svjecice???

svjecice???

Ne znam da li je moguce da je toliko los kvalitet svjecica na nasem trzistu ili ja nisam kupio prave,ali svakih par mjeseci mi se desi da moram kupovati druge svjecice.Nakon sto stavim nove,izdrze 3-4 mjeseca i onda auto pocne da trza,zamijenim ih,prestane.Kakva su vasa iskustva sa tim,gdje vi kupujete cvjecice,po kojoj cijeni i koji proizvodjac...Ne znam gdje da kupim i koje da valjaju?
 
Član
Ne znam koje je auto u pitanju ali se moraš zapitati što se dešava sa svjećicama. Da li se zamaste ili šta? Na to može utjecati mnogo faktora. Od lošeg stanja motora (velika potrošnja ulja), neispravna lambda sonda (loša smjesa), itd.
 
upravo ovo sto ti zela kaze, sta se ustvari desi sa svjecicama? dali si probavao prvo ocistiti te stare pa ih vratiti? opet neznam kakve su god nemoguce da se tako brzo potrose, pa i one super bosna mogu trajak jako dugo.
 
ZELA GTI je napisao(la):
Ne znam koje je auto u pitanju ali se moraš zapitati što se dešava sa svjećicama. Da li se zamaste ili šta? Na to može utjecati mnogo faktora. Od lošeg stanja motora (velika potrošnja ulja), neispravna lambda sonda (loša smjesa), itd.

opel astra f,1,6 motor,karakteristican po tome sto ne trosi skoro ni malo ulja,znaci stanje samog motora je inace odlicno.Svjecice koja sam ja izvadio iz njega nakon 40000km su bile valeo,ja kupio opet valeo u ANETU po katalogu iste,na izgled ni slicne,trajale mi 4 mjeseca,kupio champion kod skore,fus zadnji,sva se ona slova obrisala nakon mjesec dana.
 
Champion ni pod razno, te svjecice ni u skuteru ne mogu izdrzati ;) , ako kazes da je motor ok, kupi NGK i vidi sta ce biti ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Champion ni pod razno, te svjecice ni u skuteru ne mogu izdrzati ;) , ako kazes da je motor ok, kupi NGK i vidi sta ce biti ;)

nasao sam ngk kod sandora,ne znam je li neko uzimao kod njega,valjaju li?
 
Član
uhvatili se tih ngk svjecica ko pijan plota a ne znate da se kod nas prodaje skart tj. treca klasa istih...

ove nase bosna super super odradjuju posao,jest da se moraju cesce mjenjati ali nisu ni skupe,cist promjer koliko se sjecam Dottore je na abf-u ima ngk auto nije islo,ubacio bosnu auto proradio...
kolega isto skoro stavio fol ngk na calibru turbo auto trzalo na visokim obrtajima,daj cisti dizne,mjenjaj prtokomjer,popravljaj alternator auto ne ide kako je islo,na kraju vrati stare bosch svjecice auto leti:lol:


za tu astru mozes uzeti bosch po katalogu,mislim da je 8-9 KM po komadu.
 
Član
Ja imam isti problem s tim da je kod mene auto na plinu. Uzimao sam kod Sandora NGK i trajale su nesto duze nego Bosch koji sam kupio u Sarajevu i koje su izgorile nakon nepun mjesec. Sada sam ponovo kupio NGK ali kod Gavrica u Lukavici jer sam negdje cuo kao da su bolje. Vozim sa njima oko 2 mjeseca i jos nisu pocele da zezaju...i da kod Gavrica su jeftinije za 1.5-2KM po komadu :D
 
-stefan- je napisao(la):
Ja imam isti problem s tim da je kod mene auto na plinu. Uzimao sam kod Sandora NGK i trajale su nesto duze nego Bosch koji sam kupio u Sarajevu i koje su izgorile nakon nepun mjesec. Sada sam ponovo kupio NGK ali kod Gavrica u Lukavici jer sam negdje cuo kao da su bolje. Vozim sa njima oko 2 mjeseca i jos nisu pocele da zezaju...i da kod Gavrica su jeftinije za 1.5-2KM po komadu :D

jel upitanju isto auto?trazio sam kod gavrica prije godinu dana i nije imao za astru.
 
Član
Kod mene je suzuki grand vitara, ma opet ista stvar i sa njihovim svjecicama...juce ponovo poceo da trza i trokira na nizim obrtajima :icon_mad: Ne znam koje vise da stavim, sada sam mislio pokusati sa super bosna svjecicama samo moram pronaci gdje ih ima u sarajevu. Ne mogu da vjerujem da ne mogu da izdrze vise od 2-3 mjeseca :icon_confused:
 
Top