Skripe kocnine

Skripe kocnine

mjenjaj polocice ili uzmi grafitne masti pa namazi plocice s vanjske strane (ne ferodu nego zeljezni dio) vrati sve nazad pa nam reci kakovo je stanje...druga opcija,npr kao na plocicama na A8 (kod njega dodje 4 komada na jednom kotacu) postoji folija,koja ima s jedne strane samoljepljivi dio,kao obostrano ljepilo,lijepi se s vanjske strane,i to pomaze....
 
Član
Nije se stedilo na tome...
Mijenjao sam sve u ovlastenom, samo sto sam otisao sa majstorom po plocice, jer ih nisu imali na stanju, trebale doci za 2 dana, a meni auto trebalo. I uzmemo najskuplje, koje imaju u gradu, ferodo. I prvih 400 i vise km, sam stvarno pazio, maltene da nisam kocio jace... fazon je sto je skripa bila nasumicna, a i zima, prozori uvijek zatvoreni, pa se manje primjecivalo... ali evo nakon nekih 8000km, od kad je otoplilo sve cesca i bucnija...

Nista navratim do servisa da se provjeri, ionako moram uskoro na servis, mada ako pocnu tresti kao prosle, jbg nije fabija za (niz)brdskog naganjanja, ocigledno da tada i vise nego sto treba stradaju kocnice. ;)
 
netrese radi polocica,nego krivih diskova ili brzopletog postavljanja istih (neociste glavcinu od korozije itd) ...kupi TRW plocice
 
Član
Ocigledno je da ne godi jace kocenje, dok je stari vozo ne znam jel i jednom mijenjao plocice,... a nista malo lakse valja,:icon_smile: Vidim sutra, jel treba mijenjat i sta, bolje da ne treba, nek skripe, da ne ulazem jos u to, valja rostiljat, pozelilo se meso:lol:
 
Hmm interesantno, ja sam na jednoj 407-ici samo smirgl papirom izsmirglo diskove i skripanje je prestalo ako je to skrpanje na koje mislim, jer se preko zime i vako nakupi svakakvih prljavastinja na disk pa to skripi!!
 
Član
Limpi je napisao(la):
Radi se o sljedecem: pred zimu sam mijenjao diskove i sve to, stavljeni ferodo. I hajd, ubrzo se pocela javljati skripa, kontam zima, vlaga, pa se i nisam toliko zamaro. Ali evo otoplio, a i dalje skripi, nervira. Jer skripi ono ruzno, ali uglavnom na slabijem pritisku, u gradu npr., ali nekad vise, nekad manje... A kocnine savrseno zaustavljaju, u mjestu stvarno. I ne skrpi kada ga stisnem do kraja naglo, nego samo pri laksem kocenju, i to me ubi u mozak:icon_mad:

Imal kakvog lijeka, ili da trpim.... :icon_question:

hahahhaha...
jarane ista situacija!
lagano picis gradom,hoces stati...i samo "sekundu" dodirnes kocnice,a ti boga kad zaskripe citav grad se okrece...meni se jos javlja da kada skrecem u lijevo,pri malim brzinama,po gradu...da uzasno skripi...jel' moguce da je to povezano sa diskovima i skripom kocnica?

sorry na off topic :)
 
Član
Evo bio i u servisu, i danas samo dva puta jace zaskripale,... inace sve provjerili, nove, dobro postavljenje i to, ravnomjerno potrosene... i rekose, da mi je vise skripalo najvjerovatnije radi promjene temperature, pa se smirilo, a zna se desiti i na bukvalno novim autima da skripe i lijeka nema... nadat se da pri zamjeni sljedeceg cijelog kompleta nece skripati i eto... ne potrosi nista, i ostalo za mesine:lol::lol:

A ako se pojaca skripa pri laganom kocenju, nista, kocit cu samo naglo, dok me neko odzada ne pokupi:D
 
Član
Limpi i meni se to isto desava vec godinu i po, oko pola godine mi se doduse na starim desavalo i odem u asu u ovlasteni i promjenim i diskove i plocice kad ono za 3 4 dana opet tako da se vise ni ne zamaram tim a to da je do vremena cisto sumnjam i zimi nezz zasto al malo ili nimalo mi ne skripe a ljeti bolje da ne pomisljam na kocnicu a originalni su i diskovi i plocice
 
Član
Isti problem kao i u mene.Sviraju kao lude, nema veze koja je marka i koliko su placene, svaki put isto.
Nakon 1000 predjenih km stvar je gotova.Zato i ja pustim muziku i ne zanima me sta se desava napolju.
Nemogu ja svakih 10 dana mijenjati plocice.[/align]
 
Top