Skoda Fabia, savjet za ugradnju plina

Skoda Fabia, savjet za ugradnju plina

Član
Dakle, Skoda Fabia 1.4 mpi 8v 50kw/68ks,ohv, 2002g, pisite ako je ko imao kakva iskustva u vezi ugradnje i ponasanja na plin, odrzavanje i slicno, hvala
 
Ja sam video neku prezentaciju u Zivinicama skoro kad je bio street race neka nova firma za ugradnju plina. pise potrosnja 6.7km na 100km isti model i motor kao tvoj,garancija 3 godine i besplatni servisi. Ako se ko seca iz Zivinica kako se zove firma nek napise momku.
 
Član
Ja sam video neku prezentaciju u Zivinicama skoro kad je bio street race neka nova firma za ugradnju plina. pise potrosnja 6.7km na 100km isti model i motor kao tvoj,garancija 3 godine i besplatni servisi. Ako se ko seca iz Zivinica kako se zove firma nek napise momku.

Cisto sumnjam, ali hajde evo neka netko napise iz prve ruke da vidimo.
 
BHT Ovisnik
Cisto sumnjam da ne bi fino legao. Dosta dostavnih koristi plin. Sto se tice odrzavanja mjenjam mu svako 5000 filter koji je 3km i svako 15ak milja ovaj veci filter koji je 20km. To je to
 
Član
Atiker je imao prezentaciju na race-u u Živinicama. Ja mislim da je ona fabia 1.2 HTP, u biti, nemaš tu šta razmišljat, nisu to stari sistemi kao kad se plin tek pojavio kod nas, sad je to sve uznapredovalo i proizvođači plinskih instalacija prate autoindustriju i prilagođavaju sisteme za moderne motore. Seqvent sistem radi na principu ajnšprica, svaki klip ima svoju diznu, ECU od plinskog sistema je skopčan na ECU od auta i prati sve nardbe i promjene. Ako ugradiš, samo redvno mjenjaj filtere i nemaš brige, samo gas. :D
 
Član
Samo kad se dobro uradi plin onda se nema problema, ako se lose ugradi plin onda je belaj.. Mene to jedino odbija od plina jer ne znam ko bi to mogao dobro da odradi, jer za moje auto je 1300km ugradnja plina, i da ugradim i da onda nesto nije ok pa ja mislim da bi poludio od srece :D
 
Član
Ljudi ba, džaba mudrujete i brinete, znam masu ljudi koji imaju sekvente u autima i nemaju ama baš nikakvih problema osim što ima ostaje para u novačniku :D Nisu to stari sistemi, na vakum, koji se šteluju ručno, na sekventu elektronika upravlja svime, kad se postavi kompelt instalacija, čika majstor sjedne u auto, laptop na krilo i naštima sve. Naravno, može i majstor pogriješit, zato treba otić u provjerene servise :)
 
ja licno ugradio u Atikeru seqvent plin u sedmom mjesecu,sa atestom me izasao oko 1000km,ja za 10km predjem 92 km svakakve voznje,do sad sam mnogo ustedio i nkakvih problema nema,a ni prevelike razlike u vuci,ljudi su definitivno profesionalci i veoma kvalitetni...
 
Član
sistemi su dobri, uznapredovali su fino , samo jos da je kvalitet plina bolji sve bi bilo odlično
 
Član
Ja imam ugradjen plin u Fabiji 2.0 mpi vec 5 god i do sad ama bas nijednog problema ali bas nijednog problema tako da to sto ljudi pricaju "trzace, itd."mogu da okace macku o rep :) Ja sam konkretno ugradjivao plin u Darkomu u Sarajevu..
 
Top