skidanje lopov-serafa

skidanje lopov-serafa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imal ko kakav nacin? znaci ovo sto sam gledo po youtube nabijanje zvjezdste gedore ne pali...ocito je pretegnuto, jer uvijek se prolize gedora i nema od tog nista...majzlo i cekic isto ne pali, sjebo sam majzlo pretvrda legura serafa...rijec je o 95% originalnim fordovim lopov-serafima...
 
Član
Glupo pitanje, ali, da li si probao sa Fordovim lopov nastavkom što dođe uz njega?
Skoro smo u radionici imali Focusa sa lopovčićima i bez problema i prestegnuta 2 skinuli, ostala 2 skroz lako.
 
nadji nekog majstora varioca da ti navari maticu pa probaj odvrnuti ,jer tad ce se zagrijati saraf i navoj i mislim da ce tako moci.to je jedan od prijedloga pa probaj ako zelis.
 
ma neam oggy ba tog nastavka to i jest problem...a u fordovom servisu nemaju konji nego kao moze se narucut taj nastavak ovo ono...ako su originalni fabricki oni kao prema broju sasije mogu a to mi je besmisleno skroz...ja znam da u servisima obicno ti skinu jer imaju set tih nastavaka razlicitih, a onda s njega octaju pa ti ako hoces naruce nastavak ako su vec originalni fordovi lopov serafi...a trebam da probam sa majstoromnavarit al bojim se ako se prenese temperatura da mi nece felgu sjebat...
 
Legend
tito_i_partija je napisao(la):
ma neam oggy ba tog nastavka to i jest problem...a u fordovom servisu nemaju konji nego kao moze se narucut taj nastavak ovo ono...ako su originalni fabricki oni kao prema broju sasije mogu a to mi je besmisleno skroz...ja znam da u servisima obicno ti skinu jer imaju set tih nastavaka razlicitih, a onda s njega octaju pa ti ako hoces naruce nastavak ako su vec originalni fordovi lopov serafi...a trebam da probam sa majstoromnavarit al bojim se ako se prenese temperatura da mi nece felgu sjebat...

Fala na to konji jarane. Juce je bio stari tvoj kod mene i ja sam mu ljepo objasnio da mi posalje broj šasije da mu javim koliko kosta kljuc za lopov sarafe i mozel se uopste naruciti za taj model. I jos jedna stvar da ti kljucevi koji odvrcu lopov saraf kako ga Vi zovete, leze po servisima okolo onda to vise nebi bio lopov saraf, treca stvar, nije svaki kljuc isti za sve sarafe, znaci dva razlicita auta, dva razlicita seta sarafa, sam time i kljuceva.

Jos jednom se zahvaljujem na ljubaznim rjecima, bas si kulturan, al bez obzira Ford servis idalje ti stoji na raspolaganju.

Lp ;)
 
daki je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
ma neam oggy ba tog nastavka to i jest problem...a u fordovom servisu nemaju konji nego kao moze se narucut taj nastavak ovo ono...ako su originalni fabricki oni kao prema broju sasije mogu a to mi je besmisleno skroz...ja znam da u servisima obicno ti skinu jer imaju set tih nastavaka razlicitih, a onda s njega octaju pa ti ako hoces naruce nastavak ako su vec originalni fordovi lopov serafi...a trebam da probam sa majstoromnavarit al bojim se ako se prenese temperatura da mi nece felgu sjebat...

Fala na to konji jarane. Juce je bio stari tvoj kod mene i ja sam mu ljepo objasnio da mi posalje broj šasije da mu javim koliko kosta kljuc za lopov sarafe i mozel se uopste naruciti za taj model. I jos jedna stvar da ti kljucevi koji odvrcu lopov saraf kako ga Vi zovete, leze po servisima okolo onda to vise nebi bio lopov saraf, treca stvar, nije svaki kljuc isti za sve sarafe, znaci dva razlicita auta, dva razlicita seta sarafa, sam time i kljuceva.

Jos jednom se zahvaljujem na ljubaznim rjecima, bas si kulturan, al bez obzira Ford servis idalje ti stoji na raspolaganju.

