Sudar sa diplomatom..

Sudar sa diplomatom..

Član
Stari danas imao sudar, udario ga americki diplomata sa zada :icon_mad: Policija dosla, napravila zapisnik, stari morao puhati a diplomati naravno nista. Neda dokumente, neda akreditaciju, neda osiguranje. Sad kome se obratit' za osiguranje? Hoce li sta nase osiguranje tu placat ili sta?
 
Član
Nemas sta to na forumu pitat, sutra telefon u ruke i zovi policiju, a nakon toga i svoje osiguranje i raspitaj se oko slucaja.

Oni sigurno znaju sta je fora tu, to sto nije dao nikakve dokumente ima pravo, ako ima diplomatski imunitet...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Nemas sta to na forumu pitat, sutra telefon u ruke i zovi policiju, a nakon toga i svoje osiguranje i raspitaj se oko slucaja.

Oni sigurno znaju sta je fora tu, to sto nije dao nikakve dokumente ima pravo, ako ima diplomatski imunitet...

Ma otici ce stari sutra do naseg osiguranja da vidi sta ce mu reci. Ali reko mozda neko zna nes' o tome.
 
Član
Važno je samo da policija slika situaciju ili u njmanju ruku zapiše tablice hairlije i ti si miran.
 
Član
ja kako sta si ti mislio ako je diplomata da ima pravo udarat po putu kako koga hoce...ne sekiraj se sve ce ti nadoknaditi al znas i sam kako je ovdje sve usporeno tak da ces malo cekati jel te puno udario...
 
Član
menso je napisao(la):
ja kako sta si ti mislio ako je diplomata da ima pravo udarat po putu kako koga hoce...ne sekiraj se sve ce ti nadoknaditi al znas i sam kako je ovdje sve usporeno tak da ces malo cekati jel te puno udario...

Ma pukla stopka, pukla karambolka i lim na cosku iskrivljen.
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
treba im diplomatijom supak razvaliti :icon_mad:
sta misle ko su!!! ako je diplomata nije mahatma gandi!

A jbga. Haj bar je sacekao policiju. Mogao je komotno otici...
 
Član
Ako imaš policijski zapisnik da je bila nesreća i ako on neda polisu, koju mislim i da nema i da ne treba po zakonu imati šteta se naplaćuje iz fonda sigurnosti Fbih isto kao da te neko udario i pobjegao, kao da je nn lice krivac...tako se bar vodi kad te udari naše vojno ili vladino vozilo...
Uglavnom po zakonu ti imaš pravo na nadonadu štete, dosta ljudi kod nas ima zabludu da ako te neko udari i pobjegne da ne možeš nadoknaditi štetu pa i ne zove policiju...ako ima zapisnik i ako se u određenom roku ne utvrdi koje drugo lice šteta se isplaćuje iz zaštitnog fonda RS-a ili Fbih...sva osiguranja su obavezni članovi ovih fondova i njihova svrha postojanja je da rješavaju ovakve situacije....
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ako imaš policijski zapisnik da je bila nesreća i ako on neda polisu, koju mislim i da nema i da ne treba po zakonu imati šteta se naplaćuje iz fonda sigurnosti Fbih isto kao da te neko udario i pobjegao, kao da je nn lice krivac...tako se bar vodi kad te udari naše vojno ili vladino vozilo...
Uglavnom po zakonu ti imaš pravo na nadonadu štete, dosta ljudi kod nas ima zabludu da ako te neko udari i pobjegne da ne možeš nadoknaditi štetu pa i ne zove policiju...ako ima zapisnik i ako se u određenom roku ne utvrdi koje drugo lice šteta se isplaćuje iz zaštitnog fonda RS-a ili Fbih...sva osiguranja su obavezni članovi ovih fondova i njihova svrha postojanja je da rješavaju ovakve situacije....

100% korektno.
 
