Street Race Sarajevo 2008

Street Race Sarajevo 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
HONEY je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
respec za repu čuj 8 sekundi uhhh da je to mogo potvrdit teško da da bi ga ikad itko više oborio taj rekord



ja sam bio jedini u 8.

nazalost teski tehnicki kvar mi nije dopustio da potvrdim vrijeme tako da nista.

ali nadam se i mislim da sam publici i ljudima barem sa tom jednom trkom pruzio nesto i da su imali sta vidjeti !!!

isao sam 8.8, prva brzina mi je KRITICNO proklizavala (ne znam jeli to radi asfalta, radi hladnog vremena, neznam ali ocajno je slajdrao). izgubio sam BAREM sekudnu u prvoj brzini. u drugoj brzini sam preletio stazu kao od sale.. tko je gledao, zna to :icon_biggrin:

takodjer citav dan sam pokusao zagrijati bocu nitra koja je stalno bila prehladna, palio sam motor i stavljao bocu pod haubu, uspio je nesto ugrijati ali uzalud, ponovo premali tlak u boci. kad sam stisno nitro samo tren me je povukao dobro i onda je opet doslo zagusenje benzinom, kad sam presaltao u trecu auto je sekundu trokirao i dimio crno jer je prenalio benzin. tako sam napravio 8.8, a to je da je ovo sve bilo ok moglo biti i mnogo nize, vjerujem i 7.

iduci tjedan mi stize WB sonda tako da cu moci konacno srediti i nitro, za ubuduce trke i tada najavljujem jos vecu silu cak od ovoga (mislim na ovu godinu, za iducu svakako slijedi jos pojacanja)

zao mi je sto me ponovo pratio PEH i nisam mogao potvrditi klasu i uzeti nagradu ali barem sam ponovo imao sto pokazati, biti najjaci i dobio sam putovanje u Pariz :D :D
i to za dvije osobe +g+

see ya next time


U ČEMU JE BIO PROBLEM OVAJ PUT NEKI VEĆI KVAR ILI ???
 
Član
Drago mi je da je cile sada uvazio moj komentar,svaka cast na tome,kada bih jos malo brze redali klase,ma perfekcija samo takva,nikakvih stimanja niti kalkulisanja nije bilo i opet svaka cast na tome,sto se tice mene,prva voznja protiv mirjanove crne honde,1,2 pun gas i samo ubacio u trecu i pustio gas vrijeme 11.116,zatim sam upisao 10 klasu,prvi na red stize bijeli hgt punto isto prva i druga pun gas s tim da sam u trecoj pred nekih 20 metara od cilja pustio gas i vrijeme je bilo 10.004 bas u bobu,e onda dolazi zeleni(hasukin bivsi) kec,te sam tu vozio skoro pun gas do kraja,malikce sam pred cilj pustio gas mozda nekih pet metara prije i tu mi je vrijeme bilo oko 9.7x,i tada mi sve sanse za neka bolja mjesta padaju u vodu,upadam u najjacu klasu gdje nije bilo auta ispod 200 ks i ispod 2000 ccm,moj maleni motoric od 1.3 mit turbo me je stvarno iznenadio i svim dusmanima sam pokazao kako ide mali talijan,kao da je u njemu vr6 a ne maleni motoric LEGO,heheh!!!! Najbolje vrijeme ne znam jer nisam na kraju cuo ali sam se dobro izvukao bijelom gti turbo kecu,ali jeb turbo na 2.0 bolje fercera nego na 1.3 i tu me je uzeo za duzinu auta!!! Sve u svemu veoma sam odusevljene reakcijom sutrkaca te publike na mog malog unica,hvala svima koji su me bodrili i cestitke organizatoru na dobroj utrci sa dosta zaustavnog puta,jedina hajmo reci mana jeste onaj razglas jer ne cujem koga proziva itd,te sporost u redanju klasa!!!! Za banjaluku ne znam idem li jer nemam ''vitamina'',pa se vidimo nekad na nekim skupovima!!!! POZZZZ
 
Chuza je napisao(la):
Aj braco mila,pa nije humano,audi trece mjesto,pa kako ih nije stid,i Boga i naroda,ovo stvarno vise nije uredu

Daj ba, u audi jes puno ulozeno al je izvedba pravo losa od uklapanja farova pa nadalje, dok je cetvorka drama uradjena, pogotovo onaj blic ono mi se pravo svidjelo i muzika, cetvorka je zasluzeno osvojila prva mjesta.
 
