Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
hajde stilo,ti nebi izgleda da deres svoje auto nego tebi daje da drugi haba svoje....za sta?...za nista!:icon_confused:
A evo darko vam je ponovo pokazao da po ciframa golf ima bolje karte.....nisam neki pristalica fijata,al nije ni u mene TDI,vozim benzinca...tako da nebranim nikoga...pozdrav i sretno sa temom....
 
Član
RE: Stilo JTD Vs. Golg IV TDI

djogi86 je napisao(la):
Da ali me stvarno boli za to dali golf ima ili nema, jer me ne intresuje, intresuje me samo da li moze da se nosi sa stilom ili ne???
Pa ako ima neko zaintresovan da obavimo test i razrijesimo misteriju a ne da se podsmijevate mom neznanju o golfu dok na crtu ne smije niko.

Malo kreativnosti da unesemo a i takmicarskog duha na forum!



evo ja hocu... na crtu... sa stilom... bilo kojim... JTD :D
 
Član
Ja da nisam prodao svog definitivno bih odmah pristao...
Ko da ga ne derete po cesti svaki dan....
Ne znam sta je problem sa vasim autima ali trazimo nekog stilinja koji dobro ide, samo da mu nije zapushen egr ili vrisnuo protokomjer.
Hajde javljaj te se..

Bulex ti si iz Tuzle, malo si nam daleko, ali eto ako neko bude sa stilom u Tuzli onda O.K.
Koji je tvoj TDI?
 
Član
RE: Stilo JTD Vs. Golg IV TDI

djogi86 je napisao(la):
Ja ipak mislim da je golf kvalitetniji jer nema sta da mu se pokvari, oprema je jako oskudna pa tako da jednostavno mora i imati vise kvarova.Ali u globalu Njemci furaju kvalitet a Italijani performanse, osjecaj u voznji i izgled, to se mora priznati.
Nego mene intresuje samo jedno, ko je brzi, znaci trazimo stila od 115Ks ili m-jet (koji sigurno u stilu u prvobitnim verzija razvija 118Ks a tek poslije 120), i cetvorkicu od 115 konja.

Hajde da bar nesto sprovedemo u djelo.Bar ovo nebi trebalo biti tesko.

Ja bih se javio ali moja masinka razvija tek 105, jos vjerujem da je koji krepao :icon_smile:

Eh da i kad smo kod kvaliteta fiata, glavni krivac za neke gluposti zbog kojih je fiat kod nas manje cijenjen jeste u stvari fabrika MagnetiMareli, ali znamo da je Stilo dobrim dijelom Bosh a Novi Bravo skoro potpuno Bosh.


Kod golfa oskudna oprema???Pa većinu bravo i brava što sam vidio imali su max manuelnu klimu,prednja podizače i vozačev airbag tako da ti ova nema mjesta al nimalo...Za stila neznam...Te priče o talijanima i opremi možda prolaze kod alfe. Pogledaj malo golfove na forumu većina su climatronic,bar 4 airbaga neki imaju i navigaciju,grijače siceva board com,esp...Naravno ima golfova sa oskudnom opremom ali ima i napucani a fiata ni jednog dosad nisam vidio napucanog sve i jedan su prosjek!!!!
 
Član
golf je sigurno 10x opremljeniji, bolju unutrasnjost i kvalitet plastike ima sigurno 10x, izdrzljiviji je auto, ima bolji ovjes, o elektronici necemo ni da pricamo,svaki dan vidim barem 3-5 talijana kako se ugase, za motor TDI je svetinja na nasim podrucjima,a nije dzabe dobio taj status :p moj glas golf
 
Član
ja bih zakljucao ovo :D

TDI je TDI...
115 PS PD TDI (AUY) motor ce dobiti svakog JTD, pa i tog od 120PS
vise Nm, i PD motor razvija snagu nelinearno, tj imas snagu odmah cim stisnes gas..
LP
 
