SM chip tuning DA ili NE ??

SM chip tuning DA ili NE ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne bih pisao i odgovarao nikome na PP,odgovor će dobiti samo Mrva iz nekih drugih razloga...

Znači moje mišljenje je da uradite SM tuning,ali direktno kod čovjeka u Gradišci a ne bilo gdje drugo kod nekog ovlaštenog distributera...

Eto toliko od mene:icon_smile:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ne bih pisao i odgovarao nikome na PP,odgovor će dobiti samo Mrva iz nekih drugih razloga...

Znači moje mišljenje je da uradite SM tuning,ali direktno kod čovjeka u Gradišci a ne bilo gdje drugo kod nekog ovlaštenog distributera...

Eto toliko od mene:icon_smile:

hvala
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ne bih pisao i odgovarao nikome na PP,odgovor će dobiti samo Mrva iz nekih drugih razloga...

Znači moje mišljenje je da uradite SM tuning,ali direktno kod čovjeka u Gradišci a ne bilo gdje drugo kod nekog ovlaštenog distributera...

Eto toliko od mene:icon_smile:

Zasto ne kod SM distributera ???

U cemu je problem ?

Mozes slobodno napisati javno,ja necu nista da se krije.
 
Početnik
da u cemu je razlika i koje je tvoje iskustvo ( pozitivno ili negativno ) i sta je problem? nemojte nista kriti jer nema sta da se krije i svako ko je nezadovoljan nek to kaze javno ili neka zauvijek suti..
 
Član
mozda ljudi jednostavno hoce da izmjere tu snagu koju su platili. kod muhe koliko ja znam nema valjaka dok kod srdjana imaju.

mozda je to razlog
 
Početnik
emirEX_sa je napisao(la):
mozda ljudi jednostavno hoce da izmjere tu snagu koju su platili. kod muhe koliko ja znam nema valjaka dok kod srdjana imaju.

mozda je to razlog

ako je to razlog onda pravac Gradiska..
 
Član
Izgleda da nema zakljucka :D Nista ostaje mi onda da "riskiram" i odem do Muhe slijedece sedmice ;) Muha imas pm.
 
Član
Alive je napisao(la):
Izgleda da nema zakljucka :D Nista ostaje mi onda da "riskiram" i odem do Muhe slijedece sedmice ;) Muha imas pm.

Šta imaš riskirat jarane , to su ti iste SM mape , ko će ti je pustiti ne bitno je , jedino ako želiš na dyno onda u Gradišku a što ti je po meni bespotrebno jer su sve SM mape sigurno najbolje u regiji i provjerene , sretno ...
 
Početnik
naravno, osim toga ja ovaj Lexxilium-ov Golf ocima nisam vidio tako da covjek bezveze pise i pokusava da poljulja ono sto je vec postalo tvrdjava...

al nema veze jednom mi je stari jedan ciko rekao :

" kod nas ce ti ljudi SVE oprostiti, da mu ubijes najdrazeg, pokrades ga, ali ako si u necemu dobar ( ili nedaj Boze bolji od njega ) nikad nece... "
 

MTR

Član
muha je napisao(la):
naravno, osim toga ja ovaj Lexxilium-ov Golf ocima nisam vidio tako da covjek bezveze pise i pokusava da poljulja ono sto je vec postalo tvrdjava...

al nema veze jednom mi je stari jedan ciko rekao :

" kod nas ce ti ljudi SVE oprostiti, da mu ubijes najdrazeg, pokrades ga, ali ako si u necemu dobar ( ili nedaj Boze bolji od njega ) nikad nece... "

Aferim :cool::cool::cool::cool::cool: 100% ZIVA ISTINA
 
Član
muha je napisao(la):
naravno, osim toga ja ovaj Lexxilium-ov Golf ocima nisam vidio tako da covjek bezveze pise i pokusava da poljulja ono sto je vec postalo tvrdjava...

al nema veze jednom mi je stari jedan ciko rekao :

" kod nas ce ti ljudi SVE oprostiti, da mu ubijes najdrazeg, pokrades ga, ali ako si u necemu dobar ( ili nedaj Boze bolji od njega ) nikad nece... "

Muha...nemoj me vući za jezik majke ti...Ako Srđana i njegov rad poštujem,o tebi i ćelavom Ismaru imam skroz drugačije mišljenje...Nemoj me tjerati da bezveze stavljam ovde print screenove nekih poruka...

Nisi mog Golfa nikad očima vidio? E pa moj Golf je crni Golf 5 kojem NISI znao iščitati podatke iz ECU.Kojem nisi znao ubaciti mape tamo gdje treba,pa si Srđana zvao da ne slažem 15 puta minimalno da ti on objasni šta i kako...
Moj Golf je onaj Golf koji je kod tebe proveo par sati ili pola dana uzaludno tračenje vremena,jer sam se i tada uvjerio da si obični DILETANT i ništa drugo...
I meni i mom jaranu,koji nažalost nije ovde registrovan da to potvrdi,nisi znao uraditi što bi ''ovlašteni distributer'' trebao znati da uradi,ili kako Srđan reče ''produžena ruka''.
U oba slučaja se radilo o Golfovima 5, TDI i oba su bila crne boje...Možda ti se sad pamet razbistrila ili se i dalje ne sjećaš? Ili samo glumiš amneziju?
Golf kojem si htio da vadiš ECU pa nekim svojim ''kućnim čarolijama'' da ubacuješ mape,jer regularnim putem nisi znao? Opet se ne sjećaš,predpostavljam...
Imao bih mnogo toga reći,ali mi je zaista mrsko da se raspravljam s tobom,jer to je uzaludno tračenje vremena.
Iznio sam svoj stav i ponavljam ga: SM uraditi DA,ali kod Srđana u Gradišci.
Kod Muhe NE,NE i NE...



SM valja itekako,ali sigurno mu je BOG zatvorio očio bio,kad je tebi davao zastupništvo.

Opet ponavljam,ti si jedna vrsta čovjeka koji naivnim likovima prodaje fino upakovanu priču.Sve što ti prodaješ i radiš,sve je najbolje,najkvalitetnije,najbrže,najljepše...a u stvari ja ti više nikad ne bih dao 100 metara blizu da mi priđeš autu...
 
Član
Cekajte malo.

Prvo nesto da kazem sa tehnicke strane da je prosto ne moguce da se golf 5 ne moze uraditi,to je stari sistem i stari ecu edc16 koji moze da se radi i preko obda odnosno dzeka a moze i rastavljanjem odnosno preko bdma.
Nije pravilo da se svaki edc16 mora raditi preko obda jer neki mogu imati zakljucane obd read/write protokole i onda se mora ecu vaditi i raditi preko bdma.U tom slucaju svako mora da vadi ecu ako hoce da napravi kvalitetan posao jer ne mogucnost citanja sa otvorenom opcijom pisanja preko obda moze uzrokovati upisivanje pogresnog sw.
 
Član
Zato je uvijek sigurnije i bolje ecu ocitati preko bdma prvo.To nije nikakav problem i nije nista rizicno,to je postupak kao i svaki drugi.

Muha radi najnovije edc17 tricore ecu iz boshove antituning palete bez greske i bez problema tako da mora biti neko objasnjenje za ta starija auta zasto nije mogao da ih ocita preko obda.Do sada je uradio mnogo tih motora i mnogo takvih golfova i nevidim nikakav problem sa Vasim osim ako nise pristali da radi preko bdma ako je obd protorol bio zakljucan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top