Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?

Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?

Član
Mara bacaš bombe kao mali partizan, nebi sad da ulazim u diskusiju jel to povlači neka pitanja tako da će diskusija na kraju biti bljak..

Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ta knjižica nije mjera da je auto ispravno, da nije udarano i sl, to je samo mjera da je rađeno u servisu ovlaštenom po propisanom standardu a kroz te servise se može vidjeti i kilometraža jel svaki put kad vi dođete u servis ostane kilometraža..koja se snimi na centralni server...tako da ima log sa datumima i kilometražom..a svake godine moraš otići u servis...
 
Član
aServis je napisao(la):
Mara bacaš bombe kao mali partizan, nebi sad da ulazim u diskusiju jel to povlači neka pitanja tako da će diskusija na kraju biti bljak..

Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ta knjižica nije mjera da je auto ispravno, da nije udarano i sl, to je samo mjera da je rađeno u servisu ovlaštenom po propisanom standardu a kroz te servise se može vidjeti i kilometraža jel svaki put kad vi dođete u servis ostane kilometraža..koja se snimi na centralni server...tako da ima log sa datumima i kilometražom..a svake godine moraš otići u servis...


A ko ti garantuje da je to sve nakaceno na server?
 
eldin84 je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Mara bacaš bombe kao mali partizan, nebi sad da ulazim u diskusiju jel to povlači neka pitanja tako da će diskusija na kraju biti bljak..

Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ta knjižica nije mjera da je auto ispravno, da nije udarano i sl, to je samo mjera da je rađeno u servisu ovlaštenom po propisanom standardu a kroz te servise se može vidjeti i kilometraža jel svaki put kad vi dođete u servis ostane kilometraža..koja se snimi na centralni server...tako da ima log sa datumima i kilometražom..a svake godine moraš otići u servis...


A ko ti garantuje da je to sve nakaceno na server?

A kupis sebi biciklo, i ne razmisljas o ovlastenim servisima, predjenoj kilometrazi itd...
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
eldin84 je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Mara bacaš bombe kao mali partizan, nebi sad da ulazim u diskusiju jel to povlači neka pitanja tako da će diskusija na kraju biti bljak..

Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ta knjižica nije mjera da je auto ispravno, da nije udarano i sl, to je samo mjera da je rađeno u servisu ovlaštenom po propisanom standardu a kroz te servise se može vidjeti i kilometraža jel svaki put kad vi dođete u servis ostane kilometraža..koja se snimi na centralni server...tako da ima log sa datumima i kilometražom..a svake godine moraš otići u servis...


A ko ti garantuje da je to sve nakaceno na server?

A kupis sebi biciklo, i ne razmisljas o ovlastenim servisima, predjenoj kilometrazi itd...

Ma šta mi reče
 
Član
aServis je napisao(la):
Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ja imam račune, tako da to nije samo moja riječ, a fino sam ti rekao, ovlašteni sve rade iza zatvorenih vrata, tako da ti taj njihov papir nije nikakva garancija.
 
Član
Nije tačno da ovlašteni rade iza zatvorenih vrata Nikada mi nije bilo zabranjeno da prisustvujem Pitao sam par puta i uljudno dobio odgovor: Može samo ću vas zamoliti da stanete sa strane i ne ometate radnike
 
Član
To sa ovlaštenim servisima u BIH može sve evo primjera:

Kod nas u firmi kupovali neku veču količinu Opela negdje u Tuzli, a kako je naša firma firma u Sarajevu, ležerno ugovorili da prvi servis bude nakon pređenih 30 hiljada :icon_eek:
 
Član
oj onog ko ti garantuje da je sve povezano na server,pa ko ti garantuje kad ti kazu na prognozi da ce sutra kiša nikoooo :D

da se razumijemo,svako sebi sam moze zamijeniti ulje i filtere,ili da da nekom djetetu 5 maraka i de sine podvuci se odvrni saraf zavrni saraf i naspi ev ovo ulje,al jedno je servis a drugo je unuk babe neke koji odvrce i zavrce sarafe :)

a ovaj sto ga itneresuje server,dodji pa odemo sa mojim brojem sasije nek provjere cisto onako,ti platis 58km ako bude povezano a ja ako ne bude povezano i pocastim te sa 42,da zaokruzimo na 100 :D
 
Član
sto se zamarate oko gluposti..kad bi se brinuli svi o stvarnoj kilometrazi i da je sve po ps-u onda bi svi vozali bicikla i bili rahat i ne sikirali se..opusti se ba..kupi auto,ulazi koju marku u njeg,vozaj...prodaj...onda drugo auto i et ga sve tako.sta ces kad tako to ide.
 
Član
aServis je napisao(la):
Mara bacaš bombe kao mali partizan, nebi sad da ulazim u diskusiju jel to povlači neka pitanja tako da će diskusija na kraju biti bljak..

Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ta knjižica nije mjera da je auto ispravno, da nije udarano i sl, to je samo mjera da je rađeno u servisu ovlaštenom po propisanom standardu a kroz te servise se može vidjeti i kilometraža jel svaki put kad vi dođete u servis ostane kilometraža..koja se snimi na centralni
server...tako da ima log sa datumima i kilometražom..a svake godine moraš otići u servis...
Potpisujem sve receno i samo ko ima servisnu adekvatnu i radi servise u ovlastenom zna o cemu govoris???



mara- je napisao(la):
aServis je napisao(la):
Ti i samo ti imaš dokaz da tebi taj majstor radi to što radi, a ja kao kupac ima samo tvoju riječ da je taj majstor radio kako treba :) pa sad zamislim papir vs tvoja riječ :)

Ja imam račune, tako da to nije samo moja riječ, a fino sam ti rekao, ovlašteni sve rade iza zatvorenih vrata, tako da ti taj njihov papir nije nikakva garancija.
U mom slucaju prisustvovao sam pored auta svakom servisu bez ikakvih problema u pitanju je Ac Quatro Sarajevo !!!
 
Član
sta ce vam servisna knjiga kad kupujete,, nego kad kupis auto uradi mali i veliki servis i ti pocinjes sebi vodit evidenciju i mirna bosna za nekih cca 700 km .
 
Član
nije nikakvo mjerilo, bar u mom slucaju, prednost jeste kada auto ima servisnu knjigu, ali uz sve prilozene racune od servisa... ja sam u servisnoj knjizi koje god sam auto prije ovoga prodavao (3-4kom) imao sve racune sta je radjeno i koliko je placeno (iz ovlastenog)... kojeg god sam prodavao pitaju ljudi reda radi ima li, ja kazem ima izvadim pokazem pocnem vadit racune, kaze covjek mene to ne interesuje, hajmo mi u ovlasteni fino 50-60km pregled ako bude auto ok ja placam pregled i kupujem ga, ako ne ti placas pregled, i zavrsena prica... sad fino kupim originalne dijelove, odnesem svom majstoru, sve mi covjek promijeni i ustedim 100-150km u odnosu na ovlasteni servis... par prijatelja imam koji voze jako skupa auta, i svi se slazu da je ovlasteni bacanje para i odrzavaju auta na isti nacin kao ja (znaci originalni dijelovi, majstoru i mijenjaj), a vjerujte sva auta su u top stanju... tako da, prilikom kupovine, na servis, pregleda se auto detaljno, motor trapovi kocnice, mjerenje farbe i mirna bosna ;) prije je servisna knjiga bila uvjerljiv dokaz, a sad, za petobanku ti pecataju sta god hoces...
 
Top