Lp ;)

u interautu npr. imaju kofer razlicitih nastavaka i probaju dok ne ubodu koji je, naravno uslov je da su originalni audijevi. i to su i dalje lopov-serafi, jer nece niko ko ti dodje ukrast felge nosat sa sobom 50 razlicitih nastavaka i odvojit pola sata samo da nadje koji odgovara pa onda da pocne tek krast felge. e dalje onda kad ti odvrnu u servisu volja ti bacit, volja ti narucit nastavak koji pofino kosta. e kako to da u fordovom ovlastenom servisu nema ista stvar. meni da se razumijemo treba skinut serafe a ne narucit nastavak. ne pada mi na pamet da platim taj nastavak debele pare, i sto mi je jos gore nemogu cekat narudzbu a da auto lezi i da ne smijem nigdje na duzi put krenut razmisljajuci ocel mi puknut guma da je ne mogu zamjenit. zbog toga me je iznervirala cijela situacija i ja smatram da to nije kompletan servis. sto se tice starog, on vas je pohvalio i reko je da ste bili ljubazni, korektni i da mu je sve lijepo objasnjeno. dakle POHVALE. ali ja i dalje smatram da je glupo da imam servis u svom gradu a da auto treba da lezi i da cekam kad ce nastavak stic. ajmo iz drugog ugla: sta da mi pukne guma ili sta ja znam nesto drugo i da mi to HITNO treba? iz toga proizilaze moje malo grublje rijeci, nizakog konkretno, nego uopste na nekompletnost servisa. da se radi o ladi ili hyundaiu, gdje je u principu samo prodaja a ne i konkretan servis, nista me ne bi iznenadilo, ali za ford nisam mogo da vjerujem.

dalje, da se vratimo na temu:

ZNAL JOS NEKO NEKI NACIN DA SKINEM LOPOV-SERAFE!?!? ovo navarivanje ostaje ko opcija, al eto da vidim mozel se kako jednostavnije skinut da se ne ostete jer bi MOZDA poslije i narucio taj nastavak....zavisi od cijene...al bitno mi je znaci skinut sto prije...
 

IGY

Član
uzmes komad gline, napravis otisak i sa tim otiskom odes kod tokara i on ti napravi nastavak za cca 10 minuta a kosta
neznam koliko kosta ali je sica uglavnom ;)
 
IGY je napisao(la):
uzmes komad gline, napravis otisak i sa tim otiskom odes kod tokara i on ti napravi nastavak za cca 10 minuta a kosta
neznam koliko kosta ali je sica uglavnom ;)

to trebam sa tokarom sutra popricat...al znas sta me brine...s obzirom da je to ona ko zvjezdica mozda 2mm duboka, taj nastavak mora bit jeeeeebiga tvrd da se ne smota pogotovo ako su pretegnuti serafi onako kako pojedini vulkanizeri znaju pretegnut pa ja onaj L kljuc smoto jednom a nisam mako serafa...
 

IGY

Član
pa nece ga od gline praviti :)

objansi mu sta je u pitanju, a on ce znati koji materijal ce koristiti
 
IGY je napisao(la):
pa nece ga od gline praviti :)

objansi mu sta je u pitanju, a on ce znati koji materijal ce koristiti

ma znam ba...oticu sutra popricat s cojkom i pitat jel garantuje da se nece polomit il smotat, i ako bude garantovo odma cu ja tu pred njim kad napravi probat odvrnut il bar ih popustit...ako pukne, fala al dzaba si pravio, bice tako...:D
 
Član
Izbusi manjom pa pa postepeno velikom burgijom dok ne odpadne glava, onda ostaje brezon koji mozes navariti pa odvrniti...Ja bi tako!
 
Legend
tito_i_partija je napisao(la):
daki je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
ma neam oggy ba tog nastavka to i jest problem...a u fordovom servisu nemaju konji nego kao moze se narucut taj nastavak ovo ono...ako su originalni fabricki oni kao prema broju sasije mogu a to mi je besmisleno skroz...ja znam da u servisima obicno ti skinu jer imaju set tih nastavaka razlicitih, a onda s njega octaju pa ti ako hoces naruce nastavak ako su vec originalni fordovi lopov serafi...a trebam da probam sa majstoromnavarit al bojim se ako se prenese temperatura da mi nece felgu sjebat...

Fala na to konji jarane. Juce je bio stari tvoj kod mene i ja sam mu ljepo objasnio da mi posalje broj šasije da mu javim koliko kosta kljuc za lopov sarafe i mozel se uopste naruciti za taj model. I jos jedna stvar da ti kljucevi koji odvrcu lopov saraf kako ga Vi zovete, leze po servisima okolo onda to vise nebi bio lopov saraf, treca stvar, nije svaki kljuc isti za sve sarafe, znaci dva razlicita auta, dva razlicita seta sarafa, sam time i kljuceva.

