Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?

Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?

Član
nije nikakvo mjerilo, bar u mom slucaju, prednost jeste kada auto ima servisnu knjigu, ali uz sve prilozene racune od servisa... ja sam u servisnoj knjizi koje god sam auto prije ovoga prodavao (3-4kom) imao sve racune sta je radjeno i koliko je placeno (iz ovlastenog)... kojeg god sam prodavao pitaju ljudi reda radi ima li, ja kazem ima izvadim pokazem pocnem vadit racune, kaze covjek mene to ne interesuje, hajmo mi u ovlasteni fino 50-60km pregled ako bude auto ok ja placam pregled i kupujem ga, ako ne ti placas pregled, i zavrsena prica... sad fino kupim originalne dijelove, odnesem svom majstoru, sve mi covjek promijeni i ustedim 100-150km u odnosu na ovlasteni servis... par prijatelja imam koji voze jako skupa auta, i svi se slazu da je ovlasteni bacanje para i odrzavaju auta na isti nacin kao ja (znaci originalni dijelovi, majstoru i mijenjaj), a vjerujte sva auta su u top stanju... tako da, prilikom kupovine, na servis, pregleda se auto detaljno, motor trapovi kocnice, mjerenje farbe i mirna bosna ;) prije je servisna knjiga bila uvjerljiv dokaz, a sad, za petobanku ti pecataju sta god hoces...
 
Član
ja nikad nebi uzeo auto bez servisne knjige! Kad sam prodavao astru, auto je imalo od kada je dovuceno iz njemacke, svaki servis, pecat sto sam radio u bosni do prodaje.. Tako i na golfu, sve radim u servisu, sve je dokumentovano, garancija mobilnosti za sve sto je uradjeno na njemu.. A ovi sto nude racune i ostale gluposti, mozda bi bez servisne kupio jeftinije auto, skuplje nikad...
 
Član
Astra je napisao(la):
ja nikad nebi uzeo auto bez servisne knjige! Kad sam prodavao astru, auto je imalo od kada je dovuceno iz njemacke, svaki servis, pecat sto sam radio u bosni do prodaje.. Tako i na golfu, sve radim u servisu, sve je dokumentovano, garancija mobilnosti za sve sto je uradjeno na njemu.. A ovi sto nude racune i ostale gluposti, mozda bi bez servisne kupio jeftinije auto, skuplje nikad...

pise fino racune iz ovlastenog, znaci sta je radjeno i koliko je placeno... svako ima svoje, ovo auto namjeravam vozati duzi period, auto nije u garanciji vise (a s tom garancijom mobilnosti mozes gu*icu obrisat), tako da ja znam sta je radjeno, s kakvim dijelovima i u kakvom je stanju auto, i kad se bude prodavao ima brate lijepi servis petobanka i sve ti ljudi kazu u kakvom je stanju auto...
 
Član
Astra je napisao(la):
ja nikad nebi uzeo auto bez servisne knjige! Kad sam prodavao astru, auto je imalo od kada je dovuceno iz njemacke, svaki servis, pecat sto sam radio u bosni do prodaje.. Tako i na golfu, sve radim u servisu, sve je dokumentovano, garancija mobilnosti za sve sto je uradjeno na njemu.. A ovi sto nude racune i ostale gluposti, mozda bi bez servisne kupio jeftinije auto, skuplje nikad...

Znam lika koji ce ti napravit sve to sto imas za 30-40-50KM... i prodat ga isto kao i tvog, cak i jeftinije;)
 
Član
edoze je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ja nikad nebi uzeo auto bez servisne knjige! Kad sam prodavao astru, auto je imalo od kada je dovuceno iz njemacke, svaki servis, pecat sto sam radio u bosni do prodaje.. Tako i na golfu, sve radim u servisu, sve je dokumentovano, garancija mobilnosti za sve sto je uradjeno na njemu.. A ovi sto nude racune i ostale gluposti, mozda bi bez servisne kupio jeftinije auto, skuplje nikad...

Znam lika koji ce ti napravit sve to sto imas za 30-40-50KM... i prodat ga isto kao i tvog, cak i jeftinije;)

potpis ;) zbog takvih stvari sam i prestao ici u ovlasteni na servis, jer ljudi vise ne gledaju knjige, gledaju kompletno stanje auta i to je to
 
Član
Auto koje je staro 3-4 godine max vozi se u ovlasteni. Ja znam lika koji vozi passata 99 ili 2000 godina i vozi ga u ovlasteni. Servise placa po 1200 km :lol::lol:
 
Član
Evo nekoliko razloga zašto ja nebi uzeo auto bez dokumentacije primjer

kupim auto sa 30 hiljada vozim 3 godine peđem 100 000 (radio ne radio servise nebitno) smanjim kilometražu umjeto 130 000 na 60 000 i prodam auto, ovih 70 hiljada nikad nemožete saznati.....u suprtnom da su rađeni servisi i da sam ja smnajio kilometre kad odete u servis i tražite provjeru čika ti fino kaže a da negleda ni auto da nije moguće da auto ima 60 kad je 1.1.2010 u servisu radio mali servis kad je imao 130 hilja..znači kilometraža je sigurna 100% a ovako...

