spajanje zvucnika na pojacalo (al bas laicko pitanje)

spajanje zvucnika na pojacalo (al bas laicko pitanje)

ocu sad izvalit par pitanja al ajd...nekako sam ja vise cojk od gewindi, auspuha, felgi i toga...do sad su svirala dva fabricka zvucnika naprijed u opel corsi A, i nazad dva neka oldschool zvucnika...imo sam jedno vrijeme i neki blaupunktov woofer al riknulo pojacalo, izvadio ga i nisam vise ni vraco...e sad sam slucajno naletio i kupio nove blaupunkt trosistemce ODx693 za 10eur, pa et ajd reko da ih ugradim..e sad na njima pise max snaga 300W...

http://www.epinions.com/specs/Blaupunkt_ODx693_Car_Speaker

to su ti...
e mene sad interesuje kakvo mi pojacalo treba za to...player je skoro nov uzet Alpine cde-111r...izlazi su cini mi se 4X50W...trebal mi uopste pojacalo...kakvo da ganjam pojacalo, koja je snaga sad ono kad pise na pojacalu, jel to rms ili max...i naprijed cu ubrzo mjenjat ove zvucnike, samo trebam kupit kakve fine 12cm ja mislim da su...tu ne treba pojacalo kolko znam...e sad pojacalo mi treba za trosistemce samo ili i za blaupunktovu tubu koja je 300W max snaga cini mi se...
sta sad ja da ganjam koju snagu pojacala...na kolko ohma...jel ovo uopste 300W ukupno ili po zvucniku ovi trosistemci (o tom nisam nikad razmisljo a et cisto sumnjam da je po zvucniku)...et ajd nalakse da neko ima ovo sto sam napiso, koje bi pojacalo uzeo...
 
Član
Ovako, nisu loši zvučnici, ali pošto im je slab odaziv, tj. nisu previše osjetljivi onda možeš razmišljati o pojačalu snage barem 2x100W da iskoristiš njihov potencijal, a ako hoćeš opet da stavljaš subwoofer u gepek onda ti je bolje da uzmeš nekog četverokanalca pa izlaze za prednje spojiš na ove ovale, a izlaze za zadnje staviš u bridge pa na subwoofer i miran si. Mada pošto je u pitanju Corsa A i neće ti trebati sub kad ovu dvojicu fino nahraniš snagom jer taj auto ima mali gepek i ovo će ti biti sasvim dovoljno (osim ako baš ne tražiš da ti se bubrezi pomjeraju). Najbitniji faktor u svemu ovome je koliko si spreman da potrošiš novca za pojačalo i ostale sitnice?
 
ma nenad mi je vec odgovorio par stvari na PM u vezi svega...a ne trosi mi se previse para jer nije mi muzika ono bas bitna pretjerano sad...kosto sam i napiso gore, ja sam vise cojk od mehanike i sporta nego muzike i elktronike...a eto jeftino naletio pa reko kad je vec tu da montiram nije na odmet...kakva su inace magnatova pojacala? imam ponudu neko 6kanalno za 40eur....magnat classic 640...poredio sam s cijenama polovnih na netu, pa mi djeluje pravo jeftino, a nek imaju jos dva kanala mozda se nafuram na jaku muziku pa htjednem ubacit jos dva u vrata :D
 
Član
turi ti to na kako pojacalo ba, ako hoces imam ti ja sony pojacalo, 4 kanala, al je primarno namjenjeno za to da se prva dva kanala koriste za zvucnike a druga dva u bridz na woofer ... tako bi mogo spojit te trosistemce i vratit taj woofer sto si izvadio ... cijena bi bila 100 marki ...
 
eddo je napisao(la):
turi ti to na kako pojacalo ba, ako hoces imam ti ja sony pojacalo, 4 kanala, al je primarno namjenjeno za to da se prva dva kanala koriste za zvucnike a druga dva u bridz na woofer ... tako bi mogo spojit te trosistemce i vratit taj woofer sto si izvadio ... cijena bi bila 100 marki ...

ajd dok se malo prekontam jos pa javimt i kad dodjem u tz...
 
Član
no problem, ja samo morem rec da se neces pokajat ako se odlucis za amp a dalje je do tebe ... pozz
 
ma vjerujem, al naletio sam na neko 6kanalno magnatovo za 40eur...pa da probam ako radi ja mislim da je to povoljno al skroz...
 
Top