sta ciniti, i da li je opasno tako voziti ?!

sta ciniti, i da li je opasno tako voziti ?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

rs6

Član
e ovako pozdrav ljudi, ne znam kako drugacije da nazovem temu, al ajd :)

vcrs mi se na golfu 4 1.6 16V upalila ova lampica

http://www.auto-mart.hr/Check%20Engine%20manja.jpg

ne znam sta tacno predstavlja, pa me interesuju vasa misljenja je li to nesto opasno, koliko smijem voziti sa upaljenom i da li moze doci do nekih vecih ostecenja ????

uglavnom sutra se radi veliki servis na autu
 
Član
Ma nemoj ga ni vozat do sutra ako ces na servis, oni ce ti reci sta dalje.
A nemogu se sjetit sta je ova lampica
 

rs6

Član
ma dobro razumijem ja to sve, ali vec dva dana vozam auto i nista se nije palilo do vcrs i to u toku voznje se upali ..... pa me interesuje cisto onako iz znatizelje, da li je neko imao iskustva i tako to, da znam sta mogu ocekivat' ...... jer auto nije moje
 
Moze biti sitnica a moze biti i katastrofa kvar...nemozes znati dok ga ne skopcas na dijagnostiku jer je to lampica za svaku i najmanju gresku na motoru.
 
tacno tako , dok sam vozio dizela upalila se kad je Bosch otisao a sad na benzincu se isto upalila a otisao jedan od kablova svjecica znaci kao sto rekose moze biti nesto bas golemo a moze bit sitnica , jedino sto mozes onako odokativno da vidis neke promjene u radu motora da li se nesto cudno desava ili cuje
 

rs6

Član
bas mi je cudno, sve normala bilo, otis'o do grada parkir'o kad sam krenuo kuci negdje oko pola puta se upali, nisam gasao auto uopste.....
doduse u servisnoj stoji da je prije nekih 20 000 radjen servis i da je mijenjano neko " F " kablo ( tako nekako stoji tamo ) :icon_rolleyes:
 
Član
greška motora...ništa strašno ako auto radi normano, ta V.A.G vozila inače podivljaju između svakih servisa pale ili jastuke ili pojaseve ili motor... kod vw ...uobičajeno
 
Član
Kod mene se to palilo kad su mi bili u kvaru senzor bregaste osovine i lambda sonda, al što neko reče, može bit i do goriva, neki dan mi se upalilo i piše nešto ''korekcija goriva..''
 
Član
bilo koja greska pali tu lampicu,kod nekih modela se cak ta lampica pali i kad pregori neka od sijalica!
 
Član
meni se palila ta greska kad su mu pregorile sijalice neke ja mislim pozicija i jos neka, zamjenio i sama se ugasila
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top