Itd..
 
Član
aServis je napisao(la):
Evo nekoliko razloga zašto ja nebi uzeo auto bez dokumentacije primjer

kupim auto sa 30 hiljada vozim 3 godine peđem 100 000 (radio ne radio servise nebitno) smanjim kilometražu umjeto 130 000 na 60 000 i prodam auto, ovih 70 hiljada nikad nemožete saznati.....u suprtnom da su rađeni servisi i da sam ja smnajio kilometre kad odete u servis i tražite provjeru čika ti fino kaže a da negleda ni auto da nije moguće da auto ima 60 kad je 1.1.2010 u servisu radio mali servis kad je imao 130 hilja..znači kilometraža je sigurna 100% a ovako...

Itd..

pa da, to je sa provjerom u servisu, sto skoro niko ne radi...a da ti neko izvadi servisnu na autopijaci, i da ti popusis foru kako je to divno auto, mijenjano sve i prije predvidjenog intervala, bez adekvatne provjere u ovlastenom, od toga nema koristi, jer je vrlo vjerovatno i servisna prekucana
znaci, ako kupujete auto a bitna vam je servisna, koju odredjeno auto ima, na provjeru u servis...inace je to samo gomila bezvrijednih papira u koju se ne mozete pouzdati
 
Član
Osim pečatiranja servisne knjige i onih oznaka šta je mijenjano, a šta ne, ovlašteni servisi izdaju i račun za urađeni servis sa svim korištenim stavkama, radni nalog, tj. kopiju istog koji mušterija potpiše i na kojem isto tako piše šta je urađeno, a obično i zakače ceduljicu negdje ispod haube na kojoj piše ukratko šta je rađeno i kada...

servisne knjige na kojima je isti pečat, rukopis i hemijska olovka u svih 10 ili 12 godina koliko auto ima možete iskoristiti u vidu toalet papira...

Uostalom, imao sam auto za koji sam ja pisao na komadu papira šta je i kad rađeno (ulje, filteri, svjećice itd.). Čovjek koji je kupio to auto isprva je bio skeptičan, ali kasnije je bio oduševljen jer je shvatio da to i odgovara činjeničnom stanju...bitno je stanje i ispravnost auta...ko je pošten i čist, taj nema šta da krije i ne boji se nikakvog pregleda u bilo kom servisu...
 
Član
Kad sam vidio naziv teme ne znam zašto, ali mi je pao napamet onaj vic:
Pitali Cigu na ulici: • Šta mislite o zatvorenim bazenima? A Ciga će: • Pa ja mislim da treba da ih otvore da se narod kupa! :cool::cool::cool:
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
sta ce vam servisna knjiga kad kupujete,, nego kad kupis auto uradi mali i veliki servis i ti pocinjes sebi vodit evidenciju i mirna bosna za nekih cca 700 km .

ne mogodoh a da ne odgovorim,cuj sta ce ti kad kupujes,pa ne treba meni kad prodajem,bitno mi je kad kupujem da znam ko ej kako vozio auto,jel auto bilo na ban brdu u šljiviku nekom prevrnuto na krovu ( naravno to necu saznati ako ga je radio kod nekog limara mimo servisa ) bitno mi je da znam da li je odvalio prednjim krajem u tamić pun kupusa pa posto je kasko radio ga u ovlastenom,pa cu znati sta je bilo razjebano a sta nije,bitno mi je da znam koje je ulje sipao,kad je mjenjao,ne moras ti u ovlastenom svakih 15 20 hiljada mjenjati,mjenjaj na 2 hiljade ako hoces,al sve ima zavedeno.odes u ovlasteni i ljudi ti odstampaju history o nekom auto,bilo to ovdje ili u njemackoj,pishe fino sta je kad mjenjano kolko je para bilo itd...dosuta voda za brisače piše..meni je bitno jel neko redovno mjenjao vodu za brisače,jel redovno mjenjao metlice.tebi mozda nije bitno,al meni je sve bitno :)
zato sam presao sa autom 150 000 kilometara,bez ijednog kvara na motoru,osim bobine koja je je bila et hoce nece se pokvarit,i zamijenim je,i dobio 2 godine garancije,eh koji ce mi majstor dat na bobinu 2 godine garancije,nece nijedan,al hoce volkswagen ;)
 
