spuštanje g3

spuštanje g3

Član
pozdrav imam crvene opruge 60/40 na golfu 3 i obične uljne amortizere... nisam baš zadovoljan visinom auta... ali sam čuo da nije dovoljno legao zbog tih običnih amortizera... čuo sam da bi bilo najbolje staviti od mk2 da su same po sebi kraće ili neku drugu varijantu?
 
Legend
ako ti malo fali da budes zadovoljan , odi tokaru sa amortizerima i neka ti nareže / produži navoj na klipu amortizera, samim time ces vise spresati oprugu i auto ide malo nize
 
Član
RS TURBO nije istina, momak koji je ove opruge ima auto mu je bio sigurno 2-3 cm niži nego meni sad, ali znam da je ima kraće amortizere... pa sam čuo da su od mk2 kraći, eness iša sam kod tokara i kaže da ne može zbog stroja, ali da je to radio, pa bi najradije naša od mk2, jer na ovim od mk3 opruga leži na odbojnim gumama i ne može niže
 
Član
Pa drugo je druze ako ima krace amortizere pa sabije oprugu skroz i tada ce ti auto biti jako tvrdo i drucace na vecim kao da nemas opruga i lupace amortizeri jer ih opruga prenateze, tebi opruga odredjiva visinu auta, amortizer nema s tim nista, amortizer kao i sam naziv znaci da amortizuje udare i neravnine i upija ih i stara ti stabilnost i udobnost i da ne skace auto i ne druca, on ti tome sluzi. Da amortizera nemas ili kad porpisa onda auto zaljuljas ili predjes preko neravnine a on se poslije toga jos ljulja par sekundi jer nema amortizera da to amortizuje :D
To sto kazes da je kod kolege bio 2-3cm nizi je mozda zato sto je kod kolege bio dizel motor pod haubom a opruge za benzinca crvene 60/40, dizel motor ti je tezi od benzincovog i ako stavis od benzinca opruge naravno da ce biti nizi nego kad stavis na benzinca... a Ako stavis crvene opruge za dizela na benzinca onda ce ti auto biti vise jer naravno benzincov motor je laksi i zato ce biti mozda 1.5cm vise auto.

Po drugi put ti kazem opruga ti odredjiva visinu a ne amortizer.
Ako ti lezi na odbojnim gumama moras skratiti odbojne gume jer ti auto ne moze ici nize zbog odbojne gume na amortizeru, kod mene je bilo tako slicno , kod mene je biila visina dobra ali amortizeri nisu mogli raditi dok nisam skratio odbojnu gumu... Zbog toga ti auto moze biti vise nego kod kolege... Samo iz skrati za 2 cm i ici ce nize od toga, ja ti kazem bezveze ces mijenjati amortizere i bacati pare

Uzmi amortizer pa ga sabij rukom, ako ga ti mozes rukom sabiti sta tek onda tezina auta uradi :D Ako nisi zavodoljan visinom onda odsjeci cetvrtinu kruga ili pola kruga opruge (zavisi od gustoce opruge) i ugrij donji dio i savij da fino legne na amortizer i to je to...
 
Poslednja izmena:
Član
ako mi ne viruješ već sam to radio, skratio odbojnu i auto je bilo katastrofa za voziti, skakuće stalnoa preko ležeći udara nenormalno... ali je i bio niži... ovi momak što se bavi time mi je rekao da su tijela amortizera od dvice manji od trice i samim time bi bolje radio amortizer... a u kolege je prije bio td, a u mene tdi... provat ću naći neke kraće amortizere
 
Top