TDI motori

TDI motori

Član
Posto da sada nisam bio u dodiru sa volkswagen tdi motorima zanima me koliko su zahtjevni za odrzavanje mislim i motor i turbina. Zanimaju me volkswagen golf tdi motori konkretno golf 4 i 5
 
Član
pazi da nepusta ulje na turbo, ako je predjeno mnogo km zaobidji,.ako je auto u losem stanju garant je i jotor takav, vidi kakav je dif dal se cuje drobljenje iz njeg, mjenjac takodje znak da je pri kraju tesko ubacuje u brzine a pogotovo druga i prva, vecinom cujes neko zujanje iz istog, lamela zamjac takodje pregledaj a motor zna bit osjetljiv na dobro gorivo, ovi pd motori,. I ako uzmes g4 il g5 promjeni svefiltere sva ulja sve tekucine,., i ne kupuj ih ovdje idi vani ,.
Imam tog tdi sa bosch pumpom u 5god i 200kkm turbo rikno, aku, par puta grijaci alnaser,senzor gasa¿ Set zamajac lamela, diff dva puta, samo redovan servis i polako tdi nije za jurcanje i sl
 
Član
kako koja reparacija nije ispod 500km a novaa dodaj nulu na tdi nije samo to "losa stavka"ima tu poveceg spiska jer kako se odrzavaju auta jedino rucka iznad suvozaceve glave ona za laksi izlazak valja u losem autu:)
 
Član
Ja stručnjaka u pm :icon_smile:

Pa po vama ni jedan TDI ne valja, to je smeće u pravu ste, treba kupovati Fiate i Fordove ;)

Da ste vi meni živi u ovom segmetu automobila srednje neke klase od VW-ovih TDI mašina nema boljih dizela (malo troše, dobro idu, i prelaze more kilometara),

Pa pogledaj šta taksisti u Sarajevu voze :icon_biggrin:

Kad kupiš auto od 500 000 kilometara nemožeš nista drugo ni očekivati nego neki odron,

probaj naći održavan primjerak do nekih 200-250 hiljada ;)
 
Član
a ovi u Audijima sto su presli manje od 100 hiljada pogotovo nista nevaljaju.
nisu razradjeni :D

uh da hoces kupit kakvog forda pa da vidis sta je pusiona stari moras mjesecno prodavat dulum zemlje da bi ga odzavao...
 
Ako TDI nije za gasanja onda svi ostali HDI, JTD, TDCI.... su za izlozbe :lol:

Ovdje na pisti rijetkost da je neki moderan dizel se trkao a da nije TDI....

Dok TDI-jevi non stop guzvaju asfalt :lol:
 
Član
san svakog balkanca je gof 2 sa 1.9tdi motorom vidim da ste mnogi uspjeli ostvarit zivotnu zelju il jos vise ste uznapredovali ako ste kakvog audi-ja kupili
 
Član
moze ovo

9h6uk2.jpg
 
Top