* Tamne folije za auto*

* Tamne folije za auto*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

JD.

Član
@neure

pa ja moras odnijeti uplatnicu u stanicu u opcini u kojoj su te kaznili...

samo debili ne kazu to nekome kome je prvi put da dobije kaznu po novom zakonu, pa tako ti problem naprave...

i eto vidis prosao tehnicki, i sta sad kad te drot zaustavi zbog folija ? fino mu kazes nosi mi se s ociju vidis da sam registrovao auto, ako su me pustili na tehnickom ne mozes mi ni ti nista :D
 
Član
Pade mi nesto na pamet.. uskoro idem na more...
Koliko sam vas razumio u Hrvatskoj ne prave probleme oko ovif folija (nadam se da je tacno),
al kontam sta ako me ovi na nasoj granici budu zajebavali pa me ne puste...
Spustit cu prednja stakla da bar ne vide da su i ona zatamnjena...

A vala i to da im moras odnijeti uplatnicu je tako glupo da gluplje ne moze biti...
Isto ko da moram uplatnice od struje nositi u elektroprivredu ili od plina Sarajevogasu..
 
joj gluposti znaći svaku uplatnicu moraš čuvati kao oči u glavi jer kreteni nisu u stanju da to organizuju kako treba! jest nam država u kurcu!
 

JD.

Član
@Neuro ma ja sam hiljadu puta prelazio granicu niko mi rijeci nije rekao. Cak mi je jedan debil na granici iza Neuma kad ides prema Dubrovniku htio auto provjeravat na Interpolu i ono gledao je po gepeku vamo tamo a nije ni rijeci rekao za stakla... nemas brige sto se tice toga. A nasi te sa granice nemaju zbog cega vratiti, u 90% slucajeva ti ni dokumente ne pregledaju :D

A Hrvatska policija ne pegla za stakla, pegla njihove drzavljane jer je kod njih zabranjeno prednja bocna tamniti. Zaustavljali su me par puta nikad rijeci nisu rekli.

@Peugeot, jasta je nego glupo, izgubis uplatnicu i onda valja dokazivat da si uplatio... ne moze kod nas nista normalno da bude sve naopako i komplikovano.
 
Legend
Znas, trebali bi mi napravit neku peticiju, sa potpisima, i time podrzat Llumar, jer cuo samd a su ulozili zalbu na zakon. Mislim Llumar ko lumar zaboli me, ali su jaka firma, dosta su auta uradili, i dosta rade sa policijom, tako da vjerujem da imaju neke izvore, stele i prijatelje, ali kada bi ih i mi jos podrzali i ljepo pismeno ukazali na njihove propuste i greske mozda bi se mogli izboriti za to.
 

JD.

Član
ma nemas ti nista od toga, da je neka druga drzava u pitanju pa uredu... niko se nije uspio tako izboriti za nesto.

a naravno da su ulozili zalbu, pa po zakonu oni moraju zatvorit firmu. da su napisali da se ne smiju prednja bocna tamniti pa hajd uredu, radili bi ljudi zadnja stakla i eto, a ovako moraju kljuc u bravu. a ljudi rade sigurno 5 auta dnevno...
 
Legend
Hehe ali Dino ljudi rade od 96 godine, covjece nije to malo, nisu oni od juce, a bili svugdje od Italije do Njemacke po semniarima i sta ja znam prakse i sve. I sad da ih neki celavi, debeli glupan zatvori, to se krsi sa zakonima o zaposljavanju u ovoj drzavi, ionako smo u kurcu niko posla nema i sad oni treba da zatvro jos par radnih mjesta. A isti ti lumarovci koji imaju masne plate zasad, odu u VF pa potrose boga oca ili robot i neznam ni ja, i spijau gorivo u skupa auta, placaju poreze i carine. Ja stvarno neznam, jel ovu nasu drzavu stvarno vode debili ili nesto nije uredu SAMNOM ????
 
Član
ja mislim da u ovoj cijeloj prici mi ispadamo debili.. a ne oni koji vode drzavu..
njima je dobro da im bolje ne moze biti :)
 
i kako ti izlazis na kraj sa policijom zbog tih folija?meni su od prije par dana postali nemoguci...ganjam sve moguce opcije da ih ne skidam al problema milion oko toga...a steta skinuti naravno kad nisu obicne folije s pijace i iznutra se sasvim normalno vidi
 
Član
pa zasad su me zaustavili samo jednom... ne vozam se puno a ako me zaustave cuvam onaj racun sto sam platio...
sta znam svadjat cu se... ubijedjivat cu se... mislim ako treba i platit cu kaznu al izgleda da cemo ih na kraju morati skidati... a bas bi mi bilo zao...
vidjet cemo :)
 

JD.

Član
djavolica je napisao(la):
i kako ti izlazis na kraj sa policijom zbog tih folija?meni su od prije par dana postali nemoguci...ganjam sve moguce opcije da ih ne skidam al problema milion oko toga...a steta skinuti naravno kad nisu obicne folije s pijace i iznutra se sasvim normalno vidi

nista ne skidaj dok ne donesu normalan zakon koji ce bolje regulisati to.

apsurdno je da ne smijes imati zatamnjeno nijedno staklo kad pola auta fabricki ima tamna zadnja stakla...

nek fino donesu zakon da se smiju tamniti zadnja stakla,a prednja da se ne smiju tamniti ili smiju do 20-30% pa cemo onda skidati folije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top