Skromna kupovina auta ..sto uzeti

Skromna kupovina auta ..sto uzeti

Član
Boki ti dobro rece, mani se bjesni jurilica bar zasad! A GSI nije za tebe, jer sa njim neces moci poklopit za gorivo tih 160km, jer ne trosi 7L... Inace za 2 milje, ne mozes puno ocekivat od auta, govore ti da uzmes golfa, sto u jednu ruku i jest naisplativije, jer su dijelovi jeftini i lako je doci do istih, al opet realno gledajuci za 2 milje, ces uzet golfa koji ce zahtjevat ulaganja, jer za 2 milje da je ragano auto, stvarno ne trebass puno ocekivat... Dok recimo za 2 milje mozes uzet finog i solidnog kadeta, 1.3, 1.6 benz, bez nekih velikih ulaganja... Tako da promisli jos jednom sto zelis, auto faxa ili auto za koje ces skolski obrok, bonove i ostalo trpat u rezervoar!
 
Član
Nemoj ti prijatelju ni jedan od tih GSI GTi Djsi Psi k* palac, uzmi nesto sto mozes da vozis a ne nesto sto ces vise morati da guras, uzmi golfa 1.6 ili kadeta 1.4 ili 1.6 i nemas sta birati... Po meni kadet ima malu prednost sto mozes boljeg kupiti za iste pare nego li sto ce biti golf ali dobro moras paziti na oroziju i trulost nosaca prednjih lafeta koji najcesce jako brzo odu.
Dalje za te pare ne moras traziti.A GTI i GSI nemoj ni po zivu glacvu..... radices za njh i sve pare ces dati za njih, kakav je to auto koji svoju vrijednost pojede u gorivu za jedno mijenjanje ulja... 10 000KM..... j.te to auto...
Poslusaj me i pusti lozionicarske price...sto manju kubikazu i sto manjeg potrosaca... pa ako bog da zaradices ti sebi nesto jace i brze...
 

DLS

Početnik
uzmi nesto sto trosi 5 litara na 100 km i isplatice ti se .. koji ce ti djavo nesto brzo ..ako ti stari uzme sta brzo on je zamene lud cojek . (bez uvrede) ako je tebi do brze voznje .. nemoj kupovat auto ..idi s busom ..naplacaces se kazni vise neg sto ces potrosit za gorivo .. uzmi nesto sitno -60 -80 konjica .. netreba ti da vozis brze od 110 km/h ako imas finog puta .. pamet u glavu mali.. jos ako kakve cure budes vozio u skolu(osim sestre ) cure nevole brzu voznju .. polako ..kuliraj ... muzikicu pusti ..usminkaj auto ,nek lijepo mirise i nek bude cisto.. odrzavaj ga redovno .. netreba tebi auto za trke.. to kad pocnes radit negdje pa zaradis sta ..eh onda to ide .. sta se para mora ulozit u zujalice ..jos odrzavanje skupo da negovorim .. imo sam i ja auta po 200 konja .. pa evo sad nemam nista .. razbio zbog brzine ..sad akobogda nesto od audija uzet 1.9 tdi ..dosta 100-130 konjica ..djaba sto imam 6 godina vozacku .. elham . vidim ovde svi ti uvaljivaju neke makine ovo, ono.. otidji sa starim kad budes imo pare .. odluci se za neke jeftinije varijante .. manje i slabije motore ..i ostane ti para da mu kupis jos i dobre felge i gume , muzikicu kakvu.. samo polako.. ;) hajd zivio ti i sretno ti na polaganju i sa kupovinom avteka:icon_smile:
 
Član
Alo vas dvojica,ovo je BH tunning forum,nije BH penzioner forum:lol::lol::lol:

Imao golfa 2 gti 2 godine,uložio sam bruka para u njega.Mjenjao ulje 3 puta,jednom filtere koji koštaju po 10 km u prosjeku.Oderala me dvica pravo.

Potrošnja goriva vani 7,grad 9.

Pišite o nečemu o čemu znate,okanite se momka;)
 
Član
Pa da tuning mogu raditi samo zivi i zdravi ljudi.... onima dole ne treba ni tunning ni nista.A svi ti sto imaju dobro ocuvana i nabudzena vozila nisu u stvari oni divljaci koji voze brzo i kuda treba i kuda ne treba...

Golf 2 gti da trosi 9 litara, ne zavaravaj sebe niti druge koji su neiskusni i ne znaju, mozda ti i povjeruju pa se dobro zaj*u....
 
