Start/stop sistem golf 6

Start/stop sistem golf 6

Pozdrav svima!

Radi se o golfu 6 (1.6 TDI) Bluemotion.
Vjerujem da auto posjeduje start/stop sistem jer se radi o Bluemotion tehnologiji ali automobil nece da se ugasi.
Svezan sam, auto postigne radnu temperaturu, stanem, izbacim iz brzine i pustim kvacilo a onda dobijem poruku na tabli "ENGINE MUST RUN".
Zna li neko o cemu je rijec i kome se obratiti?
 
Član
The conditions for the Stop/Start to work are as follows.
The vehicle is stationary (speed = 0km/h).
The engine speed is below 1200rpm
The coolant temperature is between 25°C and 100°C.
The brake vacuum is more than 550mbar
The energy required to restart the engine that was calculated before “engine off” can be supplied
by the battery (starting voltage prediction).
The battery temperature is greater or equal to -1°C and less than 55°C.
The air-conditioning requirement of the occupants is not too high.
The difference between target and actual vent temperature is below 8°C.
The diesel particulate filter is not in regeneration mode (diesel engines only).

All of these conditions must be met for the car to start. External temperature is not used so tell the VW tech he is smoking his socks.
 
Pa mislim da je ispunjeno sve sto sam mogao sam primjetiti. Nisam siguran za pritisak u kocnicama ali trebalo bi da je u redu.
Moguce jedino da je temperatura pravila problem. Napolju je bilo oko 6°C.
 
Član
Moguce da ti je grijanje bilo jako pojacano, pa mu ne da, dok kaze da motor mora raditi... probaj ugasiti grijanje ili bar smanjiti pa vidi
 
Probat cu mada mislim da nije bilo jako pojacano.. Mozda na 1 ili 2 stepen.
Da li postoje problemi "pod haubom" koji bi ga mogli blokirati?
 
Član
Čisto sumnjam, nema logike, izbacio bi grešku neku, ovaj gore spisak sam našao nekad davno kad sam guglao za taj start-stop sistem, ne vozim vw
 
Član
I ako ima start/stop bolje je što ne radi, jer je veoma veoma štetan za turbinu, a nije to Bog zna neka ušteda, pogotovo na tom motoru koji sam po sebi troši malo.
 
Član
Taj start stop nimalo ne gotivim . imam osjecaj da to samo dzaba skodi zamajcu , turbini i alnaseru . sta ti mozes ustedit sto ce se on ugasit na 10 sekundi. Cak sta vise gore je kad se ugasi kad ono ide zuto na semaforu
 
Član
Taj start stop nimalo ne gotivim . imam osjecaj da to samo dzaba skodi zamajcu , turbini i alnaseru . sta ti mozes ustedit sto ce se on ugasit na 10 sekundi. Cak sta vise gore je kad se ugasi kad ono ide zuto na semaforu
 
Slazem se sa vama da je stetan. Takodjer sam igrom slucaja bio u kontaktu sa profesorom masinskog fakulteta odnosno sefom odsjeka za motore i vozila na masinskom fakultetu koji takodjer kaze da je taj sistem jos uvijek u testnoj fazi i da se sada testira koliko ce biti stetan za vitalne dijelove auta.
Necu da stedim nego samo hocu da isprobam, jer se jos nikad nije ugasio. :D
 
Top