Početnik
ne da ce otrest svakog TDI nego ni benzinci turbasi nemaju sansi...:icon_rolleyes:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/42Wi-3ilhjg&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/42Wi-3ilhjg&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
O cemu pricas druze, ti poredis cetvorku i brava, oni nisu uopste u istoj generaciji, poredi trojku i brava, koliko to trojki ima elektro podizace, ma i za cetvorku mozes reci da ima bolju opremu ako ima podizace.Gledao sam ljude u peticama koji vintaju prozore.
Druga stvar, koja to trojka ima automatsku klimu, elektro retrovizore sa grijanjem, pola ih nema ni servo a da ne govorim o naslanjacu za ruku i grijanjem koje grije cim upalis auto (Do duse ja ga nemam nikako :icon_biggrin: )
Stilo je opremljniji u prosjeku od svake cetvorke i to dosta.
A jos ako uzmes u obzir cjenovni rang, pa za iste pare mozes dobiti trojku 1.4 95-96 i vintanje prozora i potrosnjom od deset litara a maknut ne moze, od fiata mozes dobiti i klimu i servo, i JTD i.....
Odosmo sa teme, treba nam znaci Stilo JTD i Golf TDI
:lol:
 
Član
RE: Stilo JTD Vs. Golg IV TDI

dukat je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Ja ipak mislim da je golf kvalitetniji jer nema sta da mu se pokvari, oprema je jako oskudna pa tako da jednostavno mora i imati vise kvarova.Ali u globalu Njemci furaju kvalitet a Italijani performanse, osjecaj u voznji i izgled, to se mora priznati.
Nego mene intresuje samo jedno, ko je brzi, znaci trazimo stila od 115Ks ili m-jet (koji sigurno u stilu u prvobitnim verzija razvija 118Ks a tek poslije 120), i cetvorkicu od 115 konja.

Hajde da bar nesto sprovedemo u djelo.Bar ovo nebi trebalo biti tesko.

Ja bih se javio ali moja masinka razvija tek 105, jos vjerujem da je koji krepao :icon_smile:

Eh da i kad smo kod kvaliteta fiata, glavni krivac za neke gluposti zbog kojih je fiat kod nas manje cijenjen jeste u stvari fabrika MagnetiMareli, ali znamo da je Stilo dobrim dijelom Bosh a Novi Bravo skoro potpuno Bosh.


Kod golfa oskudna oprema???Pa većinu bravo i brava što sam vidio imali su max manuelnu klimu,prednja podizače i vozačev airbag tako da ti ova nema mjesta al nimalo...Za stila neznam...Te priče o talijanima i opremi možda prolaze kod alfe. Pogledaj malo golfove na forumu većina su climatronic,bar 4 airbaga neki imaju i navigaciju,grijače siceva board com,esp...Naravno ima golfova sa oskudnom opremom ali ima i napucani a fiata ni jednog dosad nisam vidio napucanog sve i jedan su prosjek!!!!

Ja o cemu ti pricas molim te????? Jeste vecina su imali max manuelnu klimu,a vecina golfova je nema ni takvu,a da ne pricam o 4 bez podizaca,centralne brave itd! Znaci to veze s vezom nema sto ti pricas,sve je do nivoa opreme koji se izabere,samo sto je kod golfa dodatna oprema sve zivo,a kod fiata neke tako normalne stvari spadaju u standardnu opremu! I sta ti pokusavas da kazes kako nema fabricki fiat "napucan" opremom? Idi malo na moj profil pa pogledaj,nema nista na njumu sto nije doslo fabricki! :123:
 
Član
Konkretno, GOLF 4 vs. STILO
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jsx4grsXvfk&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jsx4grsXvfk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

STILO vs AUDI A3
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/v3W0TjlqKdE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/v3W0TjlqKdE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Samo da napomenem da je Stilo u klasi sa Golf 5 a ne sa 4...
 
Član
Ma cuj to,nije Stilo je u klasi sa Golfom 3! :) A ovo je namjesteno,ovo je 100 % obicni tdi onaj od 90 ps! :lol::lol::lol:
 
Početnik
Bravo 16v je napisao(la):
Ma cuj to,nije Stilo je u klasi sa Golfom 3! :) A ovo je namjesteno,ovo je 100 % obicni tdi onaj od 90 ps! :lol::lol::lol:


upravu si:lol::lol::lol::lol: to ce sigurno rec ovi sto voze TDI:lol::lol:
 
Član
ok
zakljucajte temu, JTD je bolji :lol:
to da za cijenu stila JTD mozes kupiti golfa 3 i to je tacno....pricate sta hocete ali PD je masina
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top