Član
darko13 je napisao(la):
Ako imaš policijski zapisnik da je bila nesreća i ako on neda polisu, koju mislim i da nema i da ne treba po zakonu imati šteta se naplaćuje iz fonda sigurnosti Fbih isto kao da te neko udario i pobjegao, kao da je nn lice krivac...tako se bar vodi kad te udari naše vojno ili vladino vozilo...
Uglavnom po zakonu ti imaš pravo na nadonadu štete, dosta ljudi kod nas ima zabludu da ako te neko udari i pobjegne da ne možeš nadoknaditi štetu pa i ne zove policiju...ako ima zapisnik i ako se u određenom roku ne utvrdi koje drugo lice šteta se isplaćuje iz zaštitnog fonda RS-a ili Fbih...sva osiguranja su obavezni članovi ovih fondova i njihova svrha postojanja je da rješavaju ovakve situacije....
ako je tako mene je prije godinu udario covjek na parkingu i pobjegao zvao sam policiju i ima zapisnik al jos nista nisu nasli a ja sam auto napravio steta bila 100KM samo karambolka bila udubljenja plastika i dal ja sad mogu otic i trazit tu nadoknadu stete ako je tako kao sto pricate...
 
Član
menso je napisao(la):
ako je tako mene je prije godinu udario covjek na parkingu i pobjegao zvao sam policiju i ima zapisnik al jos nista nisu nasli a ja sam auto napravio steta bila 100KM samo karambolka bila udubljenja plastika i dal ja sad mogu otic i trazit tu nadoknadu stete ako je tako kao sto pricate...

Jesi li isao u svoje osiguranje na procjenu stete?
 
Član
menso je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Ako imaš policijski zapisnik da je bila nesreća i ako on neda polisu, koju mislim i da nema i da ne treba po zakonu imati šteta se naplaćuje iz fonda sigurnosti Fbih isto kao da te neko udario i pobjegao, kao da je nn lice krivac...tako se bar vodi kad te udari naše vojno ili vladino vozilo...
Uglavnom po zakonu ti imaš pravo na nadonadu štete, dosta ljudi kod nas ima zabludu da ako te neko udari i pobjegne da ne možeš nadoknaditi štetu pa i ne zove policiju...ako ima zapisnik i ako se u određenom roku ne utvrdi koje drugo lice šteta se isplaćuje iz zaštitnog fonda RS-a ili Fbih...sva osiguranja su obavezni članovi ovih fondova i njihova svrha postojanja je da rješavaju ovakve situacije....
ako je tako mene je prije godinu udario covjek na parkingu i pobjegao zvao sam policiju i ima zapisnik al jos nista nisu nasli a ja sam auto napravio steta bila 100KM samo karambolka bila udubljenja plastika i dal ja sad mogu otic i trazit tu nadoknadu stete ako je tako kao sto pricate...

Prošlo je dosta vremena pitanje je da li sad može, a i kad se dese takvi slučajevi neće se to samo pokrenuti treba sam tražiti svoja prava...
 
Član
Dino je napisao(la):
menso je napisao(la):
ako je tako mene je prije godinu udario covjek na parkingu i pobjegao zvao sam policiju i ima zapisnik al jos nista nisu nasli a ja sam auto napravio steta bila 100KM samo karambolka bila udubljenja plastika i dal ja sad mogu otic i trazit tu nadoknadu stete ako je tako kao sto pricate...

Jesi li isao u svoje osiguranje na procjenu stete?
ma kakvi policija napravila zapisnik i otisli i to je sve
 
Član
Trebao si otici u svoje osiguranje na procjenu stete i onda bi oni mogli da salju zahtjev za naplatu u Zastitni fond. Ja sam imao slicnu situaciju s tim da auto koje je mene udarilo bilo osigurano u Bosansko-Njemackom osiguranju koje je 10 dana prije udesa bilo pod likvidacijom i naravno od njih se nije mogla naplatiti steta vec od Zastitnog fonda. Jest da sam se ganjao s njima haman pa 2 godine al su pare legle na racun :)
 
Top