Član
iskreno...imam fiestu 1.6d

vozio se u 1.6 xr2 fiesti nemam sta reci ,auto leti..

tako da uzmi ti sebi fiestu xr2 tu crnu u mostaru sto ima ..neces se pokajati
 

DLS

Početnik
ZELA GTI je napisao(la):
Alo vas dvojica,ovo je BH tunning forum,nije BH penzioner forum:lol::lol::lol:

Imao golfa 2 gti 2 godine,uložio sam bruka para u njega.Mjenjao ulje 3 puta,jednom filtere koji koštaju po 10 km u prosjeku.Oderala me dvica pravo.

Potrošnja goriva vani 7,grad 9.

Pišite o nečemu o čemu znate,okanite se momka;)

koliko kosta golf gti .. da ti se neraspane do kuce??il da mu se sta nepokvari?? .. treba pljunit najmanje 4 milje .. da je uredu ..i da de reci gdje je taj golf da ga ja idem kupit .. sto si ga ti imo

i da momak nebi trazio savjet .. da nije problem u parama ..da momak ima 5-7000 KM nebi ovde nista pito koje ce auto uzet uzet .
 
Ja sam uzeo Hondu Civic 1.3 16v 75 ks prije tacno sedmicu dana,jefitno sam je platio skroz,uglavnom za 3000 km ce bit bombona u pm,otvorit cu temu kad pocnem sa radovima,za desetak dana ;)

I sta hocu rec,1.3 hondica,ide odlicno stvarno,za 1.3 ja nisam mogo vjerovat kako dobro,a potrosnja isto pravo niska,cijepali smo je 20 km sa litru i po goriva :D

Znaci ja bi ti savjetovao hondicu,al je i njih tesko nac jeftino da valjaju,mozes jedino vako nac krsa ko sto sam ja naso,pa je sam sklapat i tako jeftinije proc,ali ocekivana mana su dijelovi naravno,al ako imas slucajno dole u mostaru il gdje vec zivis neku radnju sa japanskim dijelovima onda ok,jesu skuplji od vw i opela,al brate i duze traju takvi dijelovi.

Znam da ce mnogi rec ma kakva honda,dijelovi,vako nako,ja ti samo iznosim svoje misljenje jer sam bio u slicnoj situaciji do skora,slicnim budzetom raspolagao,samo sto sam ja nisam dvojio izmedju marki,nego izmedju dva modela,civic ili crx :icon_biggrin:
 
Administrator
drug kao sto neko rece pusti ti te jake masine... vec ti jos malo usparaj kesa do tog tvog polaganja i mozes kupiti sebi kakvog fiata puna mk1 za cijenu koja se krece od 3000 KM pa malo vise, fino ide, nije skup za odrzavanje, a nisu ni jake masine...to ti je moj prijedlog ;)
 
Član
Ako budes imao za puntica nekih 3 do 4 milje nemas nista bolje, imam ti ja jednog 3.5 hiljade 1.2 99god... ali opet to je dosta preko 2000.... takod da polako....
 
Član
J**** punta hem sto je po gradu potrosac hem sto ne moze maknuti, a i ima lim tanak k'o papir ne smijes se nasloniti na njega sav se iskrivi :icon_smile: 1.1 i sa 10L predje 130 km za mene za taj motoric 1.1 od 55ks je puno iskreno :icon_rolleyes:
 
Član
Momci stvarno nisam ovoliko cito jos od lektire ...hehehe nisam jucer nikako bio na forumu pa ste valjda tad sve napisali ....znaci ovako te dvi milje nisu bas fiksne moglo bi se to i na tri nategnut mislim .....ispocetka su mi ovi pisali za one krivine pri onoj brzi ni pa ko ne vjeruje evo speeeed


Uglavnom ovo malo voznje to samo da skoci malo adrenalin posto se ne vozam stalno inace ja tako i ne vozim uglavnom polako sta je to passatic 75 konja od starog dusu dalo auto i to LPG ,jedno sam ga vrijeme nagovaro da kupi on sebi nesto da ja uzmem passata li su problem HR table......savjet da se ne glupiram cu vrlo rado poslusat ....jucer mi je doso stric sa kadettom kockicom ..nekakva plava nije losa ....platio je 800 KM ...pa mi stari kaze to uzmi ....bio sam se malo zamislio kontam ovo nek je i milju jos milju mogu ulozit u motor i mozda poneku cool stvar uglavnom muziku...pa eto sta vi mislite o tom kadetticu.......
 
Top