slabo grijanje passat

slabo grijanje passat

Član
U passatu mi slabo unutrašnje grijanje, kad se auto zagrije i kad ukljucim izduvavanje vazduha na pocetku pocne topal vazduh da izlazi, a onda se za otprilike 2 min potpuno ohladi i stalno izlazi hladan vazduh , pitao sam majstora on kaze da se najvjerovatnije zacepio mali hladnjak, e sad postoji li neka tecnost da se naspe da se otcepi, posto je sam proces mjenjanja tog hladnjaka dosta slozen jer se mora skidati cijela instrument tabla! ako neko nesto zna neka kaze! hvala!
 
zavisno kako je zacepio, unutra ili s vana da nema taloga na njemu, mozda vode i ne dolazi do njega....

kakva tecnost za ciscenje postoji, nikad je nisam niti cu sipati, nisu se pokazale ucinkovito (barem ove po marketima sto se prodaju)

Najbolja varijanta je skidanje hladnjaka i kompletnog mehanizma, ocistis to sve kako treba i miran......
 
Član
ma kome smijem dati od ovih obicnih majstora da to radi, passat je 2001 god. jedino da idem u ovlasteni servis sa kupljenim hladnjakom u obicnoj prodavnici
 
Član
jbg to je bilo na ovim mojim tackama ali tako su i meni govorili da je kao to tesko jako za promeniti i za jedan dan skinuo stavio hladnjak i vratio na mom ti fiatu ima otprilike 80 i to je to na tvom mjestu nebi se dvoumio dva puta jer ja sam to vec skidao na passatu ima dobra dva dana posla ali nije komplikovano samo zapisuj gde je sta stajalo i samo sto polakse mozes kod passata ti je stvar sto je ispod table platno na limu i nema sta da lupa nemam sliku sa passata ali imam sa punta
attachment.php
 
Član
Oggy je napisao(la):
a ja lika, nece "obicnom" majstoru da vozi, oce u ovlasteni...ko tamo radi?

Rade ljudi koji su mjenjali 500 puta mali hladnjak na pasatu, za razliku od ovih koji se prvi put sa tim susrecu, šta treba da mi promjene , pa da posle trese instrument tabla ko na traktoru, jarane nije to golf 2, pa da skineš staviš i to je to, ima tu elektronike masu da se pokopca

Merrro je napisao(la):
koji ti je uredjaj u passatu za grijanje/hladjenje?
manuelni, climatik ili climatronik?

Manuelni klima!
 
Član
Koji passat, koja gen? Ti simptomi su tipicni za rashladni sistem koji nije pravilno odzracen, da nisi skoro sipao antifriz umjesto vode? Da li pocne bolje da grije kad je u visim obrtajima?
 
Član
Ma on samo malo grije kad nije ukljuceno izduvavanje i kad se zagrije, cim ukljucim izduvavanje on za 1-2 min. izduva topal vazduh i to je to nema vise grijanja! pasat je 2001 godina 5+ model
 
Top