stabilnost

stabilnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
smustanje nizi profil gume tvrdji amortizeri strut bar i otprilike za pocetak dovoljno ali tvrdji amorti prvo i osnovno
 
Član
nizi profil gume i tvrdji amortizeri(plinski) ili gewinde bi trebali poboljsati situaciju bez spustanja
 
Član
Ne znam o kojem se autu radi, al recimo, najbolje za nase ceste bi bilo tvrdji stabilizatori i meksi amortizeri :)

I sto ti jos ostali nabrojase, znaci gume nizeg profila - i sto kvalitetnije + strut bar eventualno...
 
Član
Cosworth je napisao(la):
dali je dovoljno staviti FK 35-40mm opruge i niskoprofilne gume???

Pa i jest i nije...auto ce biti stabilnije na savrsenoj ravnoj cesti, ali ce skakutati po rupama, i cudno malo bjezati kad naidjes na rupu u krivini...najbolje kratke opruge + plinski, ili ako imash kesha, gewinda je najbolja ;)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
smustanje nizi profil gume tvrdji amortizeri strut bar i otprilike za pocetak dovoljno ali tvrdji amorti prvo i osnovno

Sta za pocetak, da se bavi brdskim trkama ne treba mu stabilnije od ovoga sto si nabrojao :)
 
Član
kratke opruge i amortizeri plinski, sasvim dovoljno za everyday vozaca, cak i sa zeljom da malo snjira po krivini...opruge + serijski uljni amortizeri su kita, pozalio sam dan kad sam to ucinio Fabiji...:icon_rolleyes:
 
Početnik
nisu svi amortizeri plinski tvrdi,

tvrdoca amortizera zavisi od njegovog fabriskog setupa, dosta auta ima stock plinske amortizere...

takodje nisu ni sve sportske opruge iste,

razvoj opruge zahtjeva uskladjenje niza osobina iste , konstrukcija, elasticnost materijala, podrucije djelovanja...

kratke crvene opruge ne znace nista , to je isto kao kad kazes " golf sivi"
 
Član
Evo ja nisam mjenjao amortizere stavio samo gume 185 60 r 14 i stvarno je dosta stabilniji ma duplo jos nadam se abd zakucavanje u pod jos bolje ima da lijeze u krivinama
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Kupi ti obične nove i postavi na auto za početak
Nove obicne ? Zasto? Ima kesa ra rasipanje? Onda da!...
Ne vidim razlog zasto bi rasipao, ako vec ima novca nek si kupi gewinde, ako nema nek trazi kakve plinske amore, ne moraju biti tvrdi bog zna sta (recimo noketovi nisu skupe,a nisu losi) i kakve opruge -40/40 ili kako vec hoce da mu auto cuci, i to je sasvim dovoljno, jos ako je u mogucnosti kakve sire i niskoprofilne gume da nabaci to ce biti ko bonbon....
 
postoji jos jedna stvar a to su uniboli,"metalni zglobovi" koji se ugradjuju umjesto selena,ali bas tada imas tramvaj-vozilo,amortizacije nema ni 1% (ugradjuju se pretezno u vozila za brdske trke)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top