Član
Da, citanje vremena odmah nakon trke je pravo pozitivna stvar.

Uno inace ide jako fino... ;)

Mene su danas najvise smetale velike pauze izmedju voznji - dok se Safety car vrati. Na svim drugim trkama je to islo superbrzo, a ovdje nikad docekat. Valjda je mali prostor za manevriranje kriv za to. A takmicara je bio solidan broj, da je trka bila na 402 metra, bilo bi ih mozda i duplo vise. Ja znam jedno 10 likova koji bi vozili na 402 metra. No ni ovako nije ispalo lose, publika nije iskakala na cestu, jer vide sve i bez toga, sto je super...

Honey jesi siguran da si puno priklizavao prvom?!




Ovaj ni kvacilo nije pustio kako treba, ti si vec bio par metara ispred... Vjerovatno ti je problem hladan asvalt pravio, jer ta cesta je asvaltirana prosle godine i asvalt ima jako fin grip. Valjda ces srediti tog Golfa da ide da valja, stalno neki problemi. No kad je ostvareno 8.8 vidi se da auto ide. Ne starta ni blizu kao Hota, koji odmah preskoci prvih 20 metara staze, no mnogo je brzi od prosjeka. Ak ne izgubis volju za stalnim krpljenjem auta, bit ce nesto od toga :icon_biggrin:
 

JD.

Član
Boki aj ziv bio napisi sistem po kojem ocjenjujete styling ?

jel recimo za vanjski izgled ide samo 1 ocjena ?

umjesto da ide posebna ocjena za boju, za spojlere i kako su uklopljeni, za felge i ovjes, i za ukupan dojam... a ne vi sve to strpate u jednu ocjenu..
 
Član
JD nista ja ne trpam, ja nisam pravio pravilnik ni one listice za ocjenjivanje. Da jesam, ne bi isto vrednovao ocjenu motora i npr. vanjskog izgleda, koji je 10 puta bitniji. A ovdje neko moze imati dobar motor i dobiti za to 10 poena, i npr. imati zbog toga bolji rezultat od nekoga ko je dobio 9-ku za vanjski izgled. Ide samo jedna ocjena za eksterijer i to je to.

No to nije do mene, ja radim po onom sto su mi dali. Evo jos jedna trka je do kraja sezone, pa nek i to prodje. A sljedece godine prije pocetka sezone, ja cu otvoriti temu za prijedloge, pa tad fino predlozite sta i kako da se boduje, a ja cu gledati da se to uvrsti u novi pravilnik. Sad je ovako kako je...

Slika iz finalne voznje najbrze klase danas...


 
Član
HONEY je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
respec za repu čuj 8 sekundi uhhh da je to mogo potvrdit teško da da bi ga ikad itko više oborio taj rekord



ja sam bio jedini u 8.

nazalost teski tehnicki kvar mi nije dopustio da potvrdim vrijeme tako da nista.

ali nadam se i mislim da sam publici i ljudima barem sa tom jednom trkom pruzio nesto i da su imali sta vidjeti !!!

isao sam 8.8, prva brzina mi je KRITICNO proklizavala (ne znam jeli to radi asfalta, radi hladnog vremena, neznam ali ocajno je slajdrao). izgubio sam BAREM sekudnu u prvoj brzini. u drugoj brzini sam preletio stazu kao od sale.. tko je gledao, zna to :icon_biggrin:

takodjer citav dan sam pokusao zagrijati bocu nitra koja je stalno bila prehladna, palio sam motor i stavljao bocu pod haubu, uspio je nesto ugrijati ali uzalud, ponovo premali tlak u boci. kad sam stisno nitro samo tren me je povukao dobro i onda je opet doslo zagusenje benzinom, kad sam presaltao u trecu auto je sekundu trokirao i dimio crno jer je prenalio benzin. tako sam napravio 8.8, a to je da je ovo sve bilo ok moglo biti i mnogo nize, vjerujem i 7.

