Stupid Americans...

Stupid Americans...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
syncro je napisao(la):
Ma dobro ljudi lahko je govorit oni glupi ovo ono. Oni imaju para, imaju najjacu vojsku na svijetu, svima naredjuju, imaju jeftinu naftu i tako dalje. Mi smo fukara, politicari nemogu da se dogovore nista, kradu se pare na sve strane, plina nema, 40% stanovnistva siromasno i tako dalje. I ko je ovdje glup ?
Ja sam bio u SAD i nije nista gore nego kod nas, daj ba ko da kod nas nema seljaka koji neznaju dje lijevo a dje desno. Gledao sam jednom intervju u BL pravili, pitaju ljude moze li se zatrudniti oralnim seksom, da vidis sta ih je reklo da moze...

malo protabiri statistiku pa vidi kolko ima nezaposlenih osoba u americi i kolko samo beskucnika imaju i kolika je stopa kriminala pa onda kazi sta...digni sebi bowling for columbine i farenheit 9/11 i tako jos tih par dokumentaraca koji ti opisuju neke stvari kojih nisi bio ni svjestan da su moguce...bio sam i ja u SAD i evo sad radim s njima svaki dan 12 sati dnevno 7 dana u sedmici 30 dana u mjesecu pa ne mogu se ni priblizno slozit s tobom...a znam jos vagon ljudi koji su gdje i ja i imaju isto misljenje...ako si bio u SAD ne znaci da si se druzio s njima i upozno ih na pravi nacin...ne kazem ja...ima njih i ok ljudi skroz al kad to sve spojis u jednu cjelinu dobijes crnu rupu...mogo bi sad citav thread zauzet pricom o njima i glupostima koje se desavaju u ovoj njihovoj kompaniji za koju radim i sa kojom kolicinom retardacije sam se susreo u ovih 20 mjeseci al sam oguglo na to pa mi se ni to vise neda...
 
Član
ma de ba.... ne znaju jarane... ni svoju drzavu... saveznu kamoli da znaju sta drugo... isto su mene pitali... kaze.. joj jesi li gledo onaj film hostel... reko jesam... kaze jel istina da onako ubijaju amerikance... tamo u toj istocnoj europi... eee reko jarane istina je.. nemoj da bi kad otiso... ili pitaj me.. kaze jel istina da se zene ne depiliraju u europi.. ee reko jarane.. dok su ljudi ovdje uzivali u svim mogucim stvarima... tvoj djed je negdje u zatvoru u europi truhno.. ccc... morbidni ba... tako mi je drago sto cu ih se rijesiti... za 17 dana... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Početnik
jeste, fakat... ne znaju nista... mene moja svekrva pitala kako to da imamo video?!?!?!?! nije mogla da vjeruje da mi je stara doktor nauka... po 100 puta me pitala da li ja znam sta je big ben i otkud ja to sve znam o londonu (a mi ucili u skoli hahahahahaa, ono kao uz put... )

sistem obrazovanja je totalno drugaciji, oni uce samo ono usko sto im treba za profesiju koju odaberu... npr. ides u skolu i ucis samo da budes kozmeticarka i nista vise... nemas istorije, geografije, francuski... cak ni engleski nemaju... stravicno!

mi se cesto zalimo na nas sistem obrazovanja, ali kad pogledas njih i kad se neko nas (cak i ispod prosjeka) nadje tamo, ispadne najobrazovanija osoba od svih... vidjeno vise puta...

no... ok, svako lose ima i svoju dobru stranu, kao i obratno... medalja sa dva lica, ne?
 
N

nenad

Za par godina sto sam radio za njih, svega sam se nagledao i naslusao! Od gluposti kao: imas li TV kod kuce? sokirali su se kada su saznali da imamo sve ko i oni i da imamo MTV od samog njegovog nastanka, pitanja sto ti ne ides u Irak ili Afganistan da budes prevodioc, jer i dole zive muslimani, vi i oni pricate isti jezik(!?); a da ne pricam o tome sto nemaju pojma da se Rusija raspala, i da Jugoslavija vise ne postoji... pa stvarno mi ih je znalo biti zao koliko su glupi! Ovo su samo stvari sto mi padaju sada napamet, a sjeticu se ja jos toga.
 
Član
onaj show sa klincem iz 5. raz.. to je bio extrem malo sa onom plavušom.. el inače.. u osnovnoj se svašta uči, mislim da nitko nemože reć sa sigurnošću da zna sve iz npr. povijesti ili zemljopisa što je u osnovnoj učio... moš ti bit doktor znanosti i opet nađu neko banalno pitanje na koje neznaš odgovor i prikažu te glupim... iako se netko pametan onda nebi upuštao u situaciju da odgovara na takva pitanja.. možda je već to ta razlika..
 
Početnik
ma, jest vala, ima i toga... mi znamo glavni grad "gladne", ali to je nama komsiluk... mozda dosta raje ovdje nema pojma koji je glavni grad meksika ili kanade, a to je amerima komsiluk... jest, jest... u pravu si...
 
Član
a ono sto se tice karte i zabadanja, namjerno im upisali pogresne nazive, na australiju napisali korea :D, ovi procitaju i zabodu heheh
stas nadareni za glupost :D
 
Član
Gledao davno... Nije ovo nista, ja na predavanju, i sad zavrsavam sa jednim predmetom preko distance learninga, i pita profesor hoce li ko preko ljeta dolaziti u USA. Uzima drug mikrofon i govori da ce mozda doci u Juznu Dakotu. Kad ce ti profesor s pitanjem "Gdje je to?". Samo sam se za glavu uhvatio :lol:
 
Član
ne moramo se onima preko okeana cuditi.. ovakvih ima i u komsiluku.. npr. svabska omladina pojma nema o svojoj drzavi (par emisija na TVu gdje na ulici zaustave nekog i postave pitanje uvezi drzave npr. da na tabli pokazu gdje je berlin, oni prstom po ceskoj traze...).. a kamoli o drugim drzavama da ista znaju..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top