skoda roomster trese pod nogama i na volanu

skoda roomster trese pod nogama i na volanu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam skodu roomster 1.4 16v,problem je taj sto trese.
2007god. i presao je 200 000,30 000 trese.taxi je u pitanju.
Tresenje je konstantno u toku voznje,oscilatorno,oseti se pod nogama i pomalo na volanu.
Sto je brzina veca vise se oseti.A kada se pritisne kvacilo,tockovi oslobode pogona,
znatno manje se oseti ali se oseti.Prednji levi tocak je bio udaren u bankinu,iskrivljena
felna,zamenjena je,i gume su nove,balansirano sve.Dali moze biti kriva glavcina,ili da trese
zbog lezaja,ali lezaj nebruji necuje se,a inacae lezaj i glavcina idu u kompletu.Probao sam
zameniti i levu poluosovinu,problem je ostao isti,nisu ni zglobovi u pitnju,ni spoljni ni unutrasnji,
menjani su.U servisu na dizalici nevide sta trese,okom se stvarno nevidi da tocak seta ja gledao,ni levi ni desni,osovine se okrecu bez odstupanja od ose,
Sta bi mogao biti problem?Molim vas da mi pomognete,hvala na razumevanju.
 

MTR

Član
e brate kad ne vide ti u servisu sta je , kako cemo ti mi pomoc , mozemo lupat ev vako : kod novijih auta ( to sam primjetio u zadnje vrijeme ) odu zadnji lezaji , trese naprijed i na volanu , zamijenis i sve ok , ne pitaj kako i sto nemam ni ja pojma . pregledaj kugle , krajnice , balans stangu , spone . Jel kod roomstera elektricni servo ? i to pregledaj .
Jebi ga , sacekaj Shpuru on ti to najbolje zna sta bi moglo bit , eto .
 
menjana i poluosovina...jedino glavcina sa lezajem da nije,moze li od toga da trese,moze li se od udarca tocka u bankinu glavcina ili lezaj "pokvariti..."
 
bokilito je napisao(la):
menjana i poluosovina...jedino glavcina sa lezajem da nije,moze li od toga da trese,moze li se od udarca tocka u bankinu glavcina ili lezaj "pokvariti..."

eh drug sad ovako,trebao bih ti postaviti puno pitanja da bih stvorio neku sliku tvoga kvara,jer net je net...po ovome sto si napisao to treskanje moze samo da proizilazi od nekog dijela koji se vrti,samo malo zbuni to sto kazes da s pritiskom na kvacilo umanji. Uzeci u obzir sve te djelove koje si izmjenjao,ostaje jedino za glavcina koju spominjes jer imao sam puno takvih slucajeva,musterije tvrde da je bio mali udar,a prije se iskrivi glavcina ili rukavac nego klip amortizera. Volio bih to pogledati ''uzivo'' ali ako vec nemoze onda cemo ovako...podigli na dizalicu onu stranu na koju sumljas ,ugasi ESP,upali auto ,ubaci u 5u i pusti da se krece. Vidjet ces da kotac nehoda gore-dole nego lijevo-desno. Ako je glavcina kriva a samim tim i disk stoji ukrivo na njoj,trebalo bi da trese i kada kocis,jer disk udara naizmjenicno u klip,ulje,kocioni,i odrazi ti se na papucu kocnice. iI to mozes provjeriti tako sto ces (na dizalici) gasati do oko 120 i nepustajuci gas po malo pritiskati kocnicu pa vidi ima li vibracija na njoj. Ovo ponovis i na drugom tocku...a ovo sto neko spomenu da je do zadnjih lezajeva moguce ako su otisli pa nemogu da se dotegnu do kraja,ali opet glavcina-disk hoda lijevo desno samim tim i tocak...opet ti kazem to su specificni kvarovi kao da neko pita sta moze da mu kucka u prednjem trapu :icon_question: kugle krajnice....
 
Član
najjednostavnije otidji kod covjeka, kad si vec mogao hodat po servisu nista ti ne fali otici kod njega nek ti rijesi to...
 
Član
Kakve su felge na autu? Moze biti da felge imaju onaj prsten, pa kad si udario tu jednu da si je zamjenio, al neko zaboravio prebaciti prsten sa stare i samo tako nasarafio i da ti zbog toga trese sad - isti su simptomi, pa samo spominjem. No vjerovatnije je da je nesto na ovjesu otislo po zlu...
 
Član
more biti svasta....mogu biti felge..al napiso si da nisu...mogu biti gume do balansa...al kazes da nisu...moze biti do glavcina...kod mene je kod oca jednom treslo i cojk izadje iz auta...kad sarafi na felgi popustili....vidi...sta ti znas uraditi...sta neznas ne diraj mozes samo pokvariti..nego goni u servis dok je pod garancijom.:lol::lol:salim se malo...nadam se da ces rijesiti problem..vidi opet da nije do balnasa guma..jer najvise zbog tog i trese...tese se i volan i auto...
 
