Steta nastala prilikom ulaska u rupu,sta uraditi,HITNO?

Steta nastala prilikom ulaska u rupu,sta uraditi,HITNO?

Član
Druze nema veze prilagorio brzinu uuslovima na cesti ;) covjek je maltene isao 2km/h ;) on nek dokaze da je isao brze, nema znaka koji ukazuje los put ili rupe na cesti sto znaci da nisu oznacili ostecenje na cesti i oni ce mu to rado i platiti da se ne ide na sud jer ce na sudu duplo skuplje proci :) ja iskreno bi zvao policiju pa da se vis krene s tim oznakama gdje je los put a ne odvalis tocak ili unistis gumu ili felgu i ide iz tvog dzepa, sto bi kad moze ici iz njihovog, a 90% bi naplatio stetu bas zato sto u zakonu stoji da su duzni obiljeziti svako oscetenje, rupu, i slicno na putu ;)

Puteve ne odrava drzavna firma nego neki privatnik koji mlati pare od drzava, zgrcu milione a odrava cestu tako da je rupa do rupe. Dobiju pare da steve citav dio puta nov a oni samo dodju i natrpaju greebe u te rupe i iduce godine opet ista ili jos veca rupa bude... i idfuce godine daj opet pare za novi put a opet samo pokrpaju :D i kaze ima se moze se hahaha :D
 
Poslednja izmena:
Član
u mene komsiju pas lutalica malo ujeo za nogu, zovno frajer policiju , napravili zapisnik, on otiso u hitnu , ozlednji list napravio, primio serum, advokatu otisao , tuzili opstinu i nakon 2 sedmice dobio 5 000 KM :)

na osnovu ovog dogadjaja ti dajem savjet da se moze naplatit steta 10000 %
 
Član
on je tu tuzio za pretrpjeli strah, pa je naveo da ga cesto napadaju lutalice.. i kad pogledas on je u pravu, jer treba zbrinut ove lutalice , u nas u gradu ih je jedno 100,a u veterinarskoj stanici sve kerovi na dvije noge...
ja licno kad prolazim s motorm pored parka, njih 5-6 trci za mnom i laje, haman na zvuk motora il sta vec, a kad pjeske idem mirni su
 
Član
Znas kako bi ti se to tretiralo, :nisi prilagodio voznju uslovima na cesti i to je to. Iskreno mene bi bilo stid po sudu se ganjat jer sam.na rupu ogrebao felgu, ajmo.iskreno postavite se.u tu situaciju,svi vi koji mu savjetujete da je trebao zvat policiju. Da je neki veci belaj pa bi se mozda isplatilo i ganjat s tim,medjutim radi toga ne vrijedi gubit zivce vjeruj. Da ne bude ja ovako ja onako, pisem ovo jer ja nisam mogao od doboj puteva naplatit sajbu kad mi je pala sa tunela kojeg oni odrzavaju. Mozda bi i.mogao da sam.ganjao advokata,tamo vamo, ali radi 150km se.ne isplati, tebi jos.manje.vjeruj. Ja prvi da sam na mjestu sudije bi ti se ismijao da.mi dodjes u sudnicu i tuzis nekoga jer.si.ogrebao felgu,.a.siguran sam.da bi i ti i.mnogi isto postupili. Budite nekad malo realni, koliko bi se vas ganjalo po sudu jer ste ogrebali felgu??


E to je to drug , bas tako , nema tu price vise ;)
 
Možda nisam pratio gore ali zašto si uopće prolazio kroz ovo?? Druga stvar nemaš zapisnika nemaš šta ni tužti niti koga a treća stvar, ovo je spor male vrijednosti tako da bi imao više troškova nego što bi dobio, osim u situacji kad bi dobio ih na sudu da tužena strana snosi troškove postupka što iz ličnog iskustva sudovi preferiraju solidarno snošenje troškova tako da mogu ti reći samo drugi put gledaj kud i kroz šta ideš, šteta felge...:oops:
 
