Sudar pitanje

Sudar pitanje

Član
Danas sam imao udes i desilo mi se da sam čovjeka udario u gepek, čovjek naglo zakočio tako da sam udario u njega znači sad me zanima kolika je kazna za to msm i kako to ide jel može ko pojasniti
 
Član
Ugrubo:
Ako je dolazila policija (pod uslovom da si kriv-a jesi, i da si potpisao da si kriv) platis kaznu (svojevremeno sam istu platio 100 KM jer sam potpisao da sam kriv-a mozes i na sud ako se ne slazes sa izvjestajem na uvidjaju) i idete kuci, ukoliko nema posljedica po ucesnike u saobracaju.
Ukoliko ima, onda tu idu jos neke druge stvari, ali koliko vidim da je sve ostalo bilo ok.
Obzirom da tvoje osiguranje isplacuje njemu stetu (nakon procjene) ti si "za nagradu" dobio punu polisu pri narednoj registraciji, jer si imao udes koji si ti prouzrokovao.
 
Član
ovako taj čovjeek nije htio da puni evropski izvještaj te je uviđaj vršila policija, dao sam izjavu i potpisao je samo znači samo njuu

i da zaboravi da pitam neki bodovi hoćel oni biti ili
 
Član
Ne znam zaista kako je to sada, jer sam imao udes 2008, ali ako si potpisao da si kriv, vjerovatno ce ti doci na kucnu adresu...pretpostavljam.
 
Član
mjooj nije mi to belaj jbg ja trebam da sredim sam svoje auto a ima pofino štete pa me zanima to hoćel bit oduzeta vozačka i tako
 
BHT Ovisnik
50km;)
ja sam neki dan imao udes,stigao dobro 407 odozada, europsko nije moglo pokriti stetu pa je policija izasla,samo priznas odmah krivicu i dobijes 50km za ne drzanje rastojanja... kolega isto prosli tjedan u Tarčinu imao udes, nabio covjeku stopu golfa 2 do prednjeg sica,ovaj mu trazio 1200km da ne zovu policiju,ja reko zovi policiju i ne sekiraj se, on zovnuo policiju,priznao krivicu i isto 50km za ne drzanje rastojannja;)
 
Član
Vozacka ti moze otici samo ako si prosao kroz crveno, snimila te kamera i da si vozi 20-30 vise od dozvoljenog ili preticao na punoj linij. Nista se ne sikiraj sve je ispalo dobro , vise pameti sljedeci put.;)
 
Član
gdje je bio sudar
ja sam na majmunskom prije par godina udario covjeka i nisam ja bio kriv, jer se onde ne smije polukruzno okretat :)
 
Igor_ je napisao(la):
Ugrubo:
Ako je dolazila policija (pod uslovom da si kriv-a jesi, i da si potpisao da si kriv) platis kaznu (svojevremeno sam istu platio 100 KM jer sam potpisao da sam kriv-a mozes i na sud ako se ne slazes sa izvjestajem na uvidjaju) i idete kuci, ukoliko nema posljedica po ucesnike u saobracaju.
Ukoliko ima, onda tu idu jos neke druge stvari, ali koliko vidim da je sve ostalo bilo ok.
Obzirom da tvoje osiguranje isplacuje njemu stetu (nakon procjene) ti si "za nagradu" dobio punu polisu pri narednoj registraciji, jer si imao udes koji si ti prouzrokovao.

Sta ovo znaci :icon_question:
 
Član
nisi bio pijan da bi ti bila oduzeta vozacka, te se izrice jedinstvena novcana kazna, a osiguranje ce isplatiti stetu, to vec nije tvoja briga;)
 
Top