stop engine/ oil preassure failture

stop engine/ oil preassure failture

Član
imam problem svakog puta kada idem na velikim usponima na duze vremena... ugasim, upalim auto i sve ok... jel ima neko slican problem i jel ima neko ko bi mogao da mi kaze do cega je? hvala unaprijed drugari :)
 
Član
Ili senzor za pritisak ulja ili uljna pumpa ne valja, izgubi pritisak i on ti odmah prijavi tj. Upali lampicu, a senor ce upaliti ako ne valja... Ili ti fali ulja i kad je uspon ulje ode na jednu stranu i kad ga povlaci povlaci uljna pumpa i onda zafali u jednom trenutku i zato ti upali, ako ne fali onda ovo gore je vjerovatno...
 
Meni je se javljalo u fiat stila jedno 2-3 puta na usponima i falilo je ulje jer ovaj motor sto je u mene hoce malo potrosit ulja...
 
Član
Imao taj problem na Golfu4 benzinac kad ga cijepam upali lampicu od ulja ugasim upalim sve normalno ulje bilo neko 10w40 iz bureta sutradan naspem liqui.m 10W40 i nije se palila vise.kasnije kad sam otvarao motor da karike zamijenim jedan leteci lezaj je bio rumen haha u tebe nemora biti ovo al et da znas.
 
Član
ja sam stavio full sintethic w40... najkvalitetnije preporuceno od mehanicara... i to je prije mjesec dana stavljeno... do ulja nije... ma dijagnostika ce sve pokazati :)
 
Top