Skidanje katalizatora na 2.5 TDI !?

Skidanje katalizatora na 2.5 TDI !?

Legend
ma brate i ovaj sto je trenitno na autu, 90% da nema nikakvu funkciju.. a zamisli samo kakav bi sok bio kada bi te tjerali da vracas katalizatore, sta ih je raje to skinulo.. to ce mozda zazivit kod nas, al za nekih 20 godina..
 
.nOKe je napisao(la):
ma brate i ovaj sto je trenitno na autu, 90% da nema nikakvu funkciju.. a zamisli samo kakav bi sok bio kada bi te tjerali da vracas katalizatore, sta ih je raje to skinulo.. to ce mozda zazivit kod nas, al za nekih 20 godina..

Mozda...ali ja se pripremam za to...nemam ni ja nista zavedeno u prometnu pa sam imao problema...vozao 16v pod 1.3 i placao 300km regu umjesto 600:icon_smile: i mislio da sam najpametniji do jednom:icon_sad:
Tako da je bolje imati sto vise stvari regularno i bas te briga i kad dode to vrijeme...

Moj frend iz HR je skinuo kat i stavio komad cijevi,ali napravio je i kat. i tu cijev na sarafe...tako da voza cijelu god. bez njega a kad dode registracija na dizalicu 5 min zamijeni cijev za kat. i vatra...pa razmisli i o tome
 
Član
poslije katalizatora nema sondi, ja sam kontao skidati ali nikako da odradim to, svako mi kaze ako je OK ne diraj, nije dzabe fabrika stavila i tako te price

ajmo ko ce prvi skinuti da vidimo kakvo je stanje .... :)
 
Usvakom slucaju bi se trebalo auto bolje ponasati bez njega...ja znam masu ljudi koji su ga ukinuli i imaju samo rijeci hvale...
Takoder ima dosta auta koji tvornicki su jaci bez kata.npr..opelov 16v motor koji je dolazio bez kat. i sonde ima 157ks dok ovaj s katom i sondom ima 150.golfov 16v sa kat.i sondom ima 129 a ovaj bez 139...mislim ne znaci to da ces dobiti 10ks skidanjem istog,ali svi znamo cemu kat.sluzi pa prema tome neces imati nikakvih problema s motorom...moj je skinut ima 10god:icon_smile:
 

MTR

Član
Ma izadjes jedan dan na auto put do Kaknja i nazad i nagazis ga 3/4-om preko 3 milje obrtaja sve ce izaci napolje od temperature , ne skidaj djaba
 
Član
Slobodno ba skini.Skines katalizator,napravis 3 reza brusilicom,zavratis lim,izvadis sace od katalizatora i zavaris lim opet po savovima...Saće prodaš za stoju i to je to...
 
Član
2.5 ima 2 katalizatora

ovi sto otkupljuju daju 100eur po komadu


a jedan iz BL mi je za srednji lonac poslije katalizatora davao 100eur da se skine, kaze i u njemu ima ( ako sam ga dobro skontao i ako smo mislili na isti lonac, ali nema sta drugo biti poslije katalizatora ...)
 

rs6

Član
ja sam dobio informaciju da vadjenje katalizatora kod TDI-a skracuje vijek turbine ...:icon_rolleyes:

da li neko zna nesto vise o tome ???
 
Član
Nakon problema sa slabom vučom pogotovu uzbrdo koje sam birvaktile imao sa G2 1.6 benzin, gdje je na kraju ispalo da mi je katalizator bio začepljen pa sam skidao, prva stvar koju uradim na autu kad kupim auto je da skinem katalizator,

To sam dosada uradio na dva svoja Toleda 1.9 tdi, na ćaletovoj Škodi 1.9 tdi i bratovom passatu 1.9 tdi,

skidaj govna, jebo emisiju co2 :icon_smile:
 
Član
ja imam 2 tdi-a, jedan PD sa 170 tkm a drugi bosch pumpa sa 240 tkm... nisam ni na jednom skinuo katalizator, auta sasvim normalno idu tako da mislim da nema potrebe skidati ako je sve ok...
negdje sam citao da katalizator utice na povratne gasove prema turbini koji joj pospjesuju da se brze zaustavi ili tako nesto...
 
Početnik
@ miki 2.5 ima 3 katalizatora.Dva ispod auta jedan odmah oza turbine,nevidis ga od toplotne zastite turbine ;)

Skidaj bolan ja skino i na pasatu mi sad na golfu.Da vidis kako sdi bolje ide :D:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Top