Član
Druze nema veze prilagorio brzinu uuslovima na cesti ;) covjek je maltene isao 2km/h ;) on nek dokaze da je isao brze, nema znaka koji ukazuje los put ili rupe na cesti sto znaci da nisu oznacili ostecenje na cesti i oni ce mu to rado i platiti da se ne ide na sud jer ce na sudu duplo skuplje proci :) ja iskreno bi zvao policiju pa da se vis krene s tim oznakama gdje je los put a ne odvalis tocak ili unistis gumu ili felgu i ide iz tvog dzepa, sto bi kad moze ici iz njihovog, a 90% bi naplatio stetu bas zato sto u zakonu stoji da su duzni obiljeziti svako oscetenje, rupu, i slicno na putu ;)

Puteve ne odrava drzavna firma nego neki privatnik koji mlati pare od drzava, zgrcu milione a odrava cestu tako da je rupa do rupe. Dobiju pare da steve citav dio puta nov a oni samo dodju i natrpaju greebe u te rupe i iduce godine opet ista ili jos veca rupa bude... i idfuce godine daj opet pare za novi put a opet samo pokrpaju :D i kaze ima se moze se hahaha :D

To znam da je tako , ne znam koliko se isplati i sta cu radi felge ovo raditi da dodju policajci i kazu jesi li lud za sta si ans zovnuo ako me razumijes , a st ose tice ja bi prvi to radio oko puta jer sam takve naravi ali ne mogu jer ce svi reci jesi li ti lud vidi onoga ima golfa2 i radi njega krpi puteve i ostalo da moze doci kuci , nece neko sto vozi BMWe i Audije to da radi u nas je takav narod sto se tice ovih pitanja...Ali eto koliko bi mogao uzeti para da ovo izgonjam sa policijom i tuzbom ?..Mogu li sutra uslikati to i reci im da mi se desilo to..
 
Član
Možda nisam pratio gore ali zašto si uopće prolazio kroz ovo?? Druga stvar nemaš zapisnika nemaš šta ni tužti niti koga a treća stvar, ovo je spor male vrijednosti tako da bi imao više troškova nego što bi dobio, osim u situacji kad bi dobio ih na sudu da tužena strana snosi troškove postupka što iz ličnog iskustva sudovi preferiraju solidarno snošenje troškova tako da mogu ti reći samo drugi put gledaj kud i kroz šta ideš, šteta felge...:oops:

Morao ici lagano jer sam kasnio vec na dogovoreno mjesto , nije bitno , kontam polako cu ko mrav i upao u rupu jer sam bas lagano isao stao i odvajao na rupi , al ime zabaci jer je mokro bilo i sta ces , i ja to kontam zajebavati se oko 100KM ??..Sta mislis koliko bi mogao uzeti para ?
 
Član
eto linka na bljesku , za par dana cu staviti zimski setup a ovo cu vidjeti poliranje sa vanjske strane a ovi krugovi u piano-crnu ;)
 
U sređenoj državi bi za takvo što mogao i tužit i dobit parnicu....u našoj državi možeš tužit a ne možeš dobit...jer da to može, do sad bi takvih ko ti bio mali milion (svuda su rupe po putevima bez ikakvih znakova upozorenja)
 
Član
U sređenoj državi bi za takvo što mogao i tužit i dobit parnicu....u našoj državi možeš tužit a ne možeš dobit...jer da to može, do sad bi takvih ko ti bio mali milion (svuda su rupe po putevima bez ikakvih znakova upozorenja)

Ma ne ispalti se , nego da jos kazem na ono prije sto kaze neko da se okupe mjestani i kupe betona , PA ZASTO PLACAMO PUTARINE ONDA KAD REGISTRUJEMO AUTA KADA CEMO SAMI OPET KRPITI RUPE I PUTEVE ???
 
Član
Sto su u titino vrijeme bile omladinske akcije :D
Da se nesto postigne, drugacije necemo postici nista ako se sami ne organizujemo, politicari nece sigurno ;)
 
Savjetujem ti da paziš drugi put, i da kad se desi ovo pozoveš prvo policiju da naprave zapisnik pa sve ona dalje, kako god ova šteta ostaje tebi sad, a jedino pozitivno je što si sad poznat, biće žena :D:D:D
 
Top