SKODA FABIA 1.4 BENZIN

SKODA FABIA 1.4 BENZIN

Član
razmisljao sam da uzmem pezoa 206..al kad se skontam mozda je bolje uzet skodu fabiu koja je ljepsa i prostranija a mala je razlika u novcu.Dizeli su skuplji,a benzinaca ima po 7,8 hiljada dobrih..
Sad me zanima imal ko iskustva sa fabijinim motorom 1.4 ,kakva je potrosnja,snaga..i uopste o skodi...vidio sam ovdje da neki vozaju fabie,pa molim za savjet.:cool:[/font]
 
Član
evo ti jedna iz tvog komsiluka,momak je bio na forumu, poznaju ga mnogi,mogu ti reci kakav je,koliko mi je rekao auto je u extra stanju,ako vec planiras kupovinu evo pogledaj da li ti pase http://www.pik.ba/artikal/913211/skoda-fabia/

tibor ce ti objasnit kakvi su to motori;);)
 
Član
ArminM je napisao(la):
evo ti jedna iz tvog komsiluka,momak je bio na forumu, poznaju ga mnogi,mogu ti reci kakav je,koliko mi je rekao auto je u extra stanju,ako vec planiras kupovinu evo pogledaj da li ti pase http://www.pik.ba/artikal/913211/skoda-fabia/

tibor ce ti objasnit kakvi su to motori;);)

dobra i povoljna skoda,al mi je puno ljepsa ona obicna sto nema guzice pozadi.
 
Član
Ja imam 1.4mpi 44kw, konstrukcijski stariji motor ali do sad nikakvih problema osim termostata prije par godina.
Auto je kupljeno novo 2002.godine , presla malo manje od 100.000 km i do sad uz redovne servise mjenjan kako rekoh termostat na motoru, prednje cahure na lafetama, ulozak brave na vozackim vratima, prednje disk plocice i to je sve.
Za auto samo rijeci hvale do sad.
 
Član
dumpors je napisao(la):
Ja imam 1.4mpi 44kw, konstrukcijski stariji motor ali do sad nikakvih problema osim termostata prije par godina.
Auto je kupljeno novo 2002.godine , presla malo manje od 100.000 km i do sad uz redovne servise mjenjan kako rekoh termostat na motoru, prednje cahure na lafetama, ulozak brave na vozackim vratima, prednje disk plocice i to je sve.
Za auto samo rijeci hvale do sad.

Druze sta misliš za ovu-http://www.pik.ba/artikal/913211/skoda-fabia/
samo presla 200 000 to je jebe.
 
Član
Ma MPI jevi su ti zakon sto se tice robusnosti, to su stari ohv motori sa lancem na bregastoj a ne kajsem, nece te nikad izdat i dok ima struje i goriva palit ce ti na svaki kljuc....Mane motora su ti da nema zatezivaca lanca pa se prije ocuje zveketanje lanca nego kod drugih, dosta visoka postrosnja ( meni grad oko 10 ) i sto je starije konstrukcije pa nije tako ziv i ne vrti se tako rado kao noviji motori manje zapremine....ali sto mu ej mana neanemicnost to ces mu zahvaliti na dugotrajnosti, ja na svom motoru promjenio samo seznor za ulje u bloku i to je to...doslovno nista drugo nisam dirnuo osim potrosne robe, evo sad vrti 120-u tisucu nikad nije zastucala...

Uglavnom svodi ti se na ovu, ako klupis bibi sa tim motorom, bit ce ti visa potrosnja, nije za zivlje voznje i preticanja po 3 auta, ali mogu ti slobodno garantirati da te nikad nece zabrinuti, ako j eprije toga cuvana propisno... :)

