Skuter mi gubi brzinu.

Skuter mi gubi brzinu.

Član
Prvo pozz.. znam da ovdje ima i skuterasa i nekih strucnjaka o skuterima. Prvo da kazem zivim u naselju gdje ima po koje brdo i kupio sam skuter ,sad sta je najbolje za skuter da se uradi na njemu da bi mogao izvlacit kako treba, on ima 49ccm. a takodje ja uzmem zalet i sve normala izvucem ga i cim dodjem na ravno pocinje mi gubiti brzinu smanjuje se lupam izvlacim ga brziinom od 30 a cim izadjem iz brda pocnem je gubiti na 10 odmah pada tako da ne znam do cega je to ? takodje mi se desi da na maloj skroz maloj uzbrdici isto tako reaguje.. to mi je i prvi skuter tako da i ne znam bas puno o njemu kupio sam ga prije 3 dana da li je nesto do karburatora ili neceg drugog mozete li mi pomoc oko toga..stvarno mi treba pomoc pozz hvala unaprijed
 
Član
Trebaš provjeriti svjećicu, filter goriva, očistiti karburator, diznu, pa i rezevoar ako je prljav.
 
Član
Može, kako da ne. Meni je slabije vukao skuter i kada sam očistio karburator mnogo bolje ide i ne trokira mi više. I naravno ostalo ovo očisti što sam ti rekao.
 
pokusaj staviti lakse valjke u variomat i zamijeniti remen..eventualno meksu centralnu oprugu na lameli mozda je stavljena tvrdja
 
Član
Prvo ti skini poklopac remena pa pogledaj u kakvom je stanju remen, valjci, variomat, kvacilo, i da li je sve u originalno stanju, nisu li oprugice na kvacilu mijenjane, stavljane druge ako je u pitanju sportski auspuh i slicno pa kad to bude sve u dobrom stanju onda vidi kako ce ici jer skuteru je prenos sve...
 
svi 2T scooteri ili bilo koji drugi 2T motor masina nebitno sta moraju imati odgovarajuce komponente da bi radio savrseno tj. da ne gubi na snagi i brzini
odgovarajuci zracni filter
odgovarajuci auspuh
sve ostalo moze biti da je u savrsenom redu ali ovo dvoje ako nije imat ces velike odraze na samoj brzini ako nema filtera nevalja ili ako je iz auspuha sve povadjeno isto nevalja
ljudi misle ako mu malo dorade auspuh da ima ljepsi zvuk da ce ici bolje u protivnom tada ide jos gore nego prije jer sam auspuh kod 2T masina daje kompresiju
ov gore ti navodim ako imas neki chunerski scooter ;)

da dalje ne duljim i ne pametujem obavezno za mijenjanje je slijedece cca. max 10KM a mozda ces rijesit svoj problem zamjena filtera od goriva i zamjena svijecice takodjer provjeri kakav ti je spoj na samoj luli sto ide na svijecicu ako je labav to popravi
ovo troje ti je naj lakse za zamjenuti a i popraviti
savijet ako sipas gorivo u rezervoar iz flase odvoji sebi samo jednu flasu za to jer ako svako sipanje trazis novu flasu ili nebitno sta nacistit ces se karburatora a i namjenjat ces se filtera ;)
 
Član
Prvo ti skini poklopac remena pa pogledaj u kakvom je stanju remen, valjci, variomat, kvacilo, i da li je sve u originalno stanju, nisu li oprugice na kvacilu mijenjane, stavljane druge ako je u pitanju sportski auspuh i slicno pa kad to bude sve u dobrom stanju onda vidi kako ce ici jer skuteru je prenos sve...
ma ja treba ga na kraju na servis da mi ga ustima za brda.. ima on sportski auspuh ginelijev znaci njemu je nedavno radjena generalka klip karike variomat sve mu je to promijenjeno mozda je i do toga momak ne zivi na brdu ono pa mozda i zbog toga on mi je rekao da ga ustimam za brda pa moram ovo sto su mi vec neki i ti takodje predlozili hvala vam
 
Član
svi 2T scooteri ili bilo koji drugi 2T motor masina nebitno sta moraju imati odgovarajuce komponente da bi radio savrseno tj. da ne gubi na snagi i brzini
odgovarajuci zracni filter
odgovarajuci auspuh
sve ostalo moze biti da je u savrsenom redu ali ovo dvoje ako nije imat ces velike odraze na samoj brzini ako nema filtera nevalja ili ako je iz auspuha sve povadjeno isto nevalja
ljudi misle ako mu malo dorade auspuh da ima ljepsi zvuk da ce ici bolje u protivnom tada ide jos gore nego prije jer sam auspuh kod 2T masina daje kompresiju
ov gore ti navodim ako imas neki chunerski scooter ;)

da dalje ne duljim i ne pametujem obavezno za mijenjanje je slijedece cca. max 10KM a mozda ces rijesit svoj problem zamjena filtera od goriva i zamjena svijecice takodjer provjeri kakav ti je spoj na samoj luli sto ide na svijecicu ako je labav to popravi
ovo troje ti je naj lakse za zamjenuti a i popraviti
savijet ako sipas gorivo u rezervoar iz flase odvoji sebi samo jednu flasu za to jer ako svako sipanje trazis novu flasu ili nebitno sta nacistit ces se karburatora a i namjenjat ces se filtera ;)
ne sipam drug iz flase a za taj zracni filter to cu takodje morati uradit msm na kraju sad ispade da imam bruku nekih stvari uraditi al nadam se da asu to sve sitnice msm volio bi da su sitnice da me ne kosta puno... hvala tebi puno
 
Član
Ma kakva stimanja za brda, nemas ti sta stimati za brda osim da stavis lakse valjke, tada ces imati jaci start ali manju krajnju brzinu... ali opet ja imam vespu ET2 50, ja licno presao sa njom 75 000km a sada ima na satu oko 100 000km (za ne povjerovati da moze 50cc skuter toliko preci) sa fabrickim cilindrom i sve fabrika na njoj, pa cak i kvacilo nikad nisam mijenjao nista, samo mijenjam valjke i remen pa me na ranc kad idem uzvlaci uz strmo brdo kao da je ravno, i stanem u pola brda i kad trebam krenuti bez problema krene i uzvlaci bez muke ikakve... Brdo sto moze satrati je valjke, brzo ih satere jer sam ih se ja namijenjao brdo do sada :) Tvoj ako ima auspuh sportski i ako nije na kvacilu stavio opruge odgovarajuce koje dodju uz taj auspuh, taj skuter nece moci maknuti po ravnom a kamoli uz brdo. Bice cak i sporiji nego sa obicnim fabrickim auspuhom, a to ti kazem iz iskustva.
 
Top