spalo mi staklo :-( trebaju mi plastike za vodilice...

spalo mi staklo :-( trebaju mi plastike za vodilice...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jutros mi je spalo staklo,kada sam poskusao da ga pokrenem,primjetio sam da je nesto popucalo i hrsnulo i onda samo spade samo od sebe...
skinuo sam tapacirung,i onaj lim ispod..vidio sam da fale platike koje su na sajlama i nasao sam ih polomljene na dnu vrata..sada me zanima dali se moze kupiti zasamo plastike te,i imal ko slucajno kakvih slika ili kakav nacrt da vidim kako se to pozicionira(skontao bi ja,ali lakse bi mi bilo da znam kako je lezalo.. :icon_smile:)

hvala unaprijed ;)
 
ma ne zela,nije to toliko komplikovano,ali samo mi trebaju plastike te sto su mi pukle,one se zamijene i onda fercera...nanjusio sam na njemackom VW forumu da se cesto desava da pukne jer se tu zamara materijal i brzo cvrkne,tamo se ima uzeti te rezervne plastike ali neznam kako je kod nas,jel ko uzimao i gdje??

 
Član
Rastavljao sam podizače na fabiji. Isti su kao i kod vw-a. Namjerna tvornička greška. Kod nas su na škodi te plastike pucale 7-8 puta. Mislim da ih imam par po garaži, ali sumnjam da ti mogu pomoći.
 
Član
imam ja negdje polovne ostale jos dvije za jedna vrata lijeva. al u mene je iz jednog djela taj dio sto se veze sa sajlama i onaj dio sto se staklo steze. sve iz komada jednog ide i aluminijski je nije plastika sa cetvorke 2001 godiste
 
scorpio je napisao(la):
imam ja negdje polovne ostale jos dvije za jedna vrata lijeva. al u mene je iz jednog djela taj dio sto se veze sa sajlama i onaj dio sto se staklo steze. sve iz komada jednog ide i aluminijski je nije plastika sa cetvorke 2001 godiste

jbg,trebalo bi da je isto???mozes li slikati ako ti nije sta???kod mene se moze posebno odvojiti dio koji je pricvrscen za staklo a posebno idu plastike u vodjicama..nasao sam ja neku sifru za dio(serijski broj) pa cu pogledati dali mogu nabaviti ovdjeu ovlastenom servisu... :icon_rolleyes:

2Zela@
sutra cu ja rasklopiti fino pa da vidim izbliza kako i sta,moze biti da si u pravu ali na jednom drugom forumu pisu ljudi da je razlicito kod 2 ili 4 vrata,razlika je u lijevim i desnim i naravno prednja i zadnja,sva se mora uzeti u obzir, jer zavisno od smjestaja podizaca varira i njegov izgled a i nacin ugradnje,neznam koji im je K**** da sve posebno prave,napravis jedan kalup i rokaj na svaka vrata,hehe
 
Član
nacu ujutru pa cu ti poslikati i procitati broj. to je skinuto sa cetvorke sa 4 vrata imam i prednji lijevi i zadnji lijevi motoric podizaca i prekidace za stakla iz vozacevih vrata. jeste to boljka kod golfova meni kolega donosio iz austrije sa otpada te nosace za stakla prodao sam dosad 4 para za lijeva vrata ostao mi jos taj jedan par.

a na zadnjem staklu imas jedan nosac i skroz drugacije je napravljeno. ima rupa kroz staklo i rupa na nosacu i samo se gurne plasticni bolcn. nikada nece nazad puci al moze se samo desiti da se izvuce taj bolcn. isti fazon je i na pasatu 5-ici
 
scorpio je napisao(la):
nacu ujutru pa cu ti poslikati i procitati broj. to je skinuto sa cetvorke sa 4 vrata imam i prednji lijevi i zadnji lijevi motoric podizaca i prekidace za stakla iz vozacevih vrata. jeste to boljka kod golfova meni kolega donosio iz austrije sa otpada te nosace za stakla prodao sam dosad 4 para za lijeva vrata ostao mi jos taj jedan par.

a na zadnjem staklu imas jedan nosac i skroz drugacije je napravljeno. ima rupa kroz staklo i rupa na nosacu i samo se gurne plasticni bolcn. nikada nece nazad puci al moze se samo desiti da se izvuce taj bolcn. isti fazon je i na pasatu 5-ici



koliko ce me doci ta dzidzica,ako nebi ja sutra improvizovao nesto(imam fino opremljenu radionicu pa bi mogao mozda i napravti nekakvu zamjenu) :D
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
scorpio je napisao(la):
nacu ujutru pa cu ti poslikati i procitati broj. to je skinuto sa cetvorke sa 4 vrata imam i prednji lijevi i zadnji lijevi motoric podizaca i prekidace za stakla iz vozacevih vrata. jeste to boljka kod golfova meni kolega donosio iz austrije sa otpada te nosace za stakla prodao sam dosad 4 para za lijeva vrata ostao mi jos taj jedan par.

a na zadnjem staklu imas jedan nosac i skroz drugacije je napravljeno. ima rupa kroz staklo i rupa na nosacu i samo se gurne plasticni bolcn. nikada nece nazad puci al moze se samo desiti da se izvuce taj bolcn. isti fazon je i na pasatu 5-ici



koliko ce me doci ta dzidzica,ako nebi ja sutra improvizovao nesto(imam fino opremljenu radionicu pa bi mogao mozda i napravti nekakvu zamjenu) :D



ta dva klinca 15 markica, a mozes samo da improvizujes sa paljenom zicom jer nema druge tehnologije. mozda probati variti te plastikice al cisto sumnjam da ce drzati. ja mislim da nebi opet skidao onaj lim sa podizacom za te pare
 
Član
Ne izgleda komplicirano ali kada trebaš stegnuti sajlu nastaju problemi. One plastike pucaju kao šibice. Sve u svemu, mnogo zayeban posao.
 
ma imao ono 1001 mogucnost da se napravi bez varenja izmorenog materijala(frezanje aluminija,spihaltera,bakra itd.),ali slikaj ti meni pa posalji sliku na PM jer nije puno 15KM ako ce me postediti muka :icon_smile:
 
ZELA GTI je napisao(la):
Ne izgleda komplicirano ali kada trebaš stegnuti sajlu nastaju problemi. One plastike pucaju kao šibice. Sve u svemu, mnogo zayeban posao.

imam ja Zivaca,npr. kad je jutros spalo staklo htio sam otvoriti vrata i na rikverc uci u garazu ciji je ulaz 30cm siri od auta,ah da...sa pjenom na ustima i parom iz usiju :D

scorpio je napisao(la):
ujutru cu ti poslati fotke

;)
 
Član
Zela ti je tacno rekao, "namjerna" greska od strane fabrike, maltene "normalna" stvar kod G4, Fabie, Bore i sl. da ode podizac stakla, odn. doticne vodilice....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top