Skoda 105l-problem sa karburatorom

Skoda 105l-problem sa karburatorom

Član
Pozdrav

Imam problem sa karburatorom(ustvari nzm tacno da li je on ali sam 90% ubijedjen da je on :D).Naime upalim auto normalno al kad pokusam da dodam gas on se ugasi.Volio bih znati do cega je tacno i kako bi se to moglo srediti.Zanima me jos koji karburatori tj od kojih auta mogli bi mogli da pasu na Skodu 105l.;)
 
Član
mozda cu profulati s odgovorom ali ja bi isao kad vec pitas na otvaranje( ima na netu upute kako se otvara karburator) u principu svi su isti i propuhao bi ga na kompresor te ocistio ukoliko ima sta da se cisti , ako ni to ne pomogne onda podesavanje paljenja( platine tj. platinska dugmad), finger :icon_biggrin: ako sam fulao ne zamjerite mi :)
 
Član
Gasi li se auto u voznji? Recimo vozis 10-ak km pa krene trokirati i ugasi se? Pogledaj kakav je filter goriva, mozda se zacepio pa karburator nema dovoljno goriva. Takodjer moze biti i do pumpe goriva a to ces znati kad rastavis karburator, ako nema goriva (a filter nije zacepljen) onda je pumpa otisla. I moj savjet je da ne cekas puno s popravkom, jer ako na pumpi ode membrana onda ti mjesa gorivo i ulje! Javi ako bude sta od ovog sto sam napisao. ;)
 
Član
Identican problem bio kod mene na Škodi. Prociostio karburator, stavio onaj mali filter za gorivo. Imas ga kupiti na svoj benzinskoj. Te promjenio svijecice i kablove. Sada radi kao sat :icon_smile:
 
Član
Ne gasi se na leru,radi k'o sat,ali kad se samo malo doda gas ona se ugasi.Inace kad povucem cok moze se dodavati gas.Zamijenio sam platinsku dugmag,karburator dobija gorivo,svecice takodje nove ali nista.Jedino bih mogao jos zamijeniti filter goriva.I da, hvala vam na ovim savjetima
 
Član
karbas 1000% preljeva ti i zato se ugasi cim das gas prelije ga odes fino u lukavicu i covjek ti to sredi za 40km et
 
Član
Ako hoce gasa kada sipas gorivo u karburator onda pogledaj filter Iz flase doljevaj ali sasvim malo i dodaji gas Ako nije do njega pogledaj benzinsku pumpu Ne znam ima li kod tebe mali kondenzator na razvodniku pogledaj Obicno bude zasarafljen na tijelo Dovoljno malo da popusti saraf pa da pravi sranja
 
Top