Škripanje vozačevih vrata

Škripanje vozačevih vrata

Imam problem sa vozačevim vratima. Dakle kada se otvaraju i zatvaraju vozačeva vrata , škripe.i gledao sam...imaju lufta, kada uzmem vrata i probam ih pomjeriti gore-dole...vidi se da ima lufta..dok je sa suvozačevim sve ok, pa me zanima da li je neko imao sličan problem .Vozilo je Seat Ibiza 6K2. Hvala svima koji pomognu ;)
 
boss_C200 je napisao(la):
WD 40 :icon_question:


podmazi i nece skripati
to mi je upravo maloprije Igy rekao, ali reko bojim se da se nije baglama iskrivila...ali ne nasllanja se stvarno niko na vrata...ali ovo nekada ne škripi nikako a nekada škripi...opet kontam da je baglama kriva stalno bi škripalo...
 
Član
Ja taj problem rijesavam prskanjem wd-om. jeste da moram cesto ponavljati postupak, al sta ces... I kod mene ima luft na vratima, tako da moram jace gurnuti vrata kad ih zatvaram. Isti problem imam i na lijevim i na desnim vratima, tako da predpostavljam da je to posljedica nasih puteva.
 
Član
WURTH HHS
To ti je mast u spreju koja je veoma tecna u momentu prskanja, dok se par minuta kasnije veoma stvrdne i dobro uhvati za materijal i tesko se skida. Koristi se BAS za sarke vrata i mesta podlezna habanju. EXTRA je stvar, veruj mi.

http://www.oilsandsprays.com/ekmps/shops/z201499/images/wurth_hhs_2000_lubricating_oil.jpg
 
dule-p je napisao(la):
WURTH HHS
To ti je mast u spreju koja je veoma tecna u momentu prskanja, dok se par minuta kasnije veoma stvrdne i dobro uhvati za materijal i tesko se skida. Koristi se BAS za sarke vrata i mesta podlezna habanju. EXTRA je stvar, veruj mi.

http://www.oilsandsprays.com/ekmps/shops/z201499/images/wurth_hhs_2000_lubricating_oil.jpg
stvar je rješena, baglame podmazane uljem i sve je sada ok, a za lusft u vratima je kriva donja baglama koju treba zamjeniti, a mrak je bio pa tako da možda ima šarafić za šteloavnje baglame, ako ne kupiću novu baglamu i to je to..sada ne škripi :icon_smile:
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
jok wd on je prolazan, totmast malo gurni izmedju dijelova koji se dodiruju i miran godinu...

ne moze totmast podmazati baglame kako treba, a i na totmast se lijepi prasina i sve ostalo tako da ja to ne bi preporucio...

skripe i kod mene na mercedesu vrata, samo nikad da se sjetim malo wd-a naprskati... uglavnom on rjesava sve probleme:icon_biggrin:
 
Top