TDI Chiptuning u BiH???

TDI Chiptuning u BiH???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ej raja,

zanima me ima li neko od vas vec iskustva sa TDI chiptuningom u BiH. Znam da to radi "Brcko-Gas" i Autoklub Gradiska. Samo ne znam bas koliko su oni pouzdani. :icon_confused:
Radi se o Golfu 4 TDI 90 KS ALH Motor i ne zelim da mi neko unisti motor jeftinim ili amaterskim tuningom, a isto tako ne zelim da pretjeram s tim, znaci nekih 115-120 KS bi bilo sasvim dovoljno, nista vise. Mozda nekad slijedece god ako se bude imalo sta love dodje veca turbina, 0.232 dizne i veci intercooler, ali polako vidjecemo jos, prvo jedno pa drugo.
I zna li neko koliko se krecu cijene tog chiptuninga? :icon_question:
 
Legend
Nemoj tako neozbiljno pristupat tome. Ako hoces da ti neko nesto ozbiljno radi, onda se spremi da to ozbiljno i platis. Oni koji su fuseri znaju se i u startu nemas sta da razmisljas o njima.

http://www.smchiptuning.com

Taj momak predobro radi, radio je par auta i iz Tuzle, mozda si cuo za golfa IV TDI +chip+NOS, sad mi je on uradio chip na chip, + jos jedan chip je u pripremi.
Da pojasnim ovo chip na chip. Momak je na golfu imao Tuneline chip, ali je stavio turbinu od Tuarega, i izduv mjenjao i jos nesto bla bla, pa je morao ponovo da radi ECU, tako da mi je prepravljen taj chip njegov ponovo. Zatim je kupio jos jedan ECU (Ima u Grudama oko 150eura) i sada ce i njega postavit i napravice dvije mape razlicite na po jedan cip, jedna ce bit RACE, jedna za po gradu i imace prekidac u autu tako da mu ne dimi non stop. Mada i ta za po gradu ce bit pojacana dodatno.

Golfa su sad probali u BL kad je bio i bez nitra ide 14.9 uz to da je bila jos jedna osoba u autu, plus to je bila proba ono nabrzinu jednom samo dok su stelovali to. Tako da su ti oni EXTRA za to. Momak je radio dosta auta u sarajevu i zna se dje je Krvolok cacko auto leti ko raketa.

Samo jedna napomena, spremi ojre :)
 
Član
Znam drug, kao sto kazem, nisam bas ni mislio nista cackati dok ne isprobam prvo normalni chiptuning. A nemam bas love da kupujem chip na chip i da stavljam turbine od Tuarega, zasad sasvim mi je dovoljno nekih 115-120 konjica. ;)

Mislim da je cijena 150 ojrica, sto i nije bas puno za nekih dodatnih 25-30 konjica. :icon_biggrin:

Prvo sam na smchiptuning i pomislio, samo mi je bilo bitno da li su kvalitetni. Imaju li oni ispostavu gdje blize sarajevu il' moram bas do Gradiske?:icon_question:
 
Legend
Samo Gradiska, imas cjenovnik i konje i modele kola na stranici.

A evo copy sam ti sa njihove stranice

PROIZVOĐAČ I MODEL MOTOR KS + KS = KS + Nm euro
VW GOLF IV 1.9 TDi 90 28 118 55 200
 
Član
daki je napisao(la):
Samo Gradiska, imas cjenovnik i konje i modele kola na stranici.

A evo copy sam ti sa njihove stranice

PROIZVOĐAČ I MODEL MOTOR KS + KS = KS + Nm euro
VW GOLF IV 1.9 TDi 90 28 118 55 200


Hvala drug !!!

Onda ovih dana pravac Gradiska. ;)
 

Lav

Član
daki zaboravio si rec da ste kod mene u garazi cipovali...
hehe
a nisam bio tu steta...
 
Legend
Eh nisam ja ni bio u garazi :) dosli su Silver, Eso-lemio, i Krvolok sta je vec cacko po kmpu nesto.

Da nam nije bilo Silvera taj dan, ja neznam sta bi mi. Evo ovom prilikom mu se zahvaljujem ono momak nas ispostovao nevjerovatno, ja mislim da mi ni brat rodjeni nebi onoliko izasao u susret, momak je cjeli dan proveo sa nama, skako po Sarajevu, zvao, zivko, navodio, neznam stvarno nemam rjeci. Od 1 popodne do 12, pola 1 ujutro.
 
Član
Dieselino je napisao(la):
Znam drug, kao sto kazem, nisam bas ni mislio nista cackati dok ne isprobam prvo normalni chiptuning. A nemam bas love da kupujem chip na chip i da stavljam turbine od Tuarega, zasad sasvim mi je dovoljno nekih 115-120 konjica. ;)

Mislim da je cijena 150 ojrica, sto i nije bas puno za nekih dodatnih 25-30 konjica. :icon_biggrin:

Prvo sam na smchiptuning i pomislio, samo mi je bilo bitno da li su kvalitetni. Imaju li oni ispostavu gdje blize sarajevu il' moram bas do Gradiske?:icon_question:
Ako dobijes 15 ps budi presretan.. Ljudi plate po 600 i 800 eura cipove po njemackoj, pa kad odu na valjke, dobio 13 ks i 20 nm:D A obecano 30 kw, i 100 nm...
Nije to tako kako mislis drug..;)
 

Lav

Član
ma ja silver zvao buraza da dodju ovdje. nisu imali alkohola,rakijom cistili nozice one . joj kazu da su se smijali pravo. nekad do 1 ujutru ostali...
 
Legend
Upravo, a ja sam taj dan krenuo za Sarajevo ujutro u 9, dok smo se spremili po gradu oko nekih sitnica, dosli u pola 1 u Makjato, odatle kod hote, od njega na igman, pa do Robota, pa na dobrnju opet, pa do robota nazad, pa onda gore opet na dobrnju kod neke pijace, pa naaaazad u Robot tu nam cojk skino cip, sto je sjebo one nozice, pa onda zaglavimo na stanici tacno kod GRASA :) i tu do 2 bili i krenemo za Mo, dole stigli u 4. Uzas...
 
Član
e diselino u kakvom ti je stanju motor jedna veoma bitna tacka u svemu tome je opšte stanje motora momci kad ti odrade čip oni za njega garantuju a to dali ce ti propuhati motora ili nesta sl. negarantuju jer oni rade faktički naslijepo nezna kakva je situacija unutar motora
 
Član
dZaba je napisao(la):
e diselino u kakvom ti je stanju motor jedna veoma bitna tacka u svemu tome je opšte stanje motora momci kad ti odrade čip oni za njega garantuju a to dali ce ti propuhati motora ili nesta sl. negarantuju jer oni rade faktički naslijepo nezna kakva je situacija unutar motora

Motor je ko zuca. Presao 110.000 km. Ja sam ga kupio kad je na satu bilo 80.000 km. Nije stranac golf, poznajem prvog vlasnika. Redovno servisiran, ulje kvalitetno svakih 5-6000 km mijenjano, dosad sam (hvala Bogu) morao samo rotor na alternatoru zamijeniti (i naravno zupcasti na 90.000). Vozim normala, nema izivljavanja ili sl. Mislim da bi trebalo biti ok. Inace on vuce kao lud, ko god se vozio ne moze da vjeruje da ima samo 90 KS, al ja bi jos samo malo, brzo se covjek navikne na to da te lijepi u sjediste...hoces jos vise...znate i sami.:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top