skracenje opruga

skracenje opruga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
drug imam ja sportske sa limex-ovi tacki od 50 litara stavicemo njih...hehe:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
napravio sam ti neonke kad ces ih preuzet...pozz
hocemol veceras u zivot

dajte ba ljudi ne krati opruge na porseu nego na korsi(bez uvrede drug)tolika rasprava nizasto nego eto mene u nedjelju sa brusilicom da mi to rijesimo...hehe:cool:;)
 
ITALY je napisao(la):
Lija je napisao(la):
ITALY je napisao(la):
ne radi to, ponarocito ne na corsi, naprijed mozda inekako da uspijes ali nazad ces havariju da napravis, jer su uske opruge u vrhu i na dnu, ako je skratis ne moze da nalegne fino i postoji mogucnost da ti ispadne ili da ti izbaci auto iz balansa na krivinama. poslusaj;) govorim iz vlastitog iskustva:icon_evil:

Skupi pare i kupi opruge, bile su nedavno opruge sa amortizerima za 150markica, nije ti to skupo za korsu:cool:
I ja... kaze se skracivanje a ne kracenje... hehe

prvo ja nisam nastavnik bos tako da j*es gramatiku..a drr hvala ti na inf ali cini mi se da su u mene opruge iste sirine da nisu suzene,barem nisam primjetio....a nisam ni obracao paznju...ali ipak hvala ubijedili ste me...ostaje CORSIKA OFF ROAD...hahaah a te opruge predpostavljam da su prodanee!!
prodane jasta su, odma isti dan, ali prati oglase, bit ce opet;)
a nisu prednje suzene al mislim da su zadnje u svih opela(ili bar u vecine) uske gdje nalezu na gumice.

to sam ja prodavo...otisli ko vruca kifla...zacas...nisu bile puno ni koristene i opruge i amortizeri...ako bude nesto opet, javim ti...al slabo ja to nabavljam jer nema puno corsi...a sad imaju jedne za astru G...trebal to kome? :D i nemoj kratit opruge niposto...dofatices se dje kanala il stuba kakvog kad u krivini rupu potrefis...
 
Član
Ljudi ne izogravajte se pametnjakovicima, ovjes je to, ne j*ite po njemu bez zadnje nuzne potrebe....nadji polovne krace opruge ako ti je toliko stalo....ovo sto ti planiras je koda sam sebi pucas u koljeno, a hoces na olimpijadu :icon_rolleyes:
 
Član
teretanas je napisao(la):
M A R E X je napisao(la):
Sta fali FK oprugama?!

Marex tebi nikako iz guzice u glavu da dodje fino ti je objasnjeno i opet postavljas ista pitanja!:lol:

Pa zato sto sam vidio na par auta i vozio se u istim,i nista opruge ko opruge,normalno palo auto koliko i pise i to je to,a u ostalom akd kupujes nove ako ti se nesidja mozes vratiti,naravno ako kod istih i ugradjujes...
 
ITALY je napisao(la):
ne radi to, ponarocito ne na corsi, naprijed mozda inekako da uspijes ali nazad ces havariju da napravis, jer su uske opruge u vrhu i na dnu, ako je skratis ne moze da nalegne fino i postoji mogucnost da ti ispadne ili da ti izbaci auto iz balansa na krivinama. poslusaj;) govorim iz vlastitog iskustva:icon_evil:

Skupi pare i kupi opruge, bile su nedavno opruge sa amortizerima za 150markica, nije ti to skupo za korsu:cool:
I ja... kaze se skracivanje a ne kracenje... hehe

;) prednje ok zadnje ni pod razno
 
Početnik
sarajlic haris je napisao(la):
drug imam ja sportske sa limex-ovi tacki od 50 litara stavicemo njih...hehe:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
napravio sam ti neonke kad ces ih preuzet...pozz
hocemol veceras u zivot

dajte ba ljudi ne krati opruge na porseu nego na korsi(bez uvrede drug)tolika rasprava nizasto nego eto mene u nedjelju sa brusilicom da mi to rijesimo...hehe:cool:;)



ma vidjet cemo..ugl nasao sam druge opruge znaci serijske od corse....pa cu njih skratit postavit na auto,vidjet kako se ponasa,ako bude dobro OK je jos bolje...a ako bude BAD onda svoje vratim i idem na most da PROSIM..:lol:...hvala ljudi na savjetima,znam da ovo nije najsretnije rjesenje,ali j*es ga.....

a nenoke donosi pa da postavimo i to i ono ozvucenje iz LAGUNE..i digitalac ponesi da ljudi vide da ovo noje samo SUPLJA PRICA...ahahaha:icon_exclaim::spam:
 
Početnik
evo ovako,maloprije sam sve skinuo pa skontao da se moze,dakle prednje rezem 1 puni krug,a zadnje sranje od opruge ima samo 4 kruga,i od toga prvi i zadnji su suzeni tako da ih necu ni dirati.....jedino da ih zagrijem pa...ali to je vec druga prica dakle zadnje nediram....eto jos se ceka prijatelj pa da to sve lijepo poslikamo i da uradimoo...
 
Član
ne grijati, mijenjas svojstva metala na taj nacin...mozes opruge i presovati, ali onda moras gumene prstenove stavljati izmedju zavoja...

ali sve je to kentranje, u koje ja osobno se ne bih nikad upustio...;)
 
Član
nemoj to raditi.na golfa sam stavio nove FK sportske opruge,poslje toga nove amortizere.auto se nije moglo voziti po našim cestama.bez obzira što sam stavljao sve orginal za golfa.
 
Početnik
ma izgleda da ipak nista necu ni dirati,ugl auto ostaje staroj a sad ZENE ko ZENE,a ja imam priliku da ugrabim poslic zivota,tacnije posao u Slo,u jednom VW servisu,pa tako da...neki autic si uzet pa na njemu radit..ali otom potom,sta se desi bit cete inf..hvala na prijedlozima svima pozz;)
 
E ovako ima resenje za tvoj problem, sabijes opruge na odredjenu visinu (naravno odgovarajucim alatom za sabijanje opruga) zagrijavas plamenom (acetilen-kisik) samo srednji dio opruge to je nekih 3 do 4 kruga pustis ih da se prirodno ohlade niposto rashladjivati vodom tako da materijal ostane iste cvrstoce kad se ohlade imaces opruge koje ti trebaju za nijansu ce biti grublje ali udobnije od bilo kojih sportskih. Ja sam gomilu opruga tako odradio i nikad nisam imao problema sa pucanjem opruge. Izbor je tvoj a nekosta te puno
 
Član
Ne skracujes to bonseko drugar, to grijes brenerom oprugu dok ne nalegne kako treba.Ali opet nisu ti ni sportske puno skupe, negdje sam vidio cak i da ih prodaju, mislim da je na WWW.Pik.ba
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top