Stravican udes na M-17

Stravican udes na M-17

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
BLACK KNIGHT je napisao(la):
Tzv. ''Put Smrti'', dionica puta M-17 koja se proteze od Grabovice prema Salakovcu jutros je bila popriste jos jednog udesa..isao sam na posao, i malo nize od Grabovice mi je zablicao sleper, a bilo mi je cudno jer sam vec prosao mjesto gdje obicno bude policija, i nije ih bilo..malo prije Dreznice, na onom pravcu, ugledao sam guzvu na putu i policijsko auto sa upaljenom rotacijom..nagledao sam se svega, i bio sam ucesnik u mnogim nesrecama, ali nisam mogao ostati ravnodusan..sa desne strane, stajalo je vozilo Seat, sa izguzvanom lijevom stranom i bukvalno izvaljenim vozacevim vratima, a na drugoj strani ceste je bili drugo vozilo, nisam mogao da upratim sta je, bilo je zaklonjeno ljudima..pet metara nize od Seata, ozivljavali su nekog muskarca..stajali smo nekih pet minuta tu, dok nas nije pustila policija da prodjemo, i jos uvijek su ga reanimirali..ne znam sta je uzrok i koje su posljedice, a od ljudi i policije nisam mogao da slikam..dijelovi kraj puta, plac, buka..stvarno horor situacija..pretpostavljam da je uzrok neprilagodjena brzina, jer se bas na tom dijelu puta razvijaju poprilicno velike brzine..bice vjerovatno u novinama i na vjestima..
pričao si mi to...
 
Član
sve smo to mi krivi kad glasamo za ljude koji nam nece autoput napraviti ni za sto godina
 
Član
Bojan je napisao(la):
sve smo to mi krivi kad glasamo za ljude koji nam nece autoput napraviti ni za sto godina

ma i kad naprave bice jos gore
sad se 50-60kmh iznad ogranicenja vozi po starom autoputu,a na novm,nije faca ko ne izvuce 200
i sta ocekivat
a stvarno mi je zao,zena ostala,i troje djece
R.I.P.
 
Član
edoze je napisao(la):
ma i kad naprave bice jos gore
sad se 50-60kmh iznad ogranicenja vozi po starom autoputu,a na novm,nije faca ko ne izvuce 200
i sta ocekivat
a stvarno mi je zao,zena ostala,i troje djece
R.I.P.

Bilo bi manje udesa.
 
Član
LudoA je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ma i kad naprave bice jos gore
sad se 50-60kmh iznad ogranicenja vozi po starom autoputu,a na novm,nije faca ko ne izvuce 200
i sta ocekivat
a stvarno mi je zao,zena ostala,i troje djece
R.I.P.

Bilo bi manje udesa.

sumnjam u to,nedavno mi se jaran hvali,vozio 200 toleda,par dana nakon toga ga nesto volan zezo,servo crko valjda,nemam pojma,i kad skontas,sta da mu je tada otkazalo?al sto je najgore,ne dokazuju se oni koji imaju bmw i 250KS pod haubom
nego oni koji voze 20 godina staro auto sa 60KS
zbog toga je i vecina udesa...zbog ovih krseva koji hodaju i pocetnika koji su zeljni dokazivanja...ja sam samo jednom vozio dzipa 140,da vidim koliko moze ic,nisam smio vise,sta se imam trkat,nisam 4-5 hiljada za ovu godinu kako imam vozacku presao...znam da nisam jos profi,kak se kaze,nego jos uvije za mene vrijedi ona P oznaka...ja bi volio da ih ima vise koji razmisljaju ovako kao ja,al et...meni ce glava ostat na ramenima,bar sto se moje voznje tice,a ostalim..
 
Član
Razmisljaj to ovako: vecina "trkaca"* ce se preseliti na autoput i manje ces biti ugrozen, tako da ces mirno moci da vozis 50-60 sporednom cestom.
 
Član
LudoA je napisao(la):
Razmisljaj to ovako: vecina "trkaca"* ce se preseliti na autoput i manje ces biti ugrozen, tako da ces mirno moci da vozis 50-60 sporednom cestom.

ja govorim o tome da ce bit vise udesa...upravo ti trkaci ce pravit udese sa jos gorim posljedicama...ja se ne brinem za sebe,svega ima,al polahko i nema problema
pod ovim polahko mislim na brzinu do ogranicenja
 
Član
Neće biti više udesa!

Zašto? Zato što je uzrok 99% udesa na BH cestama preticanje i "prelaženje u suprotnu traku iz nepoznatog razloga". Kada bi imali jednosmjerne ceste taj problem bi rješili i tako drastično smanjili broj nesreća.

To je statistika i činjenice, isto kao što je putovanje avionom sigurnije nego autobomilom.
 

JD.

Član
edoze je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
sve smo to mi krivi kad glasamo za ljude koji nam nece autoput napraviti ni za sto godina

ma i kad naprave bice jos gore

koliko je bilo udesa na autoputu sarajevo-visoko ? nije puno kilometara al prolaze stotine hiljada auta tuda, pa koliko je ljudi tu poginulo a koliko je ljudi recimo poginulo od kaknja do zenice na istom broju kilometara u istom vremenskom periodu? jeste bar 10 puta vise...

autoput je puno sigurniji iako se brzo vozi, zato se i prave takve ceste, ne prave se da bi se moglo brzo voziti nego da bi bilo sigurnije

naravno nama ne odgovara autoput jer kako ce pobogu svaki seljak imat izlaz iz avlije pravo na glavnu cestu... :lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top