Član
-e jest teško odkrit jel auto udarano il nije, pogotovo na novijim autima.
-Što se tiče ulja to si upravu
-voda za brisače:icon_rolleyes:,tu si ga malo pretjerao ,malo više pretjerao
-to sto si prešao 150 000 km bez ijednog kvara to je tvoja sreća ;) . znam dosta ljudi koji su kupili nova auta pa na prvih 10 000 kilometara stane mjenjač i to su auta bila markirana nije bio nikakav hyndai ili nesto slične
-to sto si zamijenio mombinu u ovlastenom servisu dobio si dvije godine arancije,al ti je bombina naplaćena ko pet onih sto si mogao kupit u autodijelovima. tako da kad pogledas nema sanse da ti je moglo za te dvije godine garancije crknut 5 bombina

eto uzdravlje ajde ;)
 

IGY

Član
nisam bogat da kupujem jeftine stvari, primjerice ja nikad na auto nisam stavio neki dio koji nije ili markiran ili ogirigi
za ibizu sam 90% dijelova u asi narucivao, nisam tamo radio iz meni odredzenih razloga, ali sam prkeo njih sve kupovao

sad vectra u ovlastenom full izmjena ulja i svih filtera (kabine, ulja, zraka, nafte) 200 KM i zdrvo zivio

nekad bolje prodzes tako nego kupuij stalno fus dijelove, pa mijenjaj stalno, nisu vise ni pare upitne, nego vrijeme koje potrosis na majstore, nekome je svaki sat bitan ko recimo meni ili sam u autu ili sam na poslu, nemam vremena stalno mijenjati jedan te isti dio, zamjeni jednom, plati da valja i uzivaj

isto tako kad sam kupovao auto trazio sam full istoriju i imam je i kad sam ustanovio sve kako sta i gdje odlucio sam na kupovinu, naravno i nakon provjere auta, nisam na coravo kupovao

tako da lavtuekselerejt :icon_biggrin: slazem se sa tobom
 
Član
__minel__ je napisao(la):
sto se zamarate oko gluposti..kad bi se brinuli svi o stvarnoj kilometrazi i da je sve po ps-u onda bi svi vozali bicikla i bili rahat i ne sikirali se..opusti se ba..kupi auto,ulazi koju marku u njeg,vozaj...prodaj...onda drugo auto i et ga sve tako.sta ces kad tako to ide.
covjek vam je objasnio

citam ovu temu a i bilo je jos nekih slicnih,pa ljudi moji zar se moze uzeti auto od 10godina starosti da nije udarano da nije negdje malo procurilo ulje ili sta ja znam,da nikad nije imalo udesa i uz to jos da je kako preslo 100000 i da ima servisnu po mogucnosti da su servisi radjeni u ovlastenom:icon_question:,i citao sam jos neku temu skoro ovdje kao ovaj hoce da kupi auto a ovaj mu govori sta ce sve da pogleda dal sta curi vako nako da nije gdje ogreban il sta vec,pa meni da neko dodje i trazi sitnice neke na autu samo da mi smanji cijenu ja bi ga nogom nabio i poslo u pm,nema mi nista gore,jer sam imao takvu situaciju,nadje neku sitnu ogrebotinu i kao sta je ovo:icon_rolleyes:jbt koda je auto sad iz fabrike izaslo:icon_mad:
 
Član
ma dobro igy nisam ni rekao da se kupuju fuš dijelovi,nego ima i u autodijelovima originalnih dijelova. kaze ti covjek hoces ohvaj filter od 10 km il od 18 KM
isto tako ,hoces li bombinu od 100 KM il od 150 KM
(cijene onako navodim samo za primjer)

al vjerujte da ima lokalnih majstora boljih nego onih sto rade po ovlastenom servisu,,
ja oovjde imam u blizini majstora kojeg nebi mijenjao ni za jedan servis ,inače covjek je specijalist za opela, a bgm i za druga auta..

a ne prica dzaba narod da nipex,inter auto i jos par njih imaju samo "ime" ;)



A zamislite se sad u ovoj situaciji,kupujete auto koje je uvezeno iz italije,nema servisne knjgie.a ali auto izgleda perfektno odgovara vam cijena i sve sve.. kako bi kupili to auto ????

p.s. italija nema nikakve veze s bosnom,tako da servisiranje tog auta niko ne moze provjerit preko broja šasije ovdje kod nas :icon_confused:
 
Top