SKODA FABIA 1.4 BENZIN

SKODA FABIA 1.4 BENZIN

Član
ZELA GTI je napisao(la):
Potpis na Tiborov post. Od 2001 godine 6 puta su mijenjani podizači stakala. Samo prednji odlaze. Mene posebno živcira nekvaliteta plastika u unutrašnjosti. Ni sicevi nisu fantastični. Već su poderani. Fabija mk1 je stvarno dobro auto. Lijepo drži zavoje, jeftina za održavanje, ne izgleda loše.

p.s. Podizač stakala ti je 90 km.

sta vi radit eu tom autu, mi imamo slizbenu 1.9 tdi 2002-a godina, 296 000 kilometara na cajgeru, sic nigdje nije krenuo, samo se na vozacevom spuzva zgnjecila na sjedalici na vanjskom dijelu...a auto voza od pocetka preko 35 ljudi iz firme ??? :icon_eek:
 
Član
@vladica znam koji imaju 1.4 motori u fabki, vidis da sam gore prvenstveno govorio za skodin motor od 50kw, onaj od 44 je isao i u druga vw auta tipa ibize, pola...
 
Član
Tibor: Stari je 5 godina vozio auto, pa ga majka preuzela. Elegance oprema, 120 milja na satu. Sic na desnoj strani totalno poderan.

Auto normalno korišteno, maženo i održavano cijelo vrijeme u ovlaštenom.

Neam pojma:icon_eek:
 
Član
zela to neka greska kod tebe :D kad se meni nije poderalo, odmah je jasno da nije bas fus, doduse kod mene se presvlake od prvog dana, samo se malo "izlizale" kod vozaca
 
Član
Kod mene je isto "elegance" oprema i presvlake fabricke su stvarno izdrzljive da ne kazem nepoderive,malo je samo vozacevo na onoj strani do vrata "ugnjeceno" al jedva se primjeti,120k+ presla Fabia
 
Član
a dobro mora biti ugnjeceno kad svaki put kad sjedas i ustajes iz auta bedrom nagnjecis onaj dio :D

A zela, da ti nisi imao kakvu nasilnu ribu u autu kad is posudjivao bubu od mame/tate :D...nokti, zanos, drc-prc i tako to ???? :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
a dobro mora biti ugnjeceno kad svaki put kad sjedas i ustajes iz auta bedrom nagnjecis onaj dio :D

A zela, da ti nisi imao kakvu nasilnu ribu u autu kad is posudjivao bubu od mame/tate :D...nokti, zanos, drc-prc i tako to ???? :D

naravno,razumijemo se;) al generalno gledajuci,sjedista su bas kvalitetno odradjena,cvrsta su i dosta solidno drze a za presvlake fabricke samo rijeci hvale( one sa cikicama :) )
 
Član
Sve ti je rečeno za fabiju, ja bih samo dodao, pošto si pominjao 206, motor 1.6 16v iz 206-ice će manje trošiti od te fabije, a poješće je za užinu. Taj auto može da se nosi sa većinom većih auta od 2000cc...Ako ti je to bitno onda zaboravi na fabiju, takođe i 206 ima 1.4 motor koji je jako ekonomičan, puno prelazi i dosta bolje ide od fabije. E sad totalno su 2 različita auta po izgledu, nekome je lepša 206-ica nekome fabija, stvar ukusa. Ja lično bih benzinca pre uzeo 206, a da je 1.9tdi fabija ne bih razmišljao..
 
Član
206 je stvarno lijep,za motor ne mogu nista reci jer ne znam,ali znam da je unutra prilicno tijesan,fabia je mnogo prostranija.
Moji sicevi kad ste vec spomenuli nakon skoro 100.000 i devet godina kao novi,bez presvlaka naravno.
 
Član
Mislim da bi ipak trebo trazit fabiu dizela,posto mi vise pase ekonomican auto,jest da su malo skuplje al naletice nesto povoljno.
Hvala svima na odgovorima.
 
Član
Dobro ekonomican, ali brato sto fino ide kad ga uhvatis gnjecit :D Ja svoju sluzbenu ubijam ko jadno malo mace i nece gadura da poraste iznad 7 litara....
 
Član
uzmes onda sdi-ja mozes mu dusu vadit, naravno opet nece ici, ali ce uzimat do 7 litara... kod jarana je takva, svako kretanje, kao cvile gume, skripac ga zovemo, ali djaba, opet malo trosi
 
Član
dumpors je napisao(la):
206 je stvarno lijep,za motor ne mogu nista reci jer ne znam,ali znam da je unutra prilicno tijesan,fabia je mnogo prostranija.
Moji sicevi kad ste vec spomenuli nakon skoro 100.000 i devet godina kao novi,bez presvlaka naravno.

Nije ni tjesan uopšte, nas 5 često putuje sa njim i na duže relacije i niko ne kuka.;)
Što se tiče motora iz 206, dellas je sve rekao.;)
 
Član
eno sad oggy, to midgeti pa vas petero ne kuka, i naravno svi ponesete po jedan rusak :D nhf ;) meni su sva ta manja auta neudobna na duze, naviknes na vece i udobnije te prostranije, a onda sjednes u malo, nema sanse da ti bude bas udobno... naravno moze se strpit i ne kukat, nije problem :icon_smile:
 
Top