Druze malo je nezgodno otkriti kvar dok se licno ne pogleda, to treskanje pod nogama moze biti lafet u pitanju ali ako ti se javlja na volanu krajnica ili krivan kocioni disk. odvezi to nekome ko ima zivaca da to polako pregleda i utvrdi kvar, pusti ove u servisu oni nagadjaju kvarove. Jos ti provjeri na dugackoj poluosovini balansni teg to je najcesci uzrok vibracija.
 
hvala svima sto pokusavate da mi pomognete

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Druze malo je nezgodno otkriti kvar dok se licno ne pogleda, to treskanje pod nogama moze biti lafet u pitanju ali ako ti se javlja na volanu krajnica ili krivan kocioni disk. odvezi to nekome ko ima zivaca da to polako pregleda i utvrdi kvar, pusti ove u servisu oni nagadjaju kvarove. Jos ti provjeri na dugackoj poluosovini balansni teg to je najcesci uzrok vibracija.

tesko je naci takvog,sa tkvim zivcima...neznam sta je balansni teg na poluosovini...:icon_question:

GTI 16V je napisao(la):
Kugle????:icon_question:

nisu...

AldinShpura je napisao(la):
bokilito je napisao(la):
menjana i poluosovina...jedino glavcina sa lezajem da nije,moze li od toga da trese,moze li se od udarca tocka u bankinu glavcina ili lezaj "pokvariti..."

eh drug sad ovako,trebao bih ti postaviti puno pitanja da bih stvorio neku sliku tvoga kvara,jer net je net...po ovome sto si napisao to treskanje moze samo da proizilazi od nekog dijela koji se vrti,samo malo zbuni to sto kazes da s pritiskom na kvacilo umanji. Uzeci u obzir sve te djelove koje si izmjenjao,ostaje jedino za glavcina koju spominjes jer imao sam puno takvih slucajeva,musterije tvrde da je bio mali udar,a prije se iskrivi glavcina ili rukavac nego klip amortizera. Volio bih to pogledati ''uzivo'' ali ako vec nemoze onda cemo ovako...podigli na dizalicu onu stranu na koju sumljas ,ugasi ESP,upali auto ,ubaci u 5u i pusti da se krece. Vidjet ces da kotac nehoda gore-dole nego lijevo-desno. Ako je glavcina kriva a samim tim i disk stoji ukrivo na njoj,trebalo bi da trese i kada kocis,jer disk udara naizmjenicno u klip,ulje,kocioni,i odrazi ti se na papucu kocnice. iI to mozes provjeriti tako sto ces (na dizalici) gasati do oko 120 i nepustajuci gas po malo pritiskati kocnicu pa vidi ima li vibracija na njoj. Ovo ponovis i na drugom tocku...a ovo sto neko spomenu da je do zadnjih lezajeva moguce ako su otisli pa nemogu da se dotegnu do kraja,ali opet glavcina-disk hoda lijevo desno samim tim i tocak...opet ti kazem to su specificni kvarovi kao da neko pita sta moze da mu kucka u prednjem trapu :icon_question: kugle krajnice....

pa samo nesto sto se vrti,al sta i gde...a kad stisnem kvacilo ili izbacim iz brzine tresenje se oseti i dalje istom oscilacijom,na jedan okret tocka,kako bih rekao,al slabije jacine.e sad dali zato sto se tockovi oslobode pogona ili,pitam se,moze li problem bti u diferencijalu...
a papucica kocnice netrese,neoseti uopste,mada mogu da primetrim kad stisnem kocnicu i drzim je i kad auto pocne da se zaustavlja,jako blago osetim da se auto pnasa kao da sam poceo da stiskam i popustam kocnicu na sitno,naizmenicno i blago,al to se bas blago oseti.neznam dali to nesto govori.nazad nema diskove,nego dobos kocnice,paknove...ma zamenucu i tu glavcinu uskoro.
 
Član
Evo ti jos jedna informacija, tata mi radi sa gumama vec 5-6 godina, imao je dosta slucajeva za nekakve reklamacije, navodno gume, pa se na kraju ispostavilo svasta osim toga. Prosle godine je imao jedan problem sa Skodom Octaviom, simptomi su bili isti, zamijeno mu gume i na kraju se covijek dosao posteno izvinuti. Problem je bio isti kao tvoj i nakon duge setnje po majstorima ispostavilo se da mu je ostecena spojnicka osovina i to je uzrokovalo te cudne tresnje i vibracije. Na kraju je prodao tj. uvalio auto jer je popravak bio skup tj. neisplatan. Nebi volio da i ti moras sve ovo proc al mislim da ti je kvar isti bar po opisu. Pokusaj se zabaviti oko ovoga, bas napisi do cega ti je bilo. Sretno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top