slabo verglan bora 1,9 TDI

slabo verglan bora 1,9 TDI

Član
znaci ovako,nov akumulator alnaser radio prije 5-6 mjeseci.sad kad je bio ovaj veliki minus ujutru kad ga palim stenje kad vergla al nekako upali i poslije toga pali ko mina na pola kljuca.vozio ga u servis kazu pali sa kvacilom aj ja kontam ko neko lud al ono malo bolje za sekund,al nije to to kao bi trebo.buraz ima golfa samo 105 konja pali ko lud,ali sam danas cuo da ima brzi i spori alnaser???????????????dali bi mogo taj brzi na moj auto ?moj je 90 konja.e ajmo raja da vidimo znali ko sta?ja sumljam na alnaser a vi?:icon_question:
 
Član
lol nema veze sa uljem.

nti postoji brzi slabiji alnaser..nema trece,kupi polovni ali ispravni alnaser
 
Član
mariodrag je napisao(la):
lol nema veze sa uljem.

nti postoji brzi slabiji alnaser..nema trece,kupi polovni ali ispravni alnaser

dokazano,ima:D
i ja se ibretio...teze okrece motor...takodjer,ideja sa zagrijavanjem ulja ponekad upali....da se razumijemo,auto je parkirano pored rijeke u dolini gdje sunce grije 4min dnevno :D i okovano snijegom...jedno vrijeme grijali ulje,brener ispod kartera i lagano...nije nista planulo :lol:
kasnije nasuli rjedje ulje i upali brze nego prije...opel astra f 1,7d;)
 
Član
elektricar je napisao(la):
sto si radio alnaser i sta ???

ma nesto je cudno zvuco pa sam ga zato radio ali to je bilo ljetos, ali sad isto kao da nema snage da ga okrene.a kad upali posle minut ko grom pali
 
kmilos je napisao(la):
elektricar je napisao(la):
sto si radio alnaser i sta ???

ma nesto je cudno zvuco pa sam ga zato radio ali to je bilo ljetos, ali sad isto kao da nema snage da ga okrene.a kad upali posle minut ko grom pali
opet moze biti do alnasera , lose cetkice, rotor itd..........
jesi li mjerio na koliko padne akumulator kad verglas ??? moze biti da ti je los spoj ???
 
Član
pa ako je gusto mineralno ulje, a zima, normalno da ce se malo "patit" dok ga razbaca po motoru...
 
Član
elektricar je napisao(la):
kmilos je napisao(la):
elektricar je napisao(la):
sto si radio alnaser i sta ???

ma nesto je cudno zvuco pa sam ga zato radio ali to je bilo ljetos, ali sad isto kao da nema snage da ga okrene.a kad upali posle minut ko grom pali
opet moze biti do alnasera , lose cetkice, rotor itd..........
jesi li mjerio na koliko padne akumulator kad verglas ??? moze biti da ti je los spoj ???
mjerio sam u servisu u petak i kazu da padne na 10,6 i dali su mi neki papir i tamo pise vrlo dobro.ali otjetacu ga ovih dana ponovo da mi urade alnaser pa da vidim
a stavrno sam cuo da postoji brzi i spori alnaser,posto jedan moj jaran radi u auto cacku(skoda) na rezervnim djelovima i ja sve djelove tamo uzimam posto su original i on mi je reko za brzi i spori a valjda nije lud
 
Član
pa ne mora znacit da je do aku-a ili alnasera sto ne bi mogla biti kompresija pa tesko upali prvi put cim kasnije lako ja mislim da je do toga a mogu biti i grijaci jesi to mijenjao...
 
Član
menso je napisao(la):
pa ne mora znacit da je do aku-a ili alnasera sto ne bi mogla biti kompresija pa tesko upali prvi put cim kasnije lako ja mislim da je do toga a mogu biti i grijaci jesi to mijenjao...

ma jarane on slabo vrti kao da nema snagu ja mislim da nema veze sa kompresijom:icon_smile:
 
Top