Skoda Fabia balans stangla i voda u autu

Skoda Fabia balans stangla i voda u autu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci rjec je o skodi fabiji 1.4. Primjetio sam da mi je spuzva ispod papucica natopljena vodom, mislio sam da je otisla limarija ispod auta i da voda tako ulazi, i odvezo sam auto u cosmos comerce da oni vide sta je to....
Kolko su oni vidjeli dosli su do zakljucka da je otisla balans štangla i da je to razlog zasto voda ulazi u auto,... samo ja nezz kakve veze ima balans štangla s vodom u autu, ili mozda grijesim..

pa sad jel imo ko ovakav problem i mozel to bit do balans štangle ili ne... :icon_question:
 
Član
drug gdje ti ulazi voda u auto..imam i ja problem sa tim,,,meni ulazi na zadnjim lijevim vratima..i to mi ulazi kroz keder..jer na vratima imaju one 2-3 rupe velke..i kroz njih udje voda..i dole kroz keder i natopi mi to sve..samo te rupe treba zacepit..i nece vise ulazit voda..tako su ovi drugi rjesavali problem..a i ja cu tako..nema druge..
 
Član
street racerr je napisao(la):
Znaci rjec je o skodi fabiji 1.4. Primjetio sam da mi je spuzva ispod papucica natopljena vodom, mislio sam da je otisla limarija ispod auta i da voda tako ulazi, i odvezo sam auto u cosmos comerce da oni vide sta je to....
Kolko su oni vidjeli dosli su do zakljucka da je otisla balans štangla i da je to razlog zasto voda ulazi u auto,... samo ja nezz kakve veze ima balans štangla s vodom u autu, ili mozda grijesim..

pa sad jel imo ko ovakav problem i mozel to bit do balans štangle ili ne... :icon_question:

e drug za to u vodu vid onu plastiku sto stiti spoj stakla sajbe i karoserije kod poklopca haube, mozda tuda ulazi jer se nama to desilo prosle god, il vidi da nije rupa sto ima na firewall naci lim izmdju motora i kabine ako si nekada provlacio kablove za struju na pojacalo u gepek primjera da nije ispala, i vidi da ne ulazi kroz ventilaciju vidi kaki je filter evo ja sada muku mucim je g4 tuda uvlaci vodu kako ni sam neznam, one plastike popucaju, pa voda udje

nadam se da sam pomogao ako ne idi kod el ako si iz sa trazi nick zerr on je cudak za te stvari sto treba naci sto niko nevidi
pozz
 
Član
Na vratima kad ih otvoriš pogledaj donju stranu vrata i vidit ćeš ima 2 ili 3 rupice kroz koje voda treba da izlazi napolje e one se začepe samo i očisti žicom već sam ima problema s tim uvjek tapacirung na zadnjim vratima bio mokar
 
Član
Ajde malo vode ne skodi skodi:D Cest problem kod fabije je voda na zadnjim vratima, oslabe/popuste neke gume, pa prolazi kroz vrata i kvasi tapacirung, tako kazu ovi u servisu...
 
Član
balans stanga nema veze sa ulazkom vode u auto prilikom pregleda auta su sigurno ljudi vidjeli da je stara verzija balas stange na kojoj su plastike koje odu i sad je doslo do izmjene balans stange dolazi nova sa zeljeznim prstenovima koji onemogucavaju hod balans stange i ona se vise nikad nemjenja mijenjaju se samo gumice kad odu
za ulazak vode nisu krive nikakve rupice nego dihtung koji se nalazi na samom podizacu stakla treba se skinuti tapacirung pa onda ta ploca na kojoj je sve smjesteno od struje pa do samog dihtunga dobro ga posusiti fenom i nanijeti zivu gumu u traci preko njega i ponovo sve vratiti na mijesto.
napomena prilikom skidanja mora se raskaciti staklo i paziti da se ne razbije jer kopcanje nije ko u golfa 2 kosto svi misle ajd lako cemo mi to zacas pa napravi vise stete neg koristi pozzz.........
 
Cuj to balans stangla kakve to ima veze sa vodom, jedino ako si je otkinuo sa poda pa napravio tako veliku rupu da moze uci voda, drugacije neizvodljivo. Pregledaj dobro kedere i dihtunge oko vrata i prozorskih stakala.
 
Član
Tu je najsigurnije izvaditi tepih napolje, uzeti lampu u ruke i zavuci se u auto dak neko drugi sa slaufom sprica vodu po autu a ti u tom vremenu trazis mjesto na kojem se vidi da voda ulazi u auto. Onda mozes makar da vidis odakle dolazi i znas sta treba da se uradi.
 
Član
Taaky je napisao(la):
drug gdje ti ulazi voda u auto..imam i ja problem sa tim,,,meni ulazi na zadnjim lijevim vratima..i to mi ulazi kroz keder..jer na vratima imaju one 2-3 rupe velke..i kroz njih udje voda..i dole kroz keder i natopi mi to sve..samo te rupe treba zacepit..i nece vise ulazit voda..tako su ovi drugi rjesavali problem..a i ja cu tako..nema druge..

kod mene takodje,kod zadnjih lijevih vrata
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top