Sub u auto ili van auta zimi????

Sub u auto ili van auta zimi????

Naime, kao sto u temi pise, ostaviti sub u autu zimi ili vaditi sve komplet van????

Naime, kako su ovi minusi poceli, te promjene temperature u kabini, koje uz sav snijeg koji unesemo koliko toliko u auto stvaraju "vlagu" u autu, kao i drugi faktori koji uticu, ili ne, na sam sub.....

Dakle, sta je pametno uraditi, vaditi van i cekati toplije dane, ili ipak ostaviti u autu, ne pojacavati previse (cemu jako tesko odoljevam) ili nesto trece......

;);)
 
Član
ma ostavi u kolima sta se imas zajbavat bezveze, meni moji 2 godine stojali u kolima preko zime pa opet pehara naredase povazda :D ...
 
Član
ma u auto to ostavi bezze petljas ....jbga ljudi skontajte da ste vi kupili i auto i sub-ove a ne oni vas ;)
 
Član
Jedino sto se desi je da :zbog radi: niskih temperatura vjesanje na subu zna otvrdnuti (manje ili vise sve zavisi i od suba a bogami i od temperature)
Pa tako da subove nije pametno forsirati previse dok se temperatura u kabini ne digne.Tako to nekako kaze iskustvo i teorija.
Mada u kecu sam oduvjek imao woofere i zimi i nikada ih nisam mazio ni sekinde ma kakvi bili i opet mi se nikada nista nije desilo, ali....
 
Početnik
razlika izmedju subwoofera za auta i subwoofer za kucu je ta sto je Subwoofer za auto "Automotive product" te je samim tim testiran da i radi u temperaturnom opsegu koji moze biti u autu, znaci -20 do +80 stepeni...

naravno ako govorim o brand name proizvodjacu, dok ove ostale jeftine stvari ne mora znaciti da to moraju i ispuniti....
 
Član
sta ce mu biti u autu, neces ga vadit i u krevet ususkavat :D napravljen je da bude u gepeku, nije toliko osjetljiv, jedino ako ces na sibir te tamo one minuse i tako to, mozda da izvadis :lol:
 
Član
2 godine mi lupa, on mene ja njega, ali jos nije prolupao ni u blizu koliko ja od njega...eto jes` skonz`o ? :D
 
muha i davor, hvala na odgovoru.....

ostali, manite zajebancije, i sami znate da se na niskim temperaturama stvari skupljaju, na vecim sire, sad koliko to i vlaga utice na sam sub me interesovalo.....
 
Član
mah, vlaga i kondenz ce vise nastetiti pojacalu, nego subu. kao sto neko gore rece, ne forsirat ga previse dok je auto skroz hladno, dok se malo temp stabilizuje i to je to... ;)
 
Član
ma i nemoj se previse opterecivat sa tim...jebes sub koji ce zalediti i crknuti od zime...kako bi onda tek podnio pravi teror... :)
 
ja ga vadim do proljeca, svakako me zeza,
a na proljece se cujemo da ga pustimo u rad.
sad zimi mi nesto i nije cejf slusati glasnu muziku,,,
 
Član
zen3dom je napisao(la):
muha i davor, hvala na odgovoru.....

ostali, manite zajebancije, i sami znate da se na niskim temperaturama stvari skupljaju, na vecim sire, sad koliko to i vlaga utice na sam sub me interesovalo.....

Ma ne sekiraj se, sve je to vec uzeto u obzir...to je kao da kazes da izjutra auto vozis ispod 20km/h na sat dok se gume ne zagriju i ne razrade :lol:
 
Član
:ako hoces poslusaj moj savjet razumjem se pravo dobro u muziku
elektricar sam
ostavi jih slobodno u gepeku nemoze wooferu nista biti osim ako je u autu ti temp. niza od -10c pa odvrnes do kraja onda u najgorem slucaju moze da se rastegne membrana ili malo ispuca
a u autu i da hos nemozes sve i da hos imati temp manju od -10c tako da no sikiriki
brate;)
 
Top