Split: Morski pas između Brača i Šolte

Split: Morski pas između Brača i Šolte

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ma ovo je opasno nije da nije, samo da ne zaluta u neku reku pa dodje ovamo do Srbije, posle necu imati sta da upecam :lol:
 
Član
RCat je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Kad bi vidio morskog psa dugog 4m umro bi od straha ne mora me on ubijat

:lol:

to sam i ja pomislila..

plivas onako morem.. lalala.. nesto te pomilki po trbuhu, pogledas dole i izvrnes se na ledja..

mislim kad bi ga vidio da mi imo motor u guzici od 1000 konja:lol:
 
izvalis se na pedalinu,zapalis cigaru i mahinalno pogledas oko sebe......
:icon_eek: :icon_eek: kad ono repic viri iz vode...:D
ja mislim koliko bi krisnuo da bi me cijela Hrvatska cula....joj ko stavi onu sliku,vec sam se uznemirio :icon_mad: fujjjjjjj
 
Član
zato se dobro pregledajte i polijepite flastere da ne krvarite.. a cure u fazi crvenoj, bolje da ne idu u vodu ccc
 
BHT Ovisnik
:lol::lol:
al jamislim kako sam shvatio kada am gledao na tv-u o njima da nije vazno jel krvaris il ne,nego da jednostavno osjete:icon_smile:
 
E hajmo ljudi na terme tamo neka ajkula :icon_smile: meni se jednog lijeta pricinila ajkula ispod mene dok sam plivao i poceo sam plivat ko lud i naisao na neku djecicu na duseku i pobaco ih iza sebe reko nek se sa njima zabavi dok ja doplivam do plaze :icon_smile::icon_smile::icon_smile::icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
:lol::lol:
al jamislim kako sam shvatio kada am gledao na tv-u o njima da nije vazno jel krvaris il ne,nego da jednostavno osjete:icon_smile:

pa kako ce osjetiti krv ako ne krvaris?? :D pogresno si ti to nesto skonto. one mogu osjetiti bukvalno kap krvi u moru. a sad da one osjete krv u tebi, e jbg heheh :D
 
BHT Ovisnik
sta ja znam,mozda osjete covijeka,isto kao netko tko dugo ne pere zube pa mu osjetis smrad iako nije zino' jos:D
 
osjete krv u moru , kap na ne znam koju udaljenost znam da je drama velika :icon_biggrin:

tako ja plivam s jaranom kad kit ispred nas , ja nekako pobjegnem a jaran pravo kitu u usta :D
 
Član
Neverovatno osetljiva cula pomažu ajkuli da obezbedi hranu. Ona ih tokom lova aktivira jedno po jedno. Ajkula cuje na
daljini od nekoliko kilometara jer se zvuci kroz vodu krecu brže nego kroz vazduh. Culo Lorenzinijeve ampule, male
senzorske celije koje se nalaze ispod kože glave koje se aktiviraju nekoliko santimetara od žrtve. Sastoje se od nervnih
vlakana i detektuju slaba elektricna polja na kratkim rastojanjima što ajkulama omogucuje da nadu plen bez korišcenja
cula vida i mirisa.
Ispod kože glave i duž obe bocne strane tela postoji niz kanala koji su isupunjeni tecnošcu. Te bocne linije i ampula
Lorenzinija cini deo kompleksnog sistema receptora koji zvuke ili mehanicka ometanja pretvaraju u nervne impulse,
one ajkulu usmeravaju na odredeni pokret i zvuk. Mozak je18 cm a 2/3 otpada na funkciju culo mirisa. Krv osete na
kilometre i nepravilne pokrete povredene ribe cuje na udaljenosti i do kilometer i po. Vid aktivira kada se približi
cik-cak plivanjem 15 metara od plena. Neverovatno jaka vilica sa silom ugriza razvija pritisak od 3t na cm kvadratni.
Aerodinamicna linija tela omogucuje veliku brzinu ajkule do 10 km na sat a kada se ustremljuje na plen i do 25km. Koža
se razlikuje od drugih riba jer umesto krljušti ima brojne sitne zube na koži pa ako je pomilujete rukom od repa prema
glavi možete biti povredeni. Ajkule prosecno žive oko 100 god. ne oboljevaju i rane im brzo zarastaju. Velicina ajkule
dostiže 12 metara a težina i do 15 tona. Ajkule radaju mali broj živih mladuncadi koje nose 11 meseci, a kada dodu na
svet, sporo rastu. U krvi ajkule se nalaze antitela koja se uspešno bore protiv bakterija i infekcija pa kako nikada ne
spavaju imunološki sistem im je uvek budan da reaguje na odredene napade opasnih materija dok imunološki sistem
coveka reaguje tek kad biva napadnut organizam od strane virusa, bakterija,infekcija…
Ajkule imaju jedinstveni skup imunoglobulina koji su u stanju da ubijaju i celije raka. Želeci dokaz ove tvrdnje, naucnici
su ajkulu iz prirodne sredine prebacili u bazen sa vodom koja je sadržala visoki stepen hemijsko kancerogenih
supstanci. Ispitivanja su trajala godinama i nakon svake provere ajkulini rezultati testova na pojavu kancera u njenom
organizmu su bili negativni. Ajkule umesto kostiju imaju hrskavicu, nemaju ni jednu kost u svom telu. Skelet ajkula
sacinjen je od hrskave materije koja se sastoji od proteina i kompleksnih ugljenih hidrata, a ucvršcen je vretenastim
vlaknima.
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
- zadnji put u listopadu 2008. u blizini otoka Visa, gdje je napala slovenskog ronioca":D
al dobro,nece valjda doci u krug po kilometra od plaze,ta i onako cu ici kao sto sam i isao na more

Napala ga na 10m od obale... i to bijela. Jedva ostao živ. :icon_rolleyes:

brandon-cole-great-white-shark.jpg


A ja ove godine bio na Braču.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top