vanredni tehnički pregled i da se ustanovi šta je to i da se skine sa auta, jer može nekog ubiti ne daj Bože i fino ga kazniti. Da je ne znam kako zalijepljeno profesionalno, ako je ogledalo nek se razbije kada je auto u pokretu i veoma lako može odletiti na nekog pješaka ili nešto drugo
 
Član
ja bih reko da je ovo nehrđajući čelik ili nešto slično, a ne staklo.. Jer bi ono jako brzo puklo

954630_500854549991002_1786111903_n.jpg
 
Član
jaran kupio dvicu 1.6 benzin vozio 5 godina registrovao vozio na tehnicki sve uredu, policija ga posalje na vanredni tehnicki zbog nagiba
kad ono i broj motora se ne poklapa :icon_rolleyes:
 
Član
jeste zapeli za stila... vrlo lako moze biti folija, u tom slucaju nikakva/minimalna opasnost... :icon_rolleyes: :icon_exclaim:
 
Član
Ma kakvi kod nas tehnicki...ja sam svjedok bio kad dolazi diler auta tek uvuko 4 auta na tehnicki ....i fino naredjuje njima da ne smiju ni jednog stavit na one pokretne ploce sto cimaju auto ...kaze da mu to sjebe samo auto ..i naravno sva 4 auta prolaze bez tehnickog pregleda ..samo ih provukli nisu cak ni kocnice gledali jer je ipak to stalna musterija.....a isto tako sam i ja prije 2 god . proso bez rucne bukvalno ...samo kaze popravi to
 
Član
kod nas niko nikad nije vracen s tehnickog, kaze ti zamjeni krajnicu ovo ono, kakva auta prolaze tehnicki to nije normalno, auta kojih nema pola od trulezi da ne pricamo o ispravnosti mehanike...znaci to je kriminalno i broj udesa bi se rigorozno smanjio da se radi kako treba, znaci prvo sve sredi pa ces proci
ali kod nas je bitno da se uzme tih 50 km i da ti ides ranije, a sto ces izginut i ubit nekog nema veze, a i mi smo narod generalno takva stoka i cobani da nemamo tu svijest da sami insistiramo na tome da auto bude uredno, a i da zahtjevamo detaljan pregled kad vec placamo, a oni ti provetu auto na onoj trazi u roku 2 minuta i tamo napise da ti je testirao boga oca, a test kocnica i to je to :))

btw zato je golf 2 najbolji i najjeftiniji za odrzavanje auto u bih jer ga vozis dok ne stane onda kod majstora, a tehnicki svakako prodjes :D
 
Član
Ja kad sam tek kupio plavoga Pezoa u auto sam samo sjeo 3 kilometra i dovukao ga kuci i ujak je se ujutro ustao i bez mog znanja odvukao auto na tehnicki da bih ga ja mogao da registriram,kad sam se ustao sutra dan daje mi papire kaze da je prosao tehnicki,ja sam sjeo u auto i nisam mogao da vjerujem kako je prosao tehnicki da sam ga poslje pitao da li je mozda ostavio 50 KM kod mjenjaca kad je ostavio dole auto,kazao da nije ostavljo nista i da je prosao regularno,prednje kocnice skoro pa nisu ni radile,rucna sajla pocupana skroz,desni lezaj na torziji propao,naprijed tockovi pod nekim nagibom,poluosovine lose,ma nema sve je bilo u katastrofa stanju,ja se bojao do majstora da odem da negdje ne zavrsim....ali tehnici prosao kako ni dan danas neznam,ocito neko ko je pregledao bio dobro mamuran....
 
Top