iduci tjedan mi stize WB sonda tako da cu moci konacno srediti i nitro, za ubuduce trke i tada najavljujem jos vecu silu cak od ovoga (mislim na ovu godinu, za iducu svakako slijedi jos pojacanja)

zao mi je sto me ponovo pratio PEH i nisam mogao potvrditi klasu i uzeti nagradu ali barem sam ponovo imao sto pokazati, biti najjaci i dobio sam putovanje u Pariz :D :D
i to za dvije osobe +g+

see ya next time

svaka cast romane , mislim dovoljno mi je bilo vidjeti te u mostaru , kako je golf progutao prvih 200-250m prvom i drugom brzinom , i onda je slijedio kvar , al opet si imao najbolje vrijeme .. a za danas da ne pricam , mislim vidjeli smo svi kako golf ide cak i sa kvarom..

jos jednom , svaka cast.. :cool::cool:
 

JD.

Član
VR6Boki je napisao(la):
JD nista ja ne trpam, ja nisam pravio pravilnik ni one listice za ocjenjivanje. Da jesam, ne bi isto vrednovao ocjenu motora i npr. vanjskog izgleda, koji je 10 puta bitniji. A ovdje neko moze imati dobar motor i dobiti za to 10 poena, i npr. imati zbog toga bolji rezultat od nekoga ko je dobio 9-ku za vanjski izgled. Ide samo jedna ocjena za eksterijer i to je to.


to sto si upravo napisao zaista pokazuje koliko je realno to ocjenjivanje... zalosno :icon_rolleyes:


a znam da ti ne odlucujes samo me zanimalo kako se ustvari ocjenjuje posto si bio sudija ;)
 
Član
Pa eto, sreca je sto niko nema super uradjen motor, pa se ne sjecam da smo ikome dali preko 7 za motor, tako da su ove sezone vaznije stvari odlucivale pobjednika. Inace, boduje se kao na fakultetu, 5 najniza i 10 najvisa ocjena. Styling je ove sezone bio drugacije zamisljen, ak se ne varam, trebao je xXx to raditi, al nakon onog pocetka u Sarajevu, sve se promjenilo. Mislim da mi radimo po pravilniku koji su oni kreirali (mozda i nisam upravu), kojeg garant ne mozemo jednako dobro kao oni postovati.

No mene vec na jedno 2-3 trke stavljaju za sudiju, ak tako budu htjeli i naredne godine, onda cu se ja potruditi da u pocetku sljedece sezone napravimo prava pravila i da se vise rijesimo ovih prica o nekompetentnosti ocjenjivanja. A sve u svemu, mislim da je danas ocjenjivanje vrlo dobro uradjeno i ne sumnjam da je ona cetvorka najbolji auto sa stylinga...
 
Početnik
da ali mislim da bi svi segmenti trebali uci u obzir.

neznam jestel kad sudili po nekim internacionalnim pravilnicima i scoresheet-ovima , ja jesam pa recimo par stvari .

1. Exterijer

1.1 preinake na karoseriji - Boja auta ( ne samo boja nego i tema ) , aerodinamicke preinake, uskladzenost svega , finalna obrada

1.2 podvozije - ovjes , kocnice, felge , gume ....

1.3 izduv

2. Interijer
2.1 Putnicki prostor , prtljazni prostor, podizanje funkcionalnosti auta, dodatni mjerni instrumenti
2.2 prtljazni prostor
2.3 Audio system u automobilu

3. Motor
3.1 preinake motornog prostora
3.2 preinake na motoru

4. Performanse
4.1 Podizanje performansi podvozja
4.2 podizanje performansi kocnica
4.3 poboljsanenje vidljivosti vozila
4.4 Poboljsanje audio performansi
4.5 poboljsanje performansi motora



naravno tu ide i prezentacija vozila publici, sudijama i slicno..

I sve ovo kad se zbroji to je to dobije se konacna ocjena...

znaci auto mora biti cjelina , ne samo stavit felge 18ke i reci eto to je to a ostavit recimo fabricke kocnice, i sve ostalo

Mozda neko ko je radio na podizanju performansi motora i podvozja i recimo sredio pomalo interijer i motorni prostor il iaudio segment moze dobiti puno vise nego neko ko je ofarbao auto u uber perla boju i stavio 20" felge a nije dotakao interijer, audio, podvozje i slicno....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top