Staklo se "istopilo" ?

Staklo se "istopilo" ?

Raja danas na praoni perem auto i pored silni packi sto me ovaj debilni narod izudarao da BOg da im tabut izudarali , primjetim na suvoacevom staklu isto kao kapljice istopljene , ima par vecih bas ono kao da je nesto uzareno palo al mislim ne moze na staklu to biti i par jos crtica , zanima me od cega se to moglo desiti bas je duboko i odvratno
 
Član
Da nije od lizala neko topio onu drsku pa kapao po prozoru
Kupi drugo staklo na otpadu i mojne se sekirat bezze
 
ne znam sta je radio al ovo je haos znaci s vana je al vidi se da je uslo duboko kao kapljica se stvorila , ako mognem uslikat cu bas da se vidi , a brate drugo stako je 100km :D
 
Bilo je kad sam kupovao prije 2 godine kad su mi obili auto , a sta god da je unistilo je staklo jer je pukotina nije ono pravljavo da mozes ocistiti , da mi mozda neko opet nije htio obiti auto pa necim lupao?
 
Član
Pa de uslikaj sa nekim aparatom metni ga na macro i priblizi da lijepo uslikas :lol:
Ali nemoj odmah okinit nego malo zadrzi tipku da se lzbistri slika :D
 
Administrator
Je li to nisi prije primijetio ili je bilo čisto staklo bez tih tačkica do skora :) Staklo se hoće "istopiti" ako se brusi u blizini njega i žiške udaraju u staklo i to se pojavi :)
 
Upravo sam to uradio ali kako je mrak i sve ne vidi se , evo dvije slike







Pa ja ne znam da sam bio gdje se brusi i da sam primjetio ovo prije sad ne znam majke mi
 
Administrator
Ja kako sam skontao na staklu su se pojavile rupice i nikad nisam čuo da smola može istopiti staklo. Da bi se staklo istopilo trebaju biti ogromne temperature, a to se rijetko postiže u našim sredinama. Oštećenja mogu nastati kao npr brusilica, žiška vara da padne i slično. Ali to su sve kratkotrajne temperature koje ostavaljaju tačke.

Ja sam naveo jedan primjer od čega se može pojaviti. Ali ovo na slikama mi ne djeluje kao da je brusilica. Druge ideje ne znam šta bi moglo biti. Jedino da neko namjerno nije grebao nečim oštrim :icon_confused:
 
Pa to kontam reko mozda je neko necim udarao htio obiti ili slicno , i takodje su nekako isto tacno kao da je stricnulo nesto vrelo ono kao kad zalijes vodom pa sve ukrivo stoje , pored tih velikih ima i jos malih koje se ne vide , najvise me zanima ovo da mi se ne saspe staklo ili da ne nastavi dalje ne smeta to mene sad na oko toliko
 
Administrator
Ta stakla se sasipaju samo pod pritiskom (jačim udarcima, nekim naprezanjem - ne daj Bože udesa, i slično), a ta mala oštećenja im ništa ne mogu napraviti. Nema gdje nastaviti jer to nije tip stakla kao što je šoferšajba, da kada udari kamenčić da ona napukne i poslije nastavlja. Ovo staklo se odmah sasipa. Nije ni to isključeno da je neko udarao nečim i da su ostali tragovi. Inače to staklo često ne pukne odmah nakon prvog udarca, a treba dobra sila da bi se on iz prve razbio, osim u slučajevima udesa i slično :)

Tako da ne brineš, neće se sasuti :)
 
Top