Jos jednom se zahvaljujem na ljubaznim rjecima, bas si kulturan, al bez obzira Ford servis idalje ti stoji na raspolaganju.

Lp ;)

u interautu npr. imaju kofer razlicitih nastavaka i probaju dok ne ubodu koji je, naravno uslov je da su originalni audijevi. i to su i dalje lopov-serafi, jer nece niko ko ti dodje ukrast felge nosat sa sobom 50 razlicitih nastavaka i odvojit pola sata samo da nadje koji odgovara pa onda da pocne tek krast felge. e dalje onda kad ti odvrnu u servisu volja ti bacit, volja ti narucit nastavak koji pofino kosta. e kako to da u fordovom ovlastenom servisu nema ista stvar. meni da se razumijemo treba skinut serafe a ne narucit nastavak. ne pada mi na pamet da platim taj nastavak debele pare, i sto mi je jos gore nemogu cekat narudzbu a da auto lezi i da ne smijem nigdje na duzi put krenut razmisljajuci ocel mi puknut guma da je ne mogu zamjenit. zbog toga me je iznervirala cijela situacija i ja smatram da to nije kompletan servis. sto se tice starog, on vas je pohvalio i reko je da ste bili ljubazni, korektni i da mu je sve lijepo objasnjeno. dakle POHVALE. ali ja i dalje smatram da je glupo da imam servis u svom gradu a da auto treba da lezi i da cekam kad ce nastavak stic. ajmo iz drugog ugla: sta da mi pukne guma ili sta ja znam nesto drugo i da mi to HITNO treba? iz toga proizilaze moje malo grublje rijeci, nizakog konkretno, nego uopste na nekompletnost servisa. da se radi o ladi ili hyundaiu, gdje je u principu samo prodaja a ne i konkretan servis, nista me ne bi iznenadilo, ali za ford nisam mogo da vjerujem.

dalje, da se vratimo na temu:

ZNAL JOS NEKO NEKI NACIN DA SKINEM LOPOV-SERAFE!?!? ovo navarivanje ostaje ko opcija, al eto da vidim mozel se kako jednostavnije skinut da se ne ostete jer bi MOZDA poslije i narucio taj nastavak....zavisi od cijene...al bitno mi je znaci skinut sto prije...

Stari tvoj je rekao da mu je u cilju da zadrzi te sarafer jer su skupi i korisni, dalje je naveo da si ti to vec kupio negdje u austriji ili gdje vec sa kolima, ali da ti je lik zaboravio poslati uz auto. Naknadno je poslao postom, ali je ista ta posta to izgubila. Dalje navodi kako bi volio da se naruce ti kljucevi jer svakako je posta po kojoj je poslano spremna da kompenzira sve tvoje troskove.

Kada se tako postavi situacija i komunikacija izmedju dvije osobe, ja mogu samo da zakljucim da covjek zeli da zadrzi kljuc za lopov sarafe, sto je sasvim imalo smisla. Ford servis ti nemoze prodati polovne kljuceve koje koristi, dalje u nasem razgovoru sam ponudio i da mu skinemo sarafe, uz garanciju da necemo osteti felge, jer nije prvi put da to radimo, cak i ako nas lopov kljuc ne odgovara, ali smo opet dosli do zajednickog zakljucka da ako su vec u posti izgubili kljuceve tvoje i spremni su da ih plate i tako nadoknade stetu, cemu onda svo to komplikovanje.


Care / Jarane, jos jednom hvala na ljepim rjecima, nadam se da ces da rjesisi problem... ;)


;)
 
Početnik
Uzmes obicnu gedoru koja ti odgovara i koja je knap,ili manju za broj,brenerom je zagrij do bijelog usijanja i onda gedoru nabij cekicom na saraf,posto je tad vec gedora mekana oblikovat ce se po obliku lopov sarafa,ali nakon nabijanja obavezno taj isti saraf dok je jos zagrijan ubaci u ulje da ga okalis da bude tvrd jer ako to neuradis okalčjen je i bit ce mekan.Pazi ako budes to radio uzmi manju posudu ulja i ubaci ga ali sa razdaljine jer kad ga ubacis u ulje ulje ce se zapalit pa da ti nebi bilo nesto nedaj Boze. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top