Opcenito mana Fabija Mk1 su ovo : malo jace zvace selen blokove ( caure na lafetama ) ali to se da dosta dobro izlijeciti ako stavis selene od golfa petice TDI-a koji su na 4 tocke vezane, a ne na 2 kao u fabije. Dalje, u svih Fabija problem predstavlja i podizaci stakla ako ih imas na struju, jeli greska u dizajniranju ili namjerna greska ne znam, ali 99% slucajeva rikne sajla, a podizac se kupuj ekomplet u tabli sa kontrolerom, sajlama, el motorcice i ostalom skalamerijom....normalnog koristenja moci ce ti u prosjeku godinu ipo jedan podizac. Postoji i problem koji se svima javlja a to je curenje na zadnjim vratima, ali to je glupost samo treba znati sta uciniti, malo u starosti pocne pustati na sredjoj ploci na vratima ali to tuba silikona rijesi za dobri kasun godina is odna miran...manje vise to bi bilo to sto se tice poznatih problema sto se ucestalo javljaju...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Ma MPI jevi su ti zakon sto se tice robusnosti, to su stari ohv motori sa lancem na bregastoj a ne kajsem, nece te nikad izdat i dok ima struje i goriva palit ce ti na svaki kljuc....Mane motora su ti da nema zatezivaca lanca pa se prije ocuje zveketanje lanca nego kod drugih, dosta visoka postrosnja ( meni grad oko 10 ) i sto je starije konstrukcije pa nije tako ziv i ne vrti se tako rado kao noviji motori manje zapremine....ali sto mu ej mana neanemicnost to ces mu zahvaliti na dugotrajnosti, ja na svom motoru promjenio samo seznor za ulje u bloku i to je to...doslovno nista drugo nisam dirnuo osim potrosne robe, evo sad vrti 120-u tisucu nikad nije zastucala...

Uglavnom svodi ti se na ovu, ako klupis bibi sa tim motorom, bit ce ti visa potrosnja, nije za zivlje voznje i preticanja po 3 auta, ali mogu ti slobodno garantirati da te nikad nece zabrinuti, ako j eprije toga cuvana propisno... :)

Opcenito mana Fabija Mk1 su ovo : malo jace zvace selen blokove ( caure na lafetama ) ali to se da dosta dobro izlijeciti ako stavis selene od golfa petice TDI-a koji su na 4 tocke vezane, a ne na 2 kao u fabije. Dalje, u svih Fabija problem predstavlja i podizaci stakla ako ih imas na struju, jeli greska u dizajniranju ili namjerna greska ne znam, ali 99% slucajeva rikne sajla, a podizac se kupuj ekomplet u tabli sa kontrolerom, sajlama, el motorcice i ostalom skalamerijom....normalnog koristenja moci ce ti u prosjeku godinu ipo jedan podizac. Postoji i problem koji se svima javlja a to je curenje na zadnjim vratima, ali to je glupost samo treba znati sta uciniti, malo u starosti pocne pustati na sredjoj ploci na vratima ali to tuba silikona rijesi za dobri kasun godina is odna miran...manje vise to bi bilo to sto se tice poznatih problema sto se ucestalo javljaju...

HVALA TI.
 
Legend
takodjer ces imati problema sa motoricima za centralno zakljucavanje koje veoma cesto riknu,te prekidacem poklopca gepeka koji ce ti raditi kad god mu se cefne...

al sto se tice motora,fabie su tu dosta dobre,i dobices fino auto za male pare...
 
Član
Potpis na Tiborov post. Od 2001 godine 6 puta su mijenjani podizači stakala. Samo prednji odlaze. Mene posebno živcira nekvaliteta plastika u unutrašnjosti. Ni sicevi nisu fantastični. Već su poderani. Fabija mk1 je stvarno dobro auto. Lijepo drži zavoje, jeftina za održavanje, ne izgleda loše.

p.s. Podizač stakala ti je 90 km.
 
Član
ja sam kupio fabiu 1.4 mpi prije par mjeseci i za sad je sve tip top hvala bogu..kao sto su ti rekli vec,osim malo vece potrosnje nema nikakvih vecih problema,stvarno autic ekstra.
 
Član
Kao sto su ti rekli,dobar i robusan motor,kod mene verzija od 50kw 1,4mpi,nikakvih problema na motoru kod mene je vec 4-tu godinu,samo seleni mjenjanji,lezajevi i termostat skoro crkao i ostali potrosni materijal,motor jest malo tromiji al sto kaze tibor pali kad hoces :) gradske voznje je zedan(oko 10l a otvorene moze da se spusti na 5,5 a u vecini slucajeva je oko 6) pozz
 
Član
1.4 mpi skodin, tj onaj od 68 je maltene nepoderiv motor... evo kod mene je na 145.000km, vanredno jednom samo sto je otisao termostat i vodena(mada je i to "nasa" greska, jer nije u roku mjenjano, a potrosni dio...)

ako je prazno auto, nije on toliko ni trom, ako se krene sa 40km/h, drugom, pa treca, tada kao i nesto vuce :D inace svaka kila tereta se osjeti, na gasu i potrosnji..
i da, seleni su rjeseni i u skodinim servisima stavljaju sada "pune", tako da nema vise brige... ako su oni poderani znaci da se malo "zivlje" vozilo auto ;)
a idu i od audija tt-a, te jos nekih auta

jedino sto trosi nesto vise u gradu i u brdu ako se tjera, gledas kazaljku goriva kako pada
 
Top