TDI

TDI

Član
Pozz imam golf 4 special TDI DI crveno 74 kw i 101 hp.Zanima me jel ovo stvarno DI crveno il je onako stavljeno,2002 je godiste.Na pik-u sam, gledo ima ovakvih a sa jaranima prico oni mene ubjedjuju il da ima 115 ili 130 hp,ili da je to di zalijepljeno.Kazu da ne postoji ta verzija nikako kao kod mene,mozel pomoc da mi razjasnite ovo.
 
Član
TDI obicni 66KW, crveno I 81KW, DI crveno imas od 74,85 i 96KW, a sve crveno 110KW. 66 i 81KW su motori sa bos pumpom, a ovi ostali su pumpa-dizna.
 
Legend
TDI obicni 66KW, crveno I 81KW, DI crveno imas od 74,85 i 96KW, a sve crveno 110KW. 66 i 81KW su motori sa bos pumpom, a ovi ostali su pumpa-dizna.
ne mora biti to pravilo..
ubacivali su DI crveno i na 101 i na 115ks ako je dobra oprema , zavisno od godine i trzista..
Do 2001-2 je bilo pravilo ovo gore sto sam citirao, poslije kada su uveli PD motore, onda cu poceli da brkaju slova i sa opremom, i sa trzistem i djelimicno sa motorom..
Recimo ako je highline oprema, 115ks PD onda je bilo DI crvneo.. isto tako ako je specijal oprema pumpa dizna znali su stavit DI crveno za 101ks..
Procitaj koja ti je slovna oznaka motora (prva 3 slova) i proguglaj naci ces koji ti je motor ako si u zabuni :)
pozz
 
ma zalijepi ti na gepek SDI sve crveno i boli te briga :D
crveno I je na 110ks a imas i na 101ks pd motorima, tako da po tome ne gledas, nego ti pise u saobracajnoj kolko je KW a ko sto kaze nOKe prva 3 slova govore koji je motor u tebe je AXR, ATD ja mislim da su to 74kw motori
 
Član
Kod mene je auto 101ks ili ti 74kw 2002 godina i nazad je crveno di kao i na poklopcu motora,ta slova su nikakvo mjerilo kod kolege nijedno slovo crveno a motor 130ks :)
 
Član
crveno DI je prvenstveno bila oznaka PD motora, kao nećeg novog što se trebalo distancirati od starih bosch pumpa motara, tako da je 2000-e god kao prvi PD bio 115 KS, 2001-e su izašli 101 ks i 130 ks koji su takođe imali istu oznaku jer su takođe bili PD a samo je 150 KS imao sve crveno je jer bio kao vrh ponude.
krajem 2002-e su razdvojili oznake na crveno I 101 KS, DI 130 i TDi 150.
znači u pitanju je samo godište i poslovna politika ;)
 
Član
Ok hvala opet brinulo me to da nije kod mene samo to da nisam djaba dao pare mogo sam jeftinije kupit.Hvala
 
Top