Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalna udruženja ili šta??

Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalna udruženja ili šta??

Član
Podstaknut temom o sudaru Volva i Golfa ponovo pokrecem temu o tehnickim pregledima u BiH, koji prvenstveno sluze tome da samo uzimaju pare.

Navodim svoj slucaj za primjer kako funkcionisu tehnicki pregledi:

Svjesno sam na tehnicki odvezao auto koje je za mene bilo tehnicki neispravno i rekao ljudima dobro prekontrolisite sve i kazite mi ako nesto nije ispravno da to odem zamijeniti pa cu ponovo dovesti auto da regularno prodje tehnicki. (na autu su bile nesipravne kugle koje su lupale i na najmanju neravninu na putu, i prve plocice su dosle skoro do zeljeza - znaci kocenje na minimumu) --- Da napomenem da npr. u Austriji tehnicki pregled na OAMTC-u traje oko 1,5h i mogu te vratiti i zbog losih brisaca.---

Zamislite, za 15 min me zovu kaze sve OK super, divno, krasno dodji da platis i vozi kola:icon_confused:
E takvi su svi bez izuzetka. Ako nekoga vrate, gube musteriju zato tehnicki prolazi sve i svasta.
Ko je odgovoran za takvo stanje?
Mozemo li mi vozaci ikako reagovati i poboljsati trenutnu situaciju za sveopsti boljitak?
 
Legend
Kad je trizina tempra prolazila tehnicke preglede bez problmea, onda nemamo sta dalje pricat.
 
Član
Ja sam do sad imao različita iskustva.
U kući u kojoj inače radim registraciju i TP u kompletu do sada su bili donekle korektni. Znači "pustiće me" da prođem neispravan, ali na vlastitu odgovornost. Opet kažem to ne podržavam i smatram da nije korektno. Ali do sada su uvijek bili detaljni i ako imaju zamjerki to nabroje kao popravke koje bi se morale obaviti hitno, ili kasnije, zavisi koliko je ozbiljno. To je tehnički za registraciju.

Zatim ovlaštena kuća koja također radi tehnički, do sada sam bio 1x za Citroen oni su zaista bili detlajni, dakle nekih sat vremena su testirali.

A onda prije dvije godine sam sestrin Pug 206 vozio na TP za registraciju u neku njenu kuću, znajući da zadnja torzija nije OK, lijeva disk pločica struže, desni far gleda u nebesa, i on mrtav hladan gleda u onaj monitor na valjcima, gdje lijeva strana ne koči ni 20% i kaže mi: "ma dobro je ovo" :lol::lol::lol:
 
Član
Evo jos jedno moje iskustvo ali sa svabama ovaj put.

Moj kum inace stariji covjek zivi u austriji i par puta u godini dodje ovdje i tada vozi svoj Nissan Almera koji je na AT tablicama ali non stop bude u BiH. Doslo vrijeme tehnickog i on me zamoli da uzmem auto i odvezem do austrije na tehnicki da covjek regularno moze da vozi kada dodje.

Auto 1999 godiste i nema ni 100.000Km sve perfekt u voznji.

Ali tamo trt:D

Ulje u kocnicama (ko to kod nas jos gleda, sta je to uopste:D) - zamjena
Jedna metlica brisaca kraca 1cm od originala --- zamjena
Zastitne gumice zadnjih amortizera propale--- trazio zamjenu amortizera ako ne nadjem gumice
Zakacio se ko blesav na one solje gdje se naslanjaju prednje opruge , jer su imale malo korozije na sebi

Tek kad je ocistio i vidio da je samo povrsinski onda je odobrio prolaz..

Inace tehnicki je radjen kod privatnika
 
Član
Sve ovde zakon igra ulogu,nista drugo.Nisu toliko ni krivi ovi sa tehnickim.Npr u Austriji moze se proci tehnicki ako je neispravan,ako imas veze naravno.Ali zato gore u slucaju nekog udesa ili slicno ako je vozilo bilo neispravno,prvo se ide tamo gde si radio tehnicki,pa eto njima kazne.Ko ove nase kaznjava??Niko.Znaci ovi nasi ne bi sigurno nikoga tek tako pustili da prodju tejnicki,da znaju da u slucaju necega ili vanrednog tehnickog pregleda njima dolazi kazna(ako se ustanovi da je vozilo neispravno a proslo tehnicki pregled).
 
Član
Trenutno u Bosni je najveci problem tehnicki pregled, treba strajkovati da uvedu strozije teh. preglede, svakako nemamo pametnijeg posla.
kad je sve ostalo pod konac
svi zaposleni, plate na nivou, prosjaka i gladnih skoro da nema. standard.
jos samo da su ti teh. na nivou gdje bi nam bio kraj.
 
Član
kod nas može sve samo plati... kako na cesti, tako i u sudstvu pa i u zdravstvu. takava država nije do tehničkog
 
Član
Evo primjer jedan: Znači u Mostaru na Bišću Polju u krugu od 1km kvadratnog imaju čini mi se 3 tehnička pregleda, i Lijanović otvori četvrti. To je jedini i izričiti razlog poskupljenja tehničkog pregleda, jer treba zadovoljiti pohlepu poejdinca. A kao što je već netko rekao, zaposlenicima na tehničkim pregledima nije u interesu da odbijaju automobile, jer će ti isti automobili otići na drugi tehnički i uredno proći.... a njima za isti čin prijeti otkaz.
Kamere koje se nalaze na pregledima služe čini mi se samo da auto a razbijenom šajbom nemože proći, nizašto više..
 
Član
s1ck je napisao(la):
Trenutno u Bosni je najveci problem tehnicki pregled, treba strajkovati da uvedu strozije teh. preglede, svakako nemamo pametnijeg posla.
kad je sve ostalo pod konac
svi zaposleni, plate na nivou, prosjaka i gladnih skoro da nema. standard.
jos samo da su ti teh. na nivou gdje bi nam bio kraj.
ma da, a licemjeri poput autora koji sa neispravnim autom idu na tehnicki u nadi da ce ga proci pa poslije toga pricati kako su ga lopovi pustili da prodju su svuda oko nas
 
Član
radio u osiguranju nekih pola godine .,.,.,., sta sam se cudnih auta nagledo a slike one za tehnicki znate onu pricu moraju te uslikat,.,., e to sam radio mobitelom pa na mail TP,. i pare dan prije da kompletiraju dokumentaciju,., evo i dan danas kome treba TP porcice ce ga za tih 60km a nece ni znat gdje mu je trebao bit pregled,,. jednom pitam vlasnika(posto mi je donio na kafu sto saljem ljude u njegov TP) kako ti sa zakonom,., pustas sve i svasta a on jbga semire moram platit radnike, masine licence moram sve propustat ako jednog vratim procuce se da sam strog da vracam ljude i mogu odma katanac stavit,. ono covjek je u pravu al opet nije nikako ,.


sto vise auta "pregleda" njemu vise para od tih koliko je sda 60+km njemu ide 15-20% pa sada skontajte koliko mora auta da progura da zaradi nestoo a danas je sve racunica,.,.,,.
 
Član
Yellow je napisao(la):
Evo primjer jedan: Znači u Mostaru na Bišću Polju u krugu od 1km kvadratnog imaju čini mi se 3 tehnička pregleda, i Lijanović otvori četvrti. To je jedini i izričiti razlog poskupljenja tehničkog pregleda, jer treba zadovoljiti pohlepu poejdinca. A kao što je već netko rekao, zaposlenicima na tehničkim pregledima nije u interesu da odbijaju automobile, jer će ti isti automobili otići na drugi tehnički i uredno proći.... a njima za isti čin prijeti otkaz.
Kamere koje se nalaze na pregledima služe čini mi se samo da auto a razbijenom šajbom nemože proći, nizašto više..

Ja sam prosao s napuknutom sajbom od dna skroz do vrha :D, i nije mi kocio prednji desni nikako tu su nastelili kao da koci i kaze pravac majstoru poslije:cool:

Vozio sam poslovnu korsu na sestomjesecni, samo pregledali kocnice kilometrazu izdzvne gasove i to je to,nije mi fatala rucna, isto tako nastelili i pravac majstoru.Bitno samo da pare uzmu
 
Član
Ja idem u BIHAMKov centar u Zenici s oba auta, svaki put me puste ali mi i daju spisak onog sto ne valja na autu, ili sto je blizu zamjene... i to je donekle posteno... to sto ljude zaboli cosak jer im klepece ovjes je veci problem od papira i ovjere saobracajne...
 
Član
prozor je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
Trenutno u Bosni je najveci problem tehnicki pregled, treba strajkovati da uvedu strozije teh. preglede, svakako nemamo pametnijeg posla.
kad je sve ostalo pod konac
svi zaposleni, plate na nivou, prosjaka i gladnih skoro da nema. standard.
jos samo da su ti teh. na nivou gdje bi nam bio kraj.
ma da, a licemjeri poput autora koji sa neispravnim autom idu na tehnicki u nadi da ce ga proci pa poslije toga pricati kako su ga lopovi pustili da prodju su svuda oko nas

Vjeruj da svaki put strepim i molim Boga da prodjem a kasnije vama prodajem neku pricu :lol::D
 
Top