Skripe kocnine

Skripe kocnine

Član
Radi se o sljedecem: pred zimu sam mijenjao diskove i sve to, stavljeni ferodo. I hajd, ubrzo se pocela javljati skripa, kontam zima, vlaga, pa se i nisam toliko zamaro. Ali evo otoplio, a i dalje skripi, nervira. Jer skripi ono ruzno, ali uglavnom na slabijem pritisku, u gradu npr., ali nekad vise, nekad manje... A kocnine savrseno zaustavljaju, u mjestu stvarno. I ne skrpi kada ga stisnem do kraja naglo, nego samo pri laksem kocenju, i to me ubi u mozak:icon_mad:

Imal kakvog lijeka, ili da trpim.... :icon_question:
 
Član
Tako je kada kupuješ jeftine zamjenske disk pločice,ako si njih mjenjao sa diskovima,a morao si...
 
Član
jesi mjenjao i plocice:icon_question: moze biti to, moze biti da je kamencic ostao od zime, mada bi do sad ispao :icon_rolleyes:
 
Član
ma nema se tu sta uraditi ja sam u motorexu kupio sebi plocice i pakne ..... KATASTROFA, kad bi zakocio grad bi se okretao zamnom, kupim sve novo i sad OK
 
Član
Da, i diskovi i plocice zamijenjeni, u ovlastenom servisu uzeti diskovi, plocica nije bilo i rekli mi uzmi te neke ferodo, koji su i skuplji nesto sitno nego u servisu.... Ma ne stedim na tim stvarima, ali eto izgleda da je kod nas previse fusha....

Nije kamencic, tada vise lupa, znam jer je stari kod sebe vadio, kamencic, a lupo samo tako....
 
i kod mene isti slucaj, ali skripi na samo jednom tocku. nisam kupovao nove, nisu istrosene, a vala ni kamencici ne mogu stojati 6 mjeseci :) tacno me sramota kociti kada ima dosta raje pored puta..
 
Član
To mi i vadi zivce, uglavnom i vozim po gradu, i lagano pipnem kocnicu, a ono skripi nekad ko voz... a nekad manje....
 
Član
Nema ti tu lijeka,loše disk pločice i gotovo...

Imam kući fabiju 1.9 tdi(101 ks),na njoj ništa ne škripi.Mogu pogledati koje su marke pločice,da ih i sam kupiš
 
Član
Nista, probam jos nekoliko puta da ga zablokiram, mozda ga nesto odblokira i dodje sebi:lol:

A znam kada sam uzimao, bilo je masa jeftinijih, ovi ferodo kao najbolja marka, ali i najskuplji bili... mamicu im ja jesu, jesu najbolji, samo sto skripe, mozda je pisalo na kutijim i to negdje onim malim slovima, ma kineski fus garant :icon_mad:
 
i kod mene zimus promjenjene,al kod mene skripi samo kad pustam kocnicu,kad pritisnem i kocim nista,kad pustam onda se cuje :icon_twisted:
 
Član
ljudi niste jedini,sad kad vidim koliko nas ima kojima skripe kocnice pa nesto kontam,mozemo i klub osnovat,,klub skripecih kocnica,mozda nam se narod ne bude vise smijao:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Karbon-keramicke kocnice najvise skripe, one na sportskim autima. Al zato drama koce. Ne znam koliko vas je nekad bilo na brdskoj trci, kad dodju neki bolji auti iz drugih zemalja ovdje sa super kocnicama, kako to skripi to je cudo. Cujes prije kocnice nego zvuk motora i to daleko prije :D

Sad poznata su mi ova skripanja kocnica, vjerovatno je to do kombinacije disk-plocica, koja proizvodi takav zvuk. Ferodo je inace dobra marka i tu nebi trebalo biti problema, a skripa, to il sve promjeni pa kupi oboje original, il kupi oboje od jednog proizvodjaca. U suprotnom, moze vazda skripat i tu nemas sta radit. Mozes uzeti jak kompresor - zracni, pa dobro ispuhati dio izmedju plocice i diska, al to pomogne samo kratkotrajno.
 
Član
zdravo raja ja sam imao to iskustvo na svom bivsem clk 200 sve novo i opet skripi i pozalim se drugu koji radi u mercedesu u njemackoj on mi posalje bakarnu mast (kupfer fet) malo pakovanje i to se namaze pri postavljanju plocica sa vanjske strane znaci ne do diska.Kako sam to uradio nikad mi se to vise nije desilo on mi je i objasnio da ta skripa koja se cuje je ustvari jedna vrsta vibracije koja se tako manifestuje kao skripa.
 
Član
Pazi imas dvije opcije, prva je da su ti lose disk plocice sto je najvjerovatnije rijec ako si kupio feroda disk plocice.A druga je opcija da si prejako akocio par puta, posebno pri vecim brzinama, plocice se pregrijale i napravio se jedan sloj spaljene plocice koji je od toplote ostao bez odredjenog procenta tecnosti u svom sastavu i desava ti se to sto se desava.
Kupi lukas ili valeo ili TRW, bar nekog od ova tri proizvodjaca ako nemas za originalne, ali to koliko su skuplje jos su 3 puta bolje od ovih fuseraja koji skripe i ne traju ni trecinu jednih gore navedenih plocica.

I niposto ona fora sad cu malo da skinem sloj jakim kocenjem pa se vise nece cuti, to ti je samo kratkotajno rijsenje a poslije drama, jos gore.
Ti sportski auti skripe bas iz razloga sto su im plocice spaljene, ali to je na takvim autima nemoguce izbjeci.
 
Top