Sta mislite o kupovini VW Golfa 4?

Sta mislite o kupovini VW Golfa 4?

eh ovako stari mi ima passat 6 i sad ga prodaje jer nemoze voziti sa hr vozackom bosanske table a radi u hr...
medjutim odlucili smo se kupiti nesto jeftinije a ostatak novca uloziti u nesto drugo...
sad me zanima koje auto kupiti i zasto?
mi smo mislili oko 10-ak hiljada KM izdvojiti...tj neki golf 4
znaci treba mu auto s kojim ce stalno ici na dalek put tj. 430 km...
dizel naravno
kako su se pokazale cetvorke?
koja im je najveca mana i na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine tog auta?
sta mislite o golf 4 koji je presao vise od 200 000 km?
1.9 tdi postoji slabiji i jaci...koji se najbolje pokazao ili je to svejedno?
sad me jos zanima kakvi su passat 4 ? da li im je motor bas isti kao u golfa 4?
znam da je puno pitanja al bas me zanima ono detaljno...ewo uskoro postavljam i oglas passata kojeg prodajemo... ;)
 
Član
RE: koje auto kupiti?

Prvo i osnovno, skoro svaki Golf IV što je uvezen je prešao preko 200k, tako da kilometražu uopšte nemoj da gledaš, već gledaj kako je očuvan i u kakvom je stanju.;)
 
Član
RE: koje auto kupiti?

Pa ti si se vec odlucio, ne ispustas Golfa 4 iz usta heheh, moj savjet Audi A4 1.9 TDI to je isto ko golf samo dosta komforni i naravno kvalitetni luksuzni udobni itd... bas za daleke puteve.
 
Član
RE: koje auto kupiti?

idosa je napisao(la):
Pa ti si se vec odlucio, ne ispustas Golfa 4 iz usta heheh, moj savjet Audi A4 1.9 TDI to je isto ko golf samo dosta komforni i naravno kvalitetni luksuzni udobni itd... bas za daleke puteve.

Bolje uzeti E46 nego Audija.
 
Član
RE: koje auto kupiti?

OggyBoy je napisao(la):
idosa je napisao(la):
Pa ti si se vec odlucio, ne ispustas Golfa 4 iz usta heheh, moj savjet Audi A4 1.9 TDI to je isto ko golf samo dosta komforni i naravno kvalitetni luksuzni udobni itd... bas za daleke puteve.

Bolje uzeti E46 nego Audija.

Nazalost al moram ovo rec :( bolji su Audijevi 1.9 TDI motori od BMW-ovih cetverocilindricnih dizela starog modela 1996 do 2004. To je se pokazalo i dokazalo.
 
Član
RE: koje auto kupiti?

idosa je napisao(la):
Nazalost al moram ovo rec :( bolji su Audijevi 1.9 TDI motori od BMW-ovih cetverocilindricnih dizela starog modela 1996 do 2004. To je se pokazalo i dokazalo.

Mislim da je na 320D sa povećanjem sa 136 na 150KS i problem riješen. Evo drug je uzeo sad 320D, stari tip, 136KS, 300.000 na satu, jako dobro očuvan i motor u super stanju, vidjećemo dokle.;) Ipak je sve lutrija, nekom dobro, nekom loše zapadne. Što se tiče Audija i tog motora, ne sumnjam ni u to, samo su mi dosta sumnjivi sa kilometražama i potrošnim dijelovima.
 
Član
RE: koje auto kupiti?

OggyBoy je napisao(la):
idosa je napisao(la):
Nazalost al moram ovo rec :( bolji su Audijevi 1.9 TDI motori od BMW-ovih cetverocilindricnih dizela starog modela 1996 do 2004. To je se pokazalo i dokazalo.

Mislim da je na 320D sa povećanjem sa 136 na 150KS i problem riješen. Evo drug je uzeo sad 320D, stari tip, 136KS, 300.000 na satu, jako dobro očuvan i motor u super stanju, vidjećemo dokle.;) Ipak je sve lutrija, nekom dobro, nekom loše zapadne. Što se tiče Audija i tog motora, ne sumnjam ni u to, samo su mi dosta sumnjivi sa kilometražama i potrošnim dijelovima.


I ja sam vise za BMW-a E46 nekog 2003 god sa face liftingom koji ce dosta vise ponuditi od opreme nek VW Audi ali iskreno receno dosta bolje pumpe imaju audiji i TDI se pravo dobro pokazao samo kao sto ti rece naletiti na dobroga. Al u sustini i ako na BMW-ovog naletis neizmaltretiranog onda ces se navozati jer stvar je u tome sto klinci kupe 320D i umisli sebi "to je BMW" i onda ga cijepa kao da je to 2.5 ili 3.0 masina.....
 
Član
RE: koje auto kupiti?

Samo znam da kad uzmeš dio za BMW, znaš da si ga kupio i da si miran 200k, a kod VW grupacije se ne zna, dosta je falša. Evo i ovlaštene servise zatvaraju zato što su utvrdili da prodaju falš dijelove pod original.
 
Član
RE: koje auto kupiti?

Ja zato sam ja neki dan odkiho blizu 800 KM za lafete "zato sto su orginalni" :icon_rolleyes: al sto ti kazes rahat sam mozda cak dok ga imam....
 
RE: koje auto kupiti?

dajte ljudi info o golf 4 please!!!
i da li je bas isti motor u golf 4 kao u passat 4?
 
RE: koje auto kupiti?

cogent_boy je napisao(la):
dajte ljudi info o golf 4 please!!!
i da li je bas isti motor u golf 4 kao u passat 4?

golf 4 ima siroku ponudu motora svi motori iz pasata 3b i 3bg pa cak i delfin pasat jer u njima je 90 ks i 110 takodje dolazio

imas tdi
66-90, 81-110 bosch pumpa
74-101, 85-116, 96-130 PD i vrlo rijedak 110-150 PD

pasat delfin 66-90, 81-110
3b: 66-90, 81-110 Bosch punpa , 85-116, PD
3bg 74-101, 96-130 PD ;)
 
RE: koje auto kupiti?

GolFanatiCars je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
dajte ljudi info o golf 4 please!!!
i da li je bas isti motor u golf 4 kao u passat 4?

golf 4 ima siroku ponudu motora svi motori iz pasata 3b i 3bg pa cak i delfin pasat jer u njima je 90 ks i 110 takodje dolazio

imas tdi
66-90, 81-110 bosch pumpa
74-101, 85-116, 96-130 PD i vrlo rijedak 110-150 PD

pasat delfin 66-90, 81-110
3b: 66-90, 81-110 Bosch punpa , 85-116, PD
3bg 74-101, 96-130 PD ;)
znaci druze po tvojoj preporuci ovi golfovi su bolji:
74-101, 85-116, 96-130 PD i vrlo rijedak 110-150 PD
mislim sa ovim motorima...
a ako je tako onda najbolje ovaj 101 PS :)
i kakvi su za odrzavanje ? cuo sam da njih slabo ko vozi u ovlasteni...kazu da ih sad i djeca znaju popravljati.... hehe malo preuvelicano naravno :)
 
RE: koje auto kupiti?

ako je dobro ocuvan kojeg god da uzmes neces se pokajat svakako su 1.9 pouzdani motori ;) pokazali su bolji od 2.0 tdi

74-101 optimum a moze i jace ;)
 
RE: koje auto kupiti?

Clan s foruma prodaje, common rail tehnologija vs bosch i PD, a posto ce prelaziti puno i potrosnja ti igra ulogu ;)

http://www.pik.ba/artikal/1712149/ford-focus-trend-1-8-tdci/
 
Top