Slabo vuce - pomagajte

Slabo vuce - pomagajte

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
menso je napisao(la):
niksa je napisao(la):
primal on gas na leru :icon_question:

prima

mislim ne kazem da sam u pravu zacepljen ispuh eh sad od grane pa nadalje imali na poslu isti problem na galoperu 2,5 tdi auto nije htjkelo ni naopako niko nije znao sta mu je a onda smo ga onako u huji "malo" stisli i procepio je (oblak dima) kasnije je bio drugo auto ne kosta te nista da probas
sretno
 
Član
niksa je napisao(la):
menso je napisao(la):
niksa je napisao(la):
primal on gas na leru :icon_question:

prima

mislim ne kazem da sam u pravu zacepljen ispuh eh sad od grane pa nadalje imali na poslu isti problem na galoperu 2,5 tdi auto nije htjkelo ni naopako niko nije znao sta mu je a onda smo ga onako u huji "malo" stisli i procepio je (oblak dima) kasnije je bio drugo auto ne kosta te nista da probas
sretno
ok jarane a ja sam ga prekjuce raspalio u drugoj do otprilike 95 kmh bas iz huje i nista opet isto
 

MTR

Član
da bi izbacio hamelj ( ako je do njega ) turbina i kat. moraju biti zagrijani , otidji na auto put , zazdi ga u 3-cu i vozi preko 3000 obrtaja ( ne u crveno ) , prije toga naspi ATF-a 2-3 deca nek ti malo sistem sapere
 
Član
MTR je napisao(la):
da bi izbacio hamelj ( ako je do njega ) turbina i kat. moraju biti zagrijani , otidji na auto put , zazdi ga u 3-cu i vozi preko 3000 obrtaja ( ne u crveno ) , prije toga naspi ATF-a 2-3 deca nek ti malo sistem sapere

probacemo i to a u svakom slucaju hvala vam svima

a znas sta cudno mi je da nema uopste crnog dima(ne cadi) niti dimi crno samo ono normalno a ujutro mi izlazi bijeli dim zbog hladnoce bas sam gledao jutros...
 
Član
menso je napisao(la):
alfa147 T.S. je napisao(la):
pogledaj jos jednom senzor protoka zraka


jel ti to mene zaj*avas ako ne znas nista onda nemoj nista ni pisat kada otpojim elektroiniku sa senzora onda skoro i ne ide mater mu

zlajaaa je napisao(la):
jel ti vuče do 3000rpm i onda više ne!??:icon_question::icon_question:

poslije 3 malo bolje vuce


pa covjek je dobro rekao provjeri jer je normalno ako otkopcas da nece nikako a drug je mjenjao na golfu 4 a nije na dijagnostici izbacivalo greske vidi ako neko ima takav auto pa skini i postavi kod sebeee
 
Član
Prijatelju odeš lijepo i izmjeriš kompresiju, uporediš sa specifikacijama koje daje fabrika, pa tek onda tragaš dalje.
 
Član
Evo samo da vas obavijestim da opet vuce nesto je procepilo a nemam pojma sta je i kad ce se opet pojavit al sam ga sad raspalio uuhhh druga 80 treca 140 i nisam u cetvrtu jer sam gulio kroz selo....j*o majku al ide al dokle ce da bogdom hoce bit ovako da me ne j*e vise....haj pozzz
 
Član
To ti je do EGR ventila sigurno. Isti problem bio kod mog kolege, isao normalno pa odjednom prestao vuci, i poslje malo vremena vrai se na normalu, a kad se to desi ne dimi nikako kolko god da ga stisces. Na dijagnostici nisam bas siguran da pokaze da je do EGR ventila...:icon_question:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Bilo koje crijevo koje ide sa vakum pumpe...nadam se da ti auto ima vakum pumpu???

jos kad bi stavio sliku te vakum pumpe i rekao gdje je mozda bi znao pogledati ta crijeva

Fiste je napisao(la):
To ti je do EGR ventila sigurno. Isti problem bio kod mog kolege, isao normalno pa odjednom prestao vuci, i poslje malo vremena vrai se na normalu, a kad se to desi ne dimi nikako kolko god da ga stisces. Na dijagnostici nisam bas siguran da pokaze da je do EGR ventila...:icon_question:

i sta je uradio kolega jel ga cistio ili kupio novi, koliko je para nov EGR
 
Član
ERG se moze cistit i to ti dodje oko 150km a nov nez. koliko je ali nije bas jeftin.....

Fiste je napisao(la):
To ti je do EGR ventila sigurno. Isti problem bio kod mog kolege, isao normalno pa odjednom prestao vuci, i poslje malo vremena vrai se na normalu, a kad se to desi ne dimi nikako kolko god da ga stisces. Na dijagnostici nisam bas siguran da pokaze da je do EGR ventila...:icon